EU4 - İmparatorluklarınız
@birisi43 öncelikle estateleri ayarlamanı öneririm. ciddi anlamda sıkıntıdır bu.. lig konusuna gelir isek protestanlıga geçersen sıkıntın çözülr muhtemelen..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bu arada, her sayfası müthiş emek ve çabalar ile dolan bu konunun 100.sayfası kutlu olsun.

Nice binlere diyelim artık xd.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jax61 açıkçası estatelerin nasıl yönetileceğini tam anlamış değilim. Bu şekilde durunca en azından isyan çıkarmıyorlar. Protestan olmak yerine protestanların kafasına vurmayı tercih ettim.
Ara
Ara
Harita modu gözlerimi yaşarttı...
Ara
(16-04-2017, 17:01)HulkSpider03 : Harita modu gözlerimi yaşarttı...

Hiç sorma ama böyle anca 15 fps alabiliyorum.   :sob:
Ara
@PashaZade bir bizi çağırmamışsın o nasıl bir liste? :D
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Her versiyonda olduğu gibi yeni versiyonu da ilk Brandenburg ile sp de denedim.
6AD7C642D26F270A7B8BE2A424CFDF4B42F957DF
1C63F556AB12B8E1C803F69B5B20F165CF5B7292
BD1C81DF3C96D2AD2DC62AFF9F571E192B0C86B9
Versiyonla ilgili görüşlerim : State ler aşırı abartı şekilde azaltılmış.Oyunun başından itibaren devrimler çağına kadar neredeyse kültürüm harici genişlemedim.Buna rağmen ülkenin neredeyse yarısı territory di.Bu anlamda büyük imparatorluklar artık daha zor görülecek gibi.
Çağ mekanikleriyse gayet basit ve kullanışlı olmuş beğendim.Oyuna ayrı bir hava katmış.
Çin İmparatorluğuyla ilgili ben susayım siz anlayın :).O Rusya yı yutmak için 2-3 defa Ming ile kapıştım.Oyun sonları olduğu için çok zorlamadı fakat full işgal yese de 10 yıl sonra tekrar aynı hatta daha güçlü şekilde sizinle savaşabiliyor.Ölümsüz olmuş, en kötü özellik.
[+] 4 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-04-2017, 17:40)GamerGenc : @PashaZade bir bizi çağırmamışsın o nasıl bir liste? :D

Anca yendiler  :tongue:
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20170419025616_1.jpg

1600 saati bulup Fransa oynamamak olmaz dedim giriştim bakalım.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
vbVlDz.jpg
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-04-2017, 04:23)iberkay :

İberya sanki hala 15. yüzyılda gibi.
Ara
dzOrZsE.png
AAJAd7d.png

Aragon to Italy oyunum devam ediyor. Tarih 1764 göründüğü gibi ot boh den dost. İrlanda'da client state'ım var. Koloniler portekiz sayesinde oldu. Bundan sonra Fransa seferi düşünüyorum. Feodal yönetime devam.

Düşünceleriniz nelerdir?
Ara
Roma ya gitsen iyiymiş.Gerçi hala geç değil.Absoulatizm basıp adm eff 3 ile birleştirirsen tek savaşta Fransa yı yine tek savaşla balkanlar ve anadolu yu yutabilirsin.Aldığın idealar da önemli, diplomatik aldıysan otto ya karşı truce da bozarak Roma dene derim.
Dipnot : Resimler vpn ile görüntülenebiliyor.
Ara
Otto güçlü gözüküyor şuanlık. Roma bir kaç sonraki oyuna kalsın. Ama deneyebilirim sağ ol. :)
Ara
z315gD.jpg
V0GaVr.jpg
Burgundy ile başladığım oyun beklemediğim bir şekilde Roma´ya kurmaya kadar gitti.Bence oyundaki en başarılı devlet İran ile Afganistan oldu.İngilizler de direnişlerinden dolayı tebrik edilmeli   :grinn:
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupada ilerlerken AE çok şiddetli artıyor.Bu yüzden Avrupada gıdım gıdım büyümek durumunda kalıyorum ve bu şekilde genişleyemiyorum.2-3 toprak alınca bile AE fırlıyor.
AE denen belaya rağmen nasıl Avrupada ilerleriz ?
Ara
AE´yi takmayarak. :D
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
AE yi takmayınca bütün Avrupanın tokadını yiyorsun ama :D
Sonra 20 yıl belini doğrultmak için uğraş dur :D
Ara
Birkaç devlet dize getirebiliyor ama o birkaç devlet haricinde yapabilceğin en mantıklı şey ya düşman devletten 1 toprak alcan o toprakta bir yıkılmış devletin olcak o vassalı kurup büyütücen.(Fransa´da Gascony mesela) ya da Papa seçilip büyüceksin.
Victor Hugo
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.