Duyuru: Hearthstone - Şubat 2019 Kart Değişiklikleri
TGO8NAIAY89Z1542761407150.jpg

5 Şubat'ta çıkması planlanan bu yamayla bazı kartlarda denge değişiklikleri yapılıyor.

https://playhearthstone.com/en-us/blog/2...ruary-2019 :Hearthstone kartlarında yaptığımız değişikliklerden bahsederken genellikle her kart için ayrı bir paragraf açıp orada bu kartın neden değiştirildiğini açıklıyorduk, bu sefer daha farklı bir yol izleyeceğiz çünkü bu yamada değiştirilen kartların değişikliğe maruz kalma sebebi büyük oranda birbiriyle benzer.

Hearthstone'un en eğlenceli zamanının sürekli yeni stratejilerin ortaya çıktığı dönem olduğunu düşünüyoruz. Amaçladığımız şey yeni kartlar çıkarttığımız vakit bir yandan eski eklentilerdeki kartlarla kurulu destelerin bu yeni kartlarla takviye edilmesi, bir yandan ise komple yeni destelerin denenmesi. Basic ve Classic setlerdeki kartlar çok güçlü olduğu zaman oyundaki popüler desteler yeni setler çıkmasına rağmen büyük oranda değişiklik göstermiyor ve bu amacımıza ulaşamıyoruz.

Basic ve Classic destelerin amacı oyundaki sınıfların kendisine has özelliklerini göstermesi. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu setlerdeki kartların haddinden fazla güçlü oluşu potansiyel diğer destelerin ortaya çıkmasını engelleyici bir faktör olabiliyor. Bu durum tüm Basic ve Classic kartların zayıf veya güçsüz kartlar olması gerektiği anlamına gelmiyor, bu sette farklı koşullarda ve farklı destelerde kullanılabilecek iyi kartlar olması bizim için oldukça önemli.

Aşağıda görmekte olduğunuz kartlarda bu kartların oyunun metasındaki hangi stratejiler baskın olduğu farketmeksizin sürekli bir şekilde efektifliklerini korumuş olmaları neticesinde bazı değişiklikler yapacağız. Bu değişikliklerin amacı bu kartları kurduğunuz her destede "düşünmeden eklenmesi gereken" güç seviyesinden çıkartıp özellikle o kartın doğasına odaklanılan destelerde yine kullanılabilecek bir noktaya taşımak.

PPPBVOYQAILW1548724340434.png NLQT5YZH21NX1548724340471.png 

Cold Blood artık 2 mana.

Z9K7ZOCW9P9O1548724340554.png GPOAOMH3ZRUT1548724340561.png

Flametongue Totem artık 3 mana.

5K42O4GYDNAI1548724340373.png 1F8JIGKCDK8S1548724340344.png

Equality artık 4 mana.

B1VAORH7VSAS1548724340101.png 9H1DNQXJ3UDZ1548724340100.png

Hunter's Mark artık 2 mana.

Tüm bunların yanı sıra bu yamada Basic veya Classic setten olmayan bir kart değişikliğimiz daha var. Emerald Spellstone'un etkili bir oyun ortası ve oyun sonu kartı olmasını istiyoruz, bu sebeple oyunun erken döneminde kullanılmasını zayıflatacak şekilde kartın mana maliyeti 1 arttırıldı.
JDIHOCUF0BLC1548724340296.png FJ0BZXZVFDOK1548724340132.png

Bu yama çıktıktan sonra oyuncular Basic sette olmayna kartları tam Arcane Dust karşılığında dusta dönüştürebilecek.
(15-10-2018, 20:03)reddga : Değişiklik yapılan kartlar yerinde olsa da sadece mana değerlerinin değişmesini doğru bulmuyorum. Bana sanki bu değişiklikleri yaparlarken üstlerinde fazla düşünmüyorlarmış gibi geliyor. Mana değerlerinin değişimi her ne kadar kartların işlevini etkilemeyip, ne olduklarını unutmamamızı sağlasa da bazen bazı kartlar mana değişiminden daha fazlasını hak ediyor diye düşünüyorum.

Ekim ayında yapılan değişikliklerdeki yorumumu tekrarlıyorum. Ayrıca asıl değişiklik yapılması gereken (hatta oyundan kaldırılması gerekilen) kartların Genn ve Baku olduğuna inanıyorum. Bu iki kart yüzünden bu gidişle daha birçok basic kart değiştirilecek asıl sorun onlar olmamasına rağmen.
tTRiYax.png
Ara
Bu kart değişiklikleri benim hoşuma gitmiyor, çünkü amaç bariz bir biçimde meta destelerdeki Basic ve Classic kartların yüzdesini düşürmek, eklenti kartlarının yüzdesini arttırmak, böylelikle de daha fazla pack satmak.

Bazı değişikliklerde @reddga'nın da dediği gibi sadece mesele Genn ve Baku destelerinde bu kartların güçlü olması değil, aynı zamanda Equality nerfine bakarsanız 2 manadan 3 manaya çıkarılmama sebebi Odd Paladin'den korkulması, o sebeple 3'ü atlayıp 2 manadan 4 manaya çıkartmışlar ki Odd da değil Even de oynansın.
Yama dün itibariyle çıktı, kart değişikliklerinin yanında Lunar New Year etkinliklerine dair yeni kart arkası vb. görevler ve 1 altın kart mevcut.

Bunların yanı sıra yama notlarında vs belirtilmemiş şöyle bir değişiklik söz konusu:

kj8jvxfhwte21.jpg

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.