Dizi: The Tudors (2007)
TudorsPromo4-2.jpg

The Tudors, İngiltere'de 1 nisan 2007 ve 10 haziran 2010 tarihleri arasında yayınlanan İngiltere ve Kanada ortak yapımı bir tarihi dramadır. Dizi, İngiltere Kralı VIII. Henry'nin hayatını, iktidarını, altı evliliğini, İngiltere Kilise Reformunu ve çalkantılı İngiltere sarayını anlatmaktadır. Sırf metresiyle birlikte olabilmek için yeni bir din yaratıp karısından boşanan bu adama kim karşı gelebilir ki?

Fragman Sezon 1 (İngilizce)

Oscar ödüllü Elizabeth'in yazarı Michael Hirst'ten çarpıcı bir yapım. Kadro Altın Küre adayı tecrübeli oyuncu Sam Neill, Jeremy Northam, Gabrielle Anwar, Callum Blue ve Natalie Dormer'dan oluşuyor. VIII Henry rolünü oyuncu Jonathan Rhys Meyers canlandırmıştır. Dizi toplam 4 sezon yayınlanmıştır.
Ara
Tudors'u kaç bölüm izleyebildiğimi hatırlamıyorum, 1. sezonu bitirmemişimdir muhtemelen. İzlediğim ilk andan itibaren acayip bir " gençlik dizisi " havası verdi bana. Tüm Krallar teenager, Kutsal Roma İmparatoru desen bebe. Kraliyet içerisinde entrika, aşk vs. hususları yansıtmak için illa ki herkesin teenager olması gerekmiyordu bence. En son hatırlıyorum Kral ve şu sıralar Supermanı oynayan arkadaş birlikte bir spor faaliyeti yapıyorlar o esnada uzaktan kızlar bunlara gülümsüyor falan o sahneden sonra kapattım. Gerçek İngiliz monarşisi bu değil.

Hem ilginç hem de abartmadan bir kral nasıl tasvir edilir diyenler Borgias'taki Fransa Kralına bakabilir. Muhteşem bir tasvirdi bence.
The Borgias çok daha iyiydi, ama tam olaylar başlayacakken final yaptılar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.