EU4 - İmparatorluklarınız
Hahaha Osmanlı muazzam iş çıkarmış sahiden. Efsane oyun olmuş tebrikler.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
One faith için açtığım osmanlı oyunum. Evlat acısı gibi bir oyun oldu. Amele gibi o kadar çevirdikten sonra tam sona ulaşmışken 2 şehrimde 1821 sonrasına kadar sürecek religious zeal olduğunu farkettim. :reli:

bG7QNY.jpg

8dRmpr.jpg

AkrZ9X.jpg
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
:joy:
G0kMNN.png
Ara
@Aeschyli yi artık mp lere almıyoruz. tek şehirli devletle wc yapan adamla oyun mu oynanır?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynadığımız oyunlar aksini gösteriyor ama hep sen benim kafama kafama vuruyorsun  :xd: @jax61Şaka maka ticaret sistemini iyice anlatmasan bana hala hiçbir halt yapamıyordum muhtemelen. İlk world conquestimide sen bana ticareti anlattıktan sonra yapmıştım zaten.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Neymiş ticaret bize de anlatsana @Aeschyli. Ben hiç bu kadar collect yapmadım. Nedir bu collectlerin sırrı?
Sic Parvis Magna
Ara
Önemli ticaret noktalarında hakimiyet kurduktan sonra gelen her tüccarı koyacak yer bulmadığımdan en uygun yerlere collect yaparak değerlendirmek istedim. Ekonomik olarak ne yaparsam yapayım batmayacağımı anladıktan sonra oldukça hoyrat davrandım. O yüzden o resmi baz almayın derim.

Ticaret konusunda ise yapılması gereken oldukça basit. Erken dönemde major ticaret noktalarında olabildiğince hakim olmaya çalışmak gerekiyor. Geri kalan yerlerdede aktarma oranlarını yükseltmek için transfer yapılmalı. Ticaret şirketlerini kurabileceğiniz heryere erken hücum etmek gerekli. State miktarının azaldığı son yamadan sonra production üzerinden %0 otonomiye kadar düşebilen ve tüccar veren ticaret şirketleri oldukça önemli bir noktaya geldi.

Ve tabi ticaret bonusları güçlü bir devlet değilseniz kesinlikle collect yaptığınız bölgelerde bu bonuslara sahip devletleri barındırmayın. Ufacık tek şehirli devletler inanılmaz zararlar verebiliyor.
Ara

keşke sizin yanınızda ben de oyuncu sayılsam  :joy:
önizlemedeki değil, biraz daha genişi.
[+] 1 üye Najenda nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tenochtitlan'da ateş dansı yapıyorduk nerelere geldik  Steammocking

[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Blackwhist fotoğraflar gerçekten +18 o ne öyle
Ara
Ne görüyorsan o @kadraptor  :smiling:
Ara
(15-08-2017, 14:07)Blackwhist : Ne görüyorsan o @kadraptor  :smiling:

iyi şeyler görmüyorum
Ara
Switzerlake başarımı için oynadığım oyun  

Q7dqjV.jpg
[+] 1 üye burkia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mvr5VM.jpg

Q79ELj.jpg

Otoban bitti. :) @Blackwhist
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başarımları mı resetledin?
Ara
Başarımlar resetlenebiliyor mu?
Sic Parvis Magna
Ara
İnternetsiz ortamda çevrimdışı başlamıştım oyuna muhtemelen ondan dolayı öyle oldu.
Ara
Çewvrimdışı başlatınca başarımlar tamamen kapalı oluyor.Sağ üstteki kupada sönük oluyor.
Ara
Çevrimdışı başlattım 1650 lere kadar öyle oynadım daha sonra çevrimiçi oldum. Ondan kaynaklı olabilir.
Ara
Çevrimdışı oyunlarda başarım kasılabiliyor mu ya Allah Allah ben kyk yurdunda sırf bu sebepten oynamıyorum başarımlar ziyan olur diye.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.