Dizi: The Crown (2016)
maxresdefault.jpg

The Crown, Kraliçe II. Elizabeth'in hükümdarlığını anlatan Netflix yapımı dizi.
Bölümler bir saat civarı olmak üzere, 6 sezon 60 bölümden oluşacaktır. Şimdilik iki sezonu bulunmakta.
İlk sezon Kraliçe'nin taç giymesi ve Winston Churchill'in son dönemleri üzerine geçerken, ikinci sezon Süveyş Krizi konusunu dahiline alıyor.

Dizide Kraliçe II. Elizabeth'i Claire Foy canlandırmakta.

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel

The Crown ile ilgili iletiler, yorumlar, paylaşımlar bu konu altında yeralır.
Ara
4. Sezonu bugün yayınlandı. İzlemek için sabırsızlanıyorum
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçen ay ilk sezonunu izledim. Ben normalde tarihi dizileri severim ve sarmasalar bile yeni bir şeyler öğreneceğimi düşündüğümden, o dönemi en azından görsel olarak deneyimlemek istediğimden sıkılsam da ara verir ama bırakmam. The Crown bıraktığım ilk tarihi dizi oldu. Başlarda ilgi çekiciydi, özellikle 1950 sonrası siyasi tarih bilgimin zayıflığını da ele alırsak 50'ler ve dönem İngiltere'si ilgimi çekti. İlk sezonun sonuna doğru diziden koptum. Gerek işleyiş, gerek magazine bağlaması (her ne kadar siyasal gelişmelere vs. bağlı olarak gerçekleşse de) sıkıldım ve bıraktım. Sonraki sezonlar nasıldır bilmem ama devam etmeyi düşünmüyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.