Cossacks 3 - Birim Rehberi
#1
cossacks3.png
Merhabalar, bu rehberde oyundaki birim türlerini ve bu birim türlerinin ne gibi avantaj ve dezavantajlara sahip olduklarını inceleyeceğiz. Unutmayın ki her zaman farklı türde birimlerden oluşan ve farklı zorluklara göğüs gerebilen bir ordu kurmalısınız. Hızlı birimleri düşmana yağma saldırısı düzenlemede kullanabilirsiniz ve her zaman, düşmanın birimlerini inceleyip ona göre ordu kurmalısınız.

Ağır Süvari
Bu birimler çok kullanışlı ve etkilidir, birçok muharebede önemli fark yaratabilir. Düşmanın kanatlarına saldırmada, tüfekli birimlerine hasar vermede çok iyidir. Bu birimlerin en büyük dezavantajı yüksek maliyetleri ve uzun süren üretimleridir.

Hafif Süvari
Bu birimler çok daha hızlı üretilirler ve düşmana çok daha hızlı bir şekilde ulaşıp hasar verebilirler, ancak bir o kadar da hızlı ölürler.

Hızlı Süvari
Bu birimler dragoon ve musketeerlere karşı çok iyidir. Herhangi bir formasyona sahip olmayan düşmana karşı çok iyi kullanılabilir, hızlı ve sürpriz saldırılar için birebirdir.

370901581.jpg

Dragoon
Bu birimler heavy cavalry ve musketeerlere karşı çok etkilidir. Çok pahalılardır ancak ordunuzda yeterli miktarda dragoon birimi varsa harikalar yaratabilirsiniz.

Musketeer (17.yy)
Bu birimler gayet yeterli destek birimleridir, light cavalry ve infantry birimlere karşı kullanışlıdırlar. Eğer geliştirilirse daha iyi zırha sahip birimlere karşı da şans elde edebilirler.

Musketeer (18.yy)
Oyundaki belki de en iyi birimlerden bir tanesi, çok pahalıdırlar ancak aynı zamanda çok da etkilidirler.

Okçu ve Grenaider
Bu birimler binalara ve surlara karşı çok iyidirler.

370901596.jpg

Ağır Piyade
Bu birimlerin çok yoğun hasar alsalar dahi ayakta kalmayı başarabilir, menzilli birimlerinizi korumak için birebir.

Hafif Piyade
Bu birimler pek etkili değildir, devasa sayılarda olmaları halinde savaş alanında fark yaratabilirler ancak öbür türlü pek bir rolleri yok.

Topçu
Neredeyse her şeyi yıkabilen bir birim. Çok sayıda olmaları durumunda düşman ordusunu düşman ordusu daha onlara ulaşmadan yokedebilirler.

370901612.jpg

Mortar
Oldukça iyi menzile sahip bu birimler, turretlere karşı kullanışlıdır.

Küçük Gemiler
Genellikle keşif için faydalı olan bu gemiler, çok sayıda olmadıkları takdirde genel olarak savaş alanında bir fark yaratamazlar.

Büyük Gemiler
Her şeyde iyi, kuşatmalarda dahi kullanılabilirler.
Per aspera ad astra.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
oyunu yeni satın aldım ve binalarda vb yüzyıl atlatma nasıl oluyor anlamadım
[+] 1 üye symbol54 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Town Hall'dan 18. yüzyıla geçebiliyorsun. Bunu yaptıktan sonra binalarda yeni geliştirmeler açılıyor olmalı.
Per aspera ad astra.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.