Crusader Kings III Türkçe Yama - İndirme Konusu: 1.12 (%100)
Ellerinize sağlık hocam
Ara
Chapter 3 ün cevirsi ne zaman gelir?
Ara
CH3 çevirisi bende bekliyorum ama uzun sürecek herhalde
Ara
Merhaba, oyunun 1.12.2.1 yaması geldi. Türkçe dil desteği ne zaman güncellenir?
Ara
Çeviri için gelen DLC ve oyunun stabil hale gelmesi bekleniyor, şu an oyun çok dengesiz insanları bu versiyonla oyundan soğutmak istemiyorlar. CK3'e bir kaç fix falan gelir o zaman çeviri yayınlanır.
Ara
Oyuna yeni güncelleme çıktı, bence daha gelmez yeni güncelleme uzun süre. Ne zaman yeni türkçe yama gelir.
Ara
Hazır olduğunda.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Önümüzdeki günlerde %100 çeviri ile bir multiplayer etkinliği başlatmayı planlıyoruz. Sadece daha önceki etkinliklere katılım göstermiş üyeler katılabilecek. Bu etkinlik üzerinden katılımcılardan hata raporları alacak, genel anlamda kontroller yapacağız. Onun sonrasında uygun ve gerekli görülmesi durumunda güncellemeyi Steam ve Paradox Mods üzerinden paylaşabiliriz.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ya şu sadece 'yama ne zaman çıkar' diye mesaj atmak için üye olan kişilere sinir oluyorum. Arkadaş forumda da etkin olun biraz....
Yemin ediyorum şu mod ücretli olsa bu mesajların %100 olmazdı forumda.
Ara
(20-03-2024, 08:28)Duman : Önümüzdeki günlerde %100 çeviri ile bir multiplayer etkinliği başlatmayı planlıyoruz. Sadece daha önceki etkinliklere katılım göstermiş üyeler katılabilecek. Bu etkinlik üzerinden katılımcılardan hata raporları alacak, genel anlamda kontroller yapacağız. Onun sonrasında uygun ve gerekli görülmesi durumunda güncellemeyi Steam ve Paradox Mods üzerinden paylaşabiliriz.               
Adamsin
Ara
Esenlikler nasılsınız ?
Ara
(20-03-2024, 08:28)Duman : Önümüzdeki günlerde %100 çeviri ile bir multiplayer etkinliği başlatmayı planlıyoruz. Sadece daha önceki etkinliklere katılım göstermiş üyeler katılabilecek. Bu etkinlik üzerinden katılımcılardan hata raporları alacak, genel anlamda kontroller yapacağız. Onun sonrasında uygun ve gerekli görülmesi durumunda güncellemeyi Steam ve Paradox Mods üzerinden paylaşabiliriz.
Test yapacağınız sürümü şimdiden yayınlayın. Test yaptıktan sonra yeni sürümü güncellersiniz. Biz de gördüğümüz hataları iletiriz hem. Ek olarak oyundaki üniversite ziyaretlerindeki çeviriler çok kafa karıştırıcı. Demek istediğim şey tercihlerde çıkan "eğitiminiz daha başarılı olacak" "Eğitiminiz biraz daha başarılı olacak" bu iki seçenekten hangisi daha iyi mesela? Buradaki seçenekleri "Eğitiminiz az başarılı olacak.", "Eğitiminiz orta başarılı olacak", "Eğitiminiz çok başarılı olacak" gibi değiştirmek daha iyi olur
[+] 1 üye Misanthropy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün Türkçe Yama denemesi olacak... İnşallah deneme gerçekleştirildikten sonra hemen yayınlarlar. İyi ki varlar!
Ara
Yama yoğun bir şekilde raporlanması sebebiyle Paradox Mods'tan kaldırıldı, bu toplamda 3. kez oluyor. Bu durum hep de yamanın henüz güncel olmadığı zaman aralıklarında gerçekleşiyor, tahminimiz oyuncuların yamanın güncellenmesi için Paradox'a raporladığı şeklinde. Bu zamana kadar Paradox bu gibi durumlarda yardımcı olarak modu tekrardan erişilebilir hale getirdi fakat meselenin bizim için bir soruna dönüşmesi durumunda Paradox Mods'a yüklemeyi durdurabilir, genel olarak bu projeyi sonlandırabiliriz.

