EU4 - İmparatorluklarınız
Mecklenburg soyu polnyanın varisi şu an burgonyayla ilgilenmeyi bıraktım polonyo ya yoğunlaşıcam :D
Ara
Rkgyoo.jpg

[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
xD xD xD xD xD xD xD
G0kMNN.png
Ara
Aç cheats engine sonra yap birde gel resim ekle, hadi cheat engine yardırıyon peki niye ikide bir save cumming yapıyon bakıyorum hep oyunu restliyor inanmayın şuna.
Ara
D2O3E3.jpg

Tek amacım form Germany yapmak.(almam gereken şehirler kolay ülkelerde ama alınca direk koalisyona giriyorlar zaten şu durumdada avusturyadan toprak aldık diye bana karşı güçlü bir koalisyon var)

Etrafımın büyün ülkelerle yıllardır sarılı olması beni baya küçük kalmaya zorladı ama ne olursa olsun "Dünya beşten büyük" !!
Ara
Gördüğüm en saçma poland,livonion,ottoman ve muskovy tebrikler.İsveçi saymıyorum.
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mp1d79.jpg

Böyle savaşlara girmeyeli epey olmuştu bunu sevdim ;P
Ara
Ispanya RIP. La Liga RIP.
G0kMNN.png
Ara
(28-03-2016, 23:45)GaulTurk : Ispanya RIP. La Liga RIP.
ispanyayı ripleyen devlette granada gibi duruyor üstelik.
Son oynadığım oyunlarda ispanyayı çevresindeki ülkeler hep kestiler bende anlayamadım.Amerika yeterince kolonileşemiyor bu yüzden.

(28-03-2016, 21:35)lortcush : Gördüğüm en saçma poland,livonion,ottoman ve muskovy tebrikler.İsveçi saymıyorum.
Lanet ettim zaten benim oyunlarda hep böyle güçlü ülkeler etrafımı sarıyor üstüne birde benim çevredeki kek ülkelerle dost olup her savaşa katılıyor işsizler :/
Ara
büyük ihtimalle avust pu ya almış castili
Ara
yıllardır form germany için uğraşıyorum tam son rötuşları çekip palatinate ile sınır komşusu oldum 1-2 yıl daha bekleyip öyle dalayım dedim o arada heir öldü yerine 1 yaşında heir geldi üstüne bide kral öldü regency council durumuna düştüm.O arada Pfalz şehrini Fransa aldı sabahtan beri fransızlara sövüyorum :/

nuremburg vassal onlar aracılığıyla form germany için 3 toprak almıştım.sadece keulen ve pfalz kalmıştı keulen müttefik hollandadaydı ama fransa ile onu hallederim diye tahmin ediyodum ama fransa attı kazığı :/

şimdi önce uyuzluk olsun diye HRE yi dismantle yapıp (sadece tek ülke elector oda palatinate.Adamlar boyuna kendilerini imparator seçiyor ) çevremde alabildiğim her şehri alacam fransa ve hollandayı kesebilecek güce gelirsem (Ki 1821 yılına kadar imkansız) pfalz ve keulen şehirlerini alıp an early reich başarımını alıcam.

j3q78n.jpg

Bu arada bu pfalz şehrini barışçıl yollarla fransadan almak gibi bir durum varmı ?
Ara
(29-03-2016, 20:35)Royal Guard : yıllardır form germany için uğraşıyorum tam son rötuşları çekip palatinate ile sınır komşusu oldum 1-2 yıl daha bekleyip öyle dalayım dedim o arada heir öldü yerine 1 yaşında heir geldi üstüne bide kral öldü regency council durumuna düştüm.O arada Pfalz şehrini Fransa aldı sabahtan beri fransızlara sövüyorum :/

nuremburg vassal onlar aracılığıyla form germany için 3 toprak almıştım.sadece keulen ve pfalz kalmıştı keulen müttefik hollandadaydı ama fransa ile onu hallederim diye tahmin ediyodum ama fransa attı kazığı :/

şimdi önce uyuzluk olsun diye HRE yi dismantle yapıp (sadece tek ülke elector oda palatinate.Adamlar boyuna kendilerini imparator seçiyor ) çevremde alabildiğim her şehri alacam fransa ve hollandayı kesebilecek güce gelirsem (Ki 1821 yılına kadar imkansız) pfalz ve keulen şehirlerini alıp an early reich başarımını alıcam.

j3q78n.jpg

Bu arada bu pfalz şehrini barışçıl yollarla fransadan almak gibi bir durum varmı ?

