Etkinlik: CK2 - İlginç Karakterler #1: Louis II Karling 'The Stammerer', Akitanya Kralı (867)
CRUSADER KINGS II

Louis 'the Stammerer'
Etrafınız büyük krallıklarla dolu ve dükleriniz sizden bir hayli rahatsız. 
Gavelkind verasetine sahipsiniz ve şimdiden 2 oğlunuz var. 
Batı Frankia size veraset yoluyla geçebilir ve Fransayı birleştirebilirsiniz. 
O saatten sonra yapacaklarınız tamamen sizin elinizde, İberyayı kurtarmaya mı çalışacaksınız? 
900 yıl önce gelen bir Napoleon mu olacaksınız?

ÖNBİLGİ
Karakterimiz oyuna 23 yaşında Akitanya Kralı olarak oyuna başlıyor. 
Kingdom of Aquitaine ve County of La Marche ünvanlarını elinde bulunduruyor. 
Avrupa'daki bir çok hükümdar gibi biz de Karling hanedanına mensubuz. 
Babamız ölünce Batı Frankia'yı devralıp rahatlıkla Fransa'yı yönetebiliriz.

Şarlman'ın Kanı
Louis the Stammerer'in etrafı Karling hanesinden gelen çok sayıda Katolik krallıkla çevrilmiş durumda.
Bu krallıkları kendi hakimiyetiniz altında toplayıp, Şarlman'ın İmparatorluğu'nu canlandırabilirsiniz.

Hristiyanlığın Kılıcı
Louis the Stammerer, güneyde İberya'yı ele geçirmiş Müslüman istilacılarla komşu.
Güneye doğru genişleyip Müslümanları İberya'dan çıkarabilir, kendi imparatorluğunuzu kurabilirsiniz.

Bu konu altından Louis the Stammerer ile ilgili ekran görüntülerinizi ve taktiklerinizi paylaşabilirsiniz.
Siz Louis the Stammerer ile nasıl oynuyorsunuz?
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık, kendisi zannediyorum 867'nin Karlingleri arasında en tolere edileni olabilir. Gerçi 'the German' da meşhur olsa gerek.

E39mrZ.jpg
Bu karakteri dün denemeye başladım. 3. yılımdayım. 2. yılda babam vefat edince West Francia da bana kaldı. Karlinglerin elinde tuttuğu diğer krallıklarla da ittifak kurdum. Hali hazırda 2 adet erkek evladım da var. Bunlar güzel gözükebilir ama vassallarımın yarısı beni sevmiyor. 7 adet tehdit var şu an bana karşı. Özellikle Aquitane'deki vassallar sıkıntılı. Bask düklerine karşı yabancı sayıldığım için ekstra negatif opinion var. Bir de faction kurmaya yeltenen ve eski spymasterım olan dükün unvanını elinden alınca tüm vassallarımdan -15 revoked title opinion'ı yedim. Negatiflere doyamıyorum.

Olumlu bakışı arttırmak için bir ziyafet düzenleyip ardından İberya'daki müslümanlara kutsal savaş açmayı planlıyorum, bakalım neler olacak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.