EU4 - İmparatorluklarınız
(08-11-2021, 17:37)altnkurt : Forming Jerusalem will not prevent you from getting the achievement
Kudüs formlamak achiyi engellemiyor diyor wikide.

Teşekkürler.
Ara
unknown.png

Ülkenin rengi cok hosuma gitti
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Mabella zaten renginden ziyade çekici bir yani yok
Ara
Bina basınca development veren görev bozuk deniyor. Sence nasıl? @Mabella
Ara
@Aeschyli bozuk değil. Gerçekten defansif olmayan bina basıldığında dev artıyor
Ara
Bozuktan kastım fazla güçlü olmasıydı. Çok fazla development kasılabiliyormuş.
Ara
Evet özellikle çok topragın varsa güzel dev kasılabilir.
Ara
Sadece zimbabwe için geçerli değil mi?
WhaW8Am.gif
Ara
1.31'deki son oyunum, Ayutthaya. The White Elephant ve Land of Eastern Jade başarımları için oynadım, sonrasında devam etmedim.

adhoit0.png
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
IMG-20211114-WA0004.jpg

Semien oyunum.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 4 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-11-2021, 11:52)Defterdar : IMG-20211114-WA0004.jpg

Semien oyunum.
Osman'ın üstündeki devlet Şu Rusya'yı kuran devlet değil sanki?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Timur fillerle geliyor.
Ara
7ky8jrb.jpg

lletvbd.png

Etiyopya oyunum. Hedeflenen başarımlar: A Blessed Nation ve Prester John

ikisi de tamam
[+] 2 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211119112656_1.jpg?width=1115&height=62720211119112700_1.jpg?width=1115&height=627
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211119203113_1.jpg?width=1115&height=627
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu arada bana azoresin ve maderianin kuzey aftika subconetenantina bağlı olması bana saçma geldi
Ara
Fas - Endülüs - Halifelik
9hnc3fy.jpg
efmr4d2.png
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Moldavia vassallayıp Wallachia annexleyerek başladım. Yalnız para konusunu 150 yıl çözemedim. Ne yaparsam yapayım hep eksilerdeydim. Borç bir ara 3000 dukayı aştı. Enflasyon 30'larda. Delirecektim sinirden. Acaba bende mi problem var, neyi gözden kaçırıyorum diye bir kaç ekran görüntüsü aldım bulabilirsem paylaşacağım. Son sürümde minör ülkeleri iyiden iyiye öldürmüşler gibi duruyor. Neyse ki güç bela İstanbulu aldım da ticaret geliri sayesinde düze çıktık. Gothic Invasion gelmez. Niye gelmez, Fransa sınırına kadar bütün Avrupayı işgal etmemi istiyor benden. :nerd:  Kuzey ve Güney Almanyanın tamamı işte. Sözgelimi müttefikim olan İspanyanın işgal ettiği toprakları başarımdan düşürüyorsa belki yapabilirim ama zor ya. Avusturya pu düşse aslında. İki gündür 20 saat oynamışım beynim hamura döndü gene. Bu Polonyayı vassalladım, ne güzel topraklarını savaşarak aldık teslim ettik, ilişki 200, trust falan her şey yüksek, adamlar inatla isyankarlığa meyilli. Bir türlü oturtamadım ilişkiyi. Lan üflesem dağılır gidersin neyine senin başkaldırmak. İlla March mı yapalım. Bosna da öyle. Dört tane toprağı var, 10 birim askeri yok bağımsızlık istiyorum diyor. Vassal kontorlünü de zorlaştırmışlar sanki. Osmanlıdan nefret ediyorum bu arada. :unamused: :triumph: 

20211206201832_1.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ekonomik idea almanı ve borçlardaki faizi azaltan poliçeleri şiddetle almanı tavsiye eiyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.