Dizi: Game of Thrones (2011)
Güzel sezon finaliydi. Benim en ilgimi çeken kısım Bran geçmişe baktığında Baba diye seslendiği için Ned arkasını dönüyordu, bu sefer baba diye bağırmadığı halde arkasını dönüyor yani bu demektir ki Bran geçmişi değiştirebilir. Tabii bu değişimin büyük ölçekli olması zor. Yazarın bunu boşuna işlediğini sanmam elbet bu değiştirme gücünü kullanacaktır.

Gelecek sezon: Jaime Cersei'yi öldürecek büyük ihtimalle, WW duvarı büyüyle falan yıkacak diye tahmin ediyorum, Dany fethe başlayacak, Jaime'in akıbeti ne olur bilinmez ama önemli bir karakter olduğu için öyle iki saniye de harcamazlar, Arya kimi öldürecek çok merak ediyorum, Dany vs Euron savaşı muhtemel, Lannisterler fazla dayanmaz hem güneyden hem kuzeyden gg. Dany ile Snow sezon sonu karşılaşırlar herhalde son sezonda WW ile savaş olur biter.
Ara
Ay şu hayatımda bir Rus Çarlarından nefret ettim bir de Bolton&Frey ailelerinden.
Ara
Tek diyeceğim.

Long may she reign.  

Daha ayrıntılı yorum ve sonraki sezona dair öngörülerimi gece paylaşacağım.
Lyanna Stark'ın oyuncusu üzdü. Rhaegar ve Robert bu arkadaş için mi savaşmış?
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Kadın ölüm döşeğinde beti benzi atmış normal bence.King in the North Robb Stark sahnesiyle aynı,Dany'nin donanması ve ordusuna hayran kaldım westerosun altından girer üstünden çıkar o orduyla.Arya Stark'ın sahnesi çok hoştu bence ama ne ara geldi Nehirovaya onu anlamadım.Tahtta lannisterlara geçti ama çok dayanamaz Dorne ve Tyrell ordularına karşı.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Targaryen sembolünü görmek güzel oldu, dizide bi Blackfyre göremicez ona yanıyorum
Ara
Bu arada Varys'ın iki sahne önce Dorne'da olup 2 sahne sonrasında Dany'in yanında olması da ayrı bir rezillik.
Ara
adam spawn oldu

Gelecek sezon

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(27-06-2016, 18:44)Lothebork : Bu arada Varys'ın iki sahne önce Dorne'da olup 2 sahne sonrasında Dany'in yanında olması da ayrı bir rezillik.

Arada ne kadar zaman geçtiğini söylediklerini hatırlamıyorum. Varys'in 4 bölümde okyanusu iki defa geçişini izlemektense bunu tercih ederim. Ki kitapta da timeline linear değildi, sonraki bölüm bazen daha önce veya aynı zamanda geçmiş olabiliyordu.
Ara
Benim merak ettiğim durum yobaz liderin bahsettiği tanrılara gerçekten inanıp inanmadığı, Tanrılar böyle ister adalet yerini bulacak yargılarında bulunuyor yani belli ki Tanrıların onunla konuştuğunu iddia ediyor. Bahsedilen dinin kurmaca olduğunu kabul edersek dedenin ya bilişsel sorunları var ya da milleti kandırıyor. Sizce hangisi?
Ara
Tyrell gemileri. Dorne'u da gördük aralarında zaten. Yani epey uzun bir süre geçmiş .
6HsWeBd.jpg
Ara
(27-06-2016, 21:48)human : Benim merak ettiğim durum yobaz liderin bahsettiği tanrılara gerçekten inanıp inanmadığı, Tanrılar böyle ister adalet yerini bulacak yargılarında bulunuyor yani belli ki Tanrıların onunla konuştuğunu iddia ediyor. Bahsedilen dinin kurmaca olduğunu kabul edersek dedenin ya bilişsel sorunları var ya da milleti kandırıyor. Sizce hangisi?

Yedinin dininin kurmaca olduğunu nerden çıkarttın? 

Dini metinler var dini kanunlar var. Dini kitap var. Bahsettiğimiz adam yedinin dinini yalayıp yutmuş biri. Tanrıların ne istediğini bilmek için onunla konuşmasına gerek yok. Kanunlar bunu söylüyor ona.
Ara
Dünya dinlerinin de binlercesinin binlerce kitabı kanunu var şimdi gerçekliğine hiç girmeyelim bence
Ara
(27-06-2016, 22:52)Justicar : Yedinin dininin kurmaca olduğunu nerden çıkarttın? 

Dini metinler var dini kanunlar var. Dini kitap var. Bahsettiğimiz adam yedinin dinini yalayıp yutmuş biri. Tanrıların ne istediğini bilmek için onunla konuşmasına gerek yok. Kanunlar bunu söylüyor ona.

Şu spesifik örnekten:

Margaery adlı güzel kızımız halkın önünde soyulacakken, bu dedemiz Tanrılar adalet ister bilmemne diye artizlik yapıyor ama karşısına ordu geçince Tanrı fikrini değiştirdi kankiler diyor. Yani Tanrı'nın meşruluğunu kullanarak insanları manipüle ediyor, Tanrı'nın onla konuştuğunu iddia etmiş oluyor böylece. Onun dışında dizide dinin insanların arzularını kullanmak için bir araç olarak gösteriliyor, fakirin ezikliğini atma yöntemi şeklinde. Cercei iyi hissettin di mi puşt ondan işkence ettiniz bana, itiraf et demesi. Başıboş insanların hayatlarına böyle anlam bulmalarından dolayı -Lancel-, the Hound'un pasifist  kankisinin haydutlar tarafından öldürülmesi gibi olaylardan ötürü din eleştiriliyor.
Ara
Arya , Dr.Lecter'den etkilenmiş galiba.

Soğuk içiniz.
Ara
Şimdi 1 yıl bekleyecekmiyiz :(
p8RNv0.png
Pycelle, birlikte olduğu kadına parasını vermeden öldü. Kadın mağdur.
Ara
(28-06-2016, 03:25)onikidokuz : Pycelle, birlikte olduğu kadına parasını vermeden öldü. Kadın mağdur.

diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık

Kadında mağdur değil şeriat kalktıgına göre rahat rahat çalışabilir artık sadece özel müşterisini kayıp etti o da zaten berbat bir müşteriydi.
p8RNv0.png

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.