Eski oyuncular hatırlar, eskiden yüzdesi belli olmayan yama çalışmaları reklamlı indirme sitelerine yüklenir, insanlar bir dosya indirmek için eziyet çekerdi. Biz Strategyturk'te yamayı kendi sitemizden dahi değil, Steam ve Paradox Mods üzerinden mod olarak abone olunabilir şekilde oyunculara sunduk, bunun bize karşılığının bu şekilde olmaması gerekirdi.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Her ne kadar benim gibi oyuncular oynayamayacak olsa da bu durumu anlıyorum hatta destekliyorum. Son derece profesyonelce yönetilen, tertemiz bir yamayı insanlar anlayamadı bana kalırsa, her güncellemede spawn olan 0 mesajlı hesaplar ve sürekli aynı soruların sorulması, çoğu arkadaşın yamadan sonra bir daha görülmemesi... Ben bu şikayet mevzusunu da bilmiyordum, bugüne kadar hiçbir modu şikayet etmek bile aklıma gelmemişti. Çok profesyonel bir iş, hiç hak etmeyen bir kitleye yapıldı, hem de karşılıksız.
Ara
Kusura bakmayın ama Türkçe Çeviri işleri hep böyle oldu. Ücretsiz veya gönül işi olarak yapmak , çeviri yapan arkadaşları zaman geçtikçe projeden uzaklaştırabilir. Üstüne kitleniz sizi desteklemek yerine böyle köstek oluyorsa daha da kötü. Yama neden şikayet edilir anlayamadım.  MarcussCrassuss arkadaşım hiç hak etmeyen kitle diyerek bitirmiş ama kitle hep aynı sorularla gelecek. Türkçe çeviri nerede? Ne zaman çıkacak ? Bu sorulara çoktan alışmış veya umursamıyor olmak lazım. Kitle hak etmiyor diye de iyi ve güzel bir işi kestirip atmamak gerekir. 

Şimdiye kadar ki emekleriniz için teşekkür ederim Strategyturk Ailesi.  Crusader Kings III' ü sizlerin çevirisi sayesinde öğrendim ve oynuyordum.
Ara
poXz5Rf.png

Bu sefer de geri getirebildik.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Tekrar teşekkürler, emeğinize sağlık.
Ara
Öncelikle uğraşlarınız için gerçekten çok minnettarım teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz bu olayda haklısınız ancak nasıl desem ben yama ne zaman güncellenecek diye sesiz öyle her gün buraya gelip kontrol eden biriyim.
Kendini bilmezler yüzünden sinirlenip bizi madur etmeyin lütfen.
Sizi çok uğraştırıyorlarsa paradox tarafında sizde belirttiğiniz gibi eskiden reklamlı sitelerden filan diye olmadı o şekilde buradan paylaşın ben razıyım yapacak bir şey yok modsuz kalıp oyunu oynayamamaktansa bu şekilde en azından ulaşabiliriz.

Birde bu paradox da sürekli neden raporlanıyor güncel değil güncellensin diye mi?
Öyleyse bu sitede yazılabildiği gibi orada yani paradox da bir bilgi yazılabiliyor mu pek bilgim yok yazılabiliyorsa güncelleyeceğiz raporlamayın gibi yazılsa belki azalır mı raporlama işi
[+] 1 üye -Onur- nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-03-2024, 12:09)-Onur- : Öncelikle uğraşlarınız için gerçekten çok minnettarım teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz bu olayda haklısınız ancak nasıl desem ben yama ne zaman güncellenecek diye sesiz öyle her gün buraya gelip kontrol eden biriyim.
Kendini bilmezler yüzünden sinirlenip bizi madur etmeyin lütfen.
Sizi çok uğraştırıyorlarsa paradox tarafında sizde belirttiğiniz gibi eskiden reklamlı sitelerden filan diye olmadı o şekilde buradan paylaşın ben razıyım yapacak bir şey yok modsuz kalıp oyunu oynayamamaktansa bu şekilde en azından ulaşabiliriz.

Birde bu paradox da sürekli neden raporlanıyor güncel değil güncellensin diye mi?
Öyleyse bu sitede yazılabildiği gibi orada yani paradox da bir bilgi yazılabiliyor mu pek bilgim yok yazılabiliyorsa güncelleyeceğiz raporlamayın gibi yazılsa belki azalır mı raporlama işi
Strategyturk ekibi isterse o sağdan soldan bet reklamı, dullar koca arıyor reklamı çıkan tıkladıkça reklam çıkan, 30 saniye bekledikçe başka sitelere gidip 2 saatte indiremediğin sitelere de koyabilirdi ya da paralı yama yapabilirdi ki sürekli güncelleme alan bir oyun her yıl en az 2 kez abonelik alınabilirdi ki bu bence hala makul, onlar bunları seçmedi. En kötü dışarıdan takip edeceksin yamayı, güncellenince oynayacaksın ki zaten bir güncelleme gelince dengesiz geliyor 1 ay beklemek 2 ay beklemek oyunu daha stabil oynamak demek aslında ya da gelip burada paylaşımda bulunacaksın ama insanlar anlamsız şekilde daha önce bin kez sorulmasına rağmen önceki mesajaları dahi okuma zahmetine girmeden üzerine yamayı şikayet ediyor. Bu adamların değil kitlenin uğraşması lazım biraz. Raporlama, şikayet nedir yahu?
[+] 2 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.