Dizi: The Man in the High Castle (2015)
the-man-in-the-high-castle.jpg

The Man in the High Castle

İkinci Dünya Savaşında Amerika ve Müttefik Kuvvetler yenilseydi ne olurdu?  The Man in the High Castle bu şekilde gerçekleşen bir senaryoda, Amerika Birleşik Devletlerinin Japonya ve Almanya tarafından bölünmüş bir şekilde yönetildiği bir dünyada geçiyor.

Kitabı çok güzeldi ama dizisinde ilk bölümü pek beğenmedim kitaptaki atmosferi yaşatmadı. Yönetmenin biraz daha hayal gücü yüksek ve betimlemeleri anlatabilen biri olması gerekirdi. Ki zaten kitap ile dizi aynı yerden başlamadı farklı şeyler anlatabilir.
Feed Your Head !!
Ara
Güzel dizi 2. Sezonu yakında çıkacakmış.
Ara
2. sezonu an itibari ile bitirdim. Gerçekten çok güzeldi. Genellikle bir tarihsel dram tadı veren dizi olsada son sezonun son 2 bölümü itibariyle yeniden gözümdeki itibarını kazandı.
76561198032000419.png
Ara
Kitabın kurgusu çok güzeldi.Ama bence kitaba sadık kalınarak dizi yapılamayacak bir kitaptiki diziside zaten öyle olmuş en azından ilk bölümden izlediğim kadarıyla.Beni içine pek çekememişti dizi.Belki tekrar başlamaya çalışırım.
Ara
Guzel dizi:)
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
İlk sezonu aralıksız bir haftada izleyip, ikinci sezonunda bilgisayarımın bozulması nedeniyle bıraktığım dizi. Bıraktım dedim de öyle zannetmeyin. Gerçekten her şey dizinin hakkını veriyor. İzlemediyseniz izleyin derim.
Ara
Boş bir üçüncü sezon geçti bence. 

Ara
Dizi güzel, Almanların ırkçılığının geniş bir beyaz ırkçılığı tabanına yayılması nüfusları açısından düşünürsek oldukça mantıklı. 100 milyon Alman'ın ABD ve Avrupa'ya hükmetmesi doğru değil.

Gerçi bu açıdan bakarsak Mihver'in savaşı kazanmasıda mümkün değil ama alternatif tarih işte.
[+] 1 üye Tervel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok kötü bitti.
Ara
Kitabını okuyalı neredeyse 7 yıl olduğunu fark edince korktum. Ama beni daha çok korkutan dizinin ilk bölümünü zerre kadar hatırlamayışım kadar oldu. Kitaptan birkaç bölüm ve karakter hatırlayıp malum twisti bilerek izlemeye başladım diziyi. İlk bölüm eski benim hoşuma gitmediyse de şimdiki benim hoşuna gitti. Tabi diziye tekrar başlamamın sebebi de aşağıdaki youtube videosuna denk gelmem. 
Ara
Marshal karakterini sevmiştim Western havası katıyordu ama çok az oynadı.

images?q=tbn:ANd9GcRcpdn4FKyx7PsDzAEUJpb...Q&usqp=CAU
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.