Dizi: Payitaht Abdülhamid (2017)
Dün oturup izlemedim ama bugün kanalları gezerken tekrarına denk geldim biraz bakayım dedim.Masada duran harita 93 harbi öncesi harita ama Sultan sanki meşrutiyet yokmuş gibi ülkeyi yönetiyor.Dizide de ingiltereden gelen sultanın adamı 1876 dedi sanki kulağıma öyle geldi ama meşrutiyet nerede jön türkler nerede Rus harbi nerde ?
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(25-02-2017, 23:30)cemal : Dün oturup izlemedim ama bugün kanalları gezerken tekrarına denk geldim biraz bakayım dedim.Masada duran harita 93 harbi öncesi harita ama Sultan sanki meşrutiyet yokmuş gibi ülkeyi yönetiyor.Dizide de  ingiltereden gelen sultanın adamı 1876 dedi sanki kulağıma öyle geldi ama meşrutiyet nerede jön türkler nerede Rus harbi nerde ?

İyi izlememişsiniz hocam dizi 1889 da geçiyor.
Jön Türkler var ve bazı yerlerde kendini belli ediyorlar.
Örneğin Sultan'ın kız kardeşinin oğlu annesine "Biraz batılaşsak diyor"
[+] 1 üye zeusclluber nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-02-2017, 23:48)zeusclluber :
(25-02-2017, 23:30)cemal : Dün oturup izlemedim ama bugün kanalları gezerken tekrarına denk geldim biraz bakayım dedim.Masada duran harita 93 harbi öncesi harita ama Sultan sanki meşrutiyet yokmuş gibi ülkeyi yönetiyor.Dizide de  ingiltereden gelen sultanın adamı 1876 dedi sanki kulağıma öyle geldi ama meşrutiyet nerede jön türkler nerede Rus harbi nerde ?

İyi izlememişsiniz hocam dizi 1889 da geçiyor.
Jön Türkler var ve bazı yerlerde kendini belli ediyorlar.
Örneğin Sultan'ın kız kardeşinin oğlu annesine "Biraz batılaşsak diyor"

Kısa bir süre izlemiştim demek öyle hmm :)
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
payitaht_abdulhamit_ne_zaman_sezon_final...9_7497.jpg

Payitaht Abdülhamid, 34. Osmanlı Padişahı ve İslam Halifesi olan II. Abdülhamid'in saltanat dönemini anlatan TRT1 dizisi. Dizi, Sultan Hamid'in 1896 ve 1909 yılları arasındaki saltanat sürecini konu almaktadır. İlk bölümü 24 Şubat 2017'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid hala 2. sezonuna devam etmekte ve 46 bölümden oluşmaktadır. 

Ara
Demokrasi ve cumhuriyet yanlılarının aşağılandığı, kralcıların ise göklere çıkarıldığı, vergilerimizle yaptırılan propaganda dizisi. Öyle bir propaganda ki bu, iyilik timsali kralcılar, kötü her şeyden sorumlu gösterilen cumhuriyetçilere "çapulcu" diyorlar, tıpkı bugün her kötü şeyden sorumlu gösterilen bir takım unsurlara yapıştırılan hakaretler gibi.

Yazık.
[+] 7 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
payitaht-abdulhamid-dunyaya-aciliyor.jpg
Tarihi Kurgu dizisidir.Dizi abdülhamidin son 13 yılının olayını yansıtmaya çalışıyor.
Komedi:Mahmut paşa(Hakan Boyav)
Harem(Ozlem Conker ve Gülsim Ali İlhan)
Devlet(Bülent İnal)
Aksiyon ve Dövüş (Gürkan uygun ve Salman ataş)
Savaş Lordu(Cem ozer)
Derin Devlet(Cem uçan)
...
O döneme meraklı olan insanlar,lütfen bu dizi tarih dizisi değilde tarihi kurgu olarak izlerseniz keyif alabilirsiniz.1.Bölümden İtibaren keyifle izlediğim bir dizidir.
Dizi Hakkında merak edilenler yeni başlayanlar için sorularınızı cevaplayabilir ve spoiler verebilirim.
1.Sezon İşlenen konu(Abdulhamide Suikast Denenmesi ve Dış güçlerle savaşı)
2.Sezon(Petrol Meselesi ve Savaş Lordlarının Gelişi ve Teodar Herzl filistin meseles ve Yunan Savaşıi)
3.Sezon(Arap Meseleleri ve Fehim paşanın casa nostra ile savaşı ve Darbe girişimi)
4.Sezon(Para Baronu edmond rothschild ve 13 büyük ailenin gelmesi ve Abdülhamidin onlarla verdiği mücadele ve Siyonist hristiyan William hechler 'in istanbula gelmesi)
116 Bölümden Oluşmaktadır.

Ara
Bunu izleyip izleyip Abdülhamid harika, Jön Türkler ülkeyi yıktı diye gezinen bir kesim var ki onları anlatmak dahi istemiyorum. Dizi tamamen KURGU dan ibaret olup şahsımca Kafa yıkamaya yöneliktir.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(26-05-2020, 21:10)Faramir : Bunu izleyip izleyip Abdülhamid harika, Jön Türkler ülkeyi yıktı diye gezinen bir kesim var ki onları anlatmak dahi istemiyorum. Dizi tamamen KURGU dan ibaret olup şahsımca Kafa yıkamaya yöneliktir.
Dizinin başında belirtiliyor zaten hala inanıyorlarsa ne diyelim onların kendi cahilliği.
Ara
(26-05-2020, 23:38)Massaka :
(26-05-2020, 21:10)Faramir : Bunu izleyip izleyip Abdülhamid harika, Jön Türkler ülkeyi yıktı diye gezinen bir kesim var ki onları anlatmak dahi istemiyorum. Dizi tamamen KURGU dan ibaret olup şahsımca Kafa yıkamaya yöneliktir.
Dizinin başında belirtiliyor zaten hala inanıyorlarsa ne diyelim onların kendi cahilliği.

Bu kadar Tarihi karakter kullanarak tarihi gerçeklikten uzakta bir dizi yapmakta bana saçma geliyor açıkçası.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.