Dizi: Upload (2020)
Upload-BANNER-3670910254-1587329041167.jpg

Upload, 2020 yılında başlayan bilim kurgu/komedi türünde Amazon Prime dizisi.
IMDB: 8.0

Konusunun daha önce açılmamış olmasına şaşırdım.

Daha önceleri SOMA'ya benzer temalar işlenmişti, bu dizide kaçırılmaması gereken nokta ilk mesajda yer alan bannerda da bulunan, dizinin The Office ve Parks and Rec gibi geyik dizilerin yapımcısı tarafından yapılıyor olması. Dizinin konusu ağır ve yer yer felsefi ancak dizi olayın ağırlığına girmeden komedi, kimi zaman romantik komedi tarzında ilerlemeyi tercih ediyor. Bu durum klasik komedi dizilerindeki bazı senaryo tuhaflıklarına sebep oluyor ve diziyi "çerezlik dizi" klasmanına bir tık yaklaştırıyor.

Genel olarak izlenmesini öneririm, sosyal medyada The Good Place ve Black Mirror gibi dizilerle karşılaştırılmış, onları izlemediğim için ne derece yakınlar bilmiyorum fakat dizinin mantığı SOMA ile aynı, bilincin dijital ortama aktarılması.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kesinlikle Duman'a katılıyorum. Beklenmedik şekilde başarılı bulmuştum ben de ve konusunun yeni açılmasına şaşırdım. The Good place ile net şekilde benzerlikler var, ancak Black Mirror için o kadar diyemeyeceğim. Ütopya/Distopya üzerine aslında fena da şey anlatmayan bir komedi dizisi yapmak iyi fikir. Romantizm sosunun ayarını kaçırmadan ince ince mesajlar vermeye ve merak unsurunu işlemeye devam ederlerse ikinci sezon için de umutluyum ben açıkçası.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İkinci sezonu çıktı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.