Pek sanmıyorum. Bu arada Almanya'yı kurmak için tek eksiğin Pfalz sanırsam. Bir de Avusturya Osmanlı'nın topraklarında mı :D
Ara
keşke sadece avusturya olsa :P

9ob5yo.jpg

Alman ırkını yok etmek için birleşmiş bir dünya var resmen :D Alman olarak bi ben kaldım bide benim vassal nuremburg :D
Osmanlı terör estiriyor bide uyarı attılar ama uyarının süresi geçen yıl doldu rahatladım.Adamlarda 350k ordu var bende 67k :D

Şimdi artık form germany yapmam pek mümkün olmadığına göre fransayı yanıma alıp polonya ve iskandinavya seferine çıkmayı düşünüyorum krolewiec şehrini alıp en azından form prussia yapmak istiyorum :D

Vassal ülke bana savaşlarda 30k asker desteği atıyor hem ilişkileride hep +200 de tuttuğum için bir dediğimi iki etmiyorlar yani her savaşta ordum 110k civarına çıkıyor.O yüzden annexlemiyorum.(ilk başlarda nürnberg şehrini adm harcamadan corelemek için vassallamıştım bu noktaya geleceğini bilsem her yeri vassallardım en başta :D )
[+] 4 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WkoG1Y.jpg
RkGOo1.jpg
3LgpYA.png

Devam etme ihtimalim meçhul olan oyunum.
Ara
Aragonla kurduğum İspanya Oyunum 
kB0pBD.pngFransa Pu olunca biraz kolay oldu ama 1600de sadece fransayı annexle uğraştım
Bir çok kolonim vardı ama Meksika ve Kolombiyadaki kolonileri bıraktım
ayrıca birde Rising sun başarımın almak için Japonya'ya  çıkarma yaptım
o3ypjX.png
diplomatik harita ve oyun sonu ekranı (iyi yorumlarınızı bekliyorum O:) )

E82NPB.png
VaBNMB.png
RkrjaY.png
Ara
57q8nqdz.jpg
mnai2xlk.jpg

1 Core'dan İtalya'ya uzanan el daha fazla devam etmeyi düşünmüyorum.Teknoloji olarak geride kalmasamda Avusturya,Milan,Savoy ve Aragon dan yediğim koalisyon savaşı beni kendi kendime tükettirdi.

Belki Orta Afrikaya ilerliyebilirdim ama çıkan iç savaşlardan ve diğer savaşlardan dolayı zamanım pek olmadı.
Ara
(30-03-2016, 20:09)Royal Guard : keşke sadece avusturya olsa :P
Alman ırkını yok etmek için birleşmiş bir dünya var resmen :D Alman olarak bi ben kaldım bide benim vassal nuremburg :D
Osmanlı terör estiriyor bide uyarı attılar ama uyarının süresi geçen yıl doldu rahatladım.Adamlarda 350k ordu var bende 67k :D

Şimdi artık form germany yapmam pek mümkün olmadığına göre fransayı yanıma alıp polonya ve iskandinavya seferine çıkmayı düşünüyorum krolewiec şehrini alıp en azından form prussia yapmak istiyorum :D

Vassal ülke bana savaşlarda 30k asker desteği atıyor hem ilişkileride hep +200 de tuttuğum için bir dediğimi iki etmiyorlar yani her savaşta ordum 110k civarına çıkıyor.O yüzden annexlemiyorum.(ilk başlarda nürnberg şehrini adm harcamadan corelemek için vassallamıştım bu noktaya geleceğini bilsem her yeri vassallardım en başta :D )
Hollanda da Alman sayılır bir yerde :D
(31-03-2016, 18:47)TuranistGuy : Aragonla kurduğum İspanya Oyunum
Fransa Pu olunca biraz kolay oldu ama 1600de sadece fransayı annexle uğraştım
Bir çok kolonim vardı ama Meksika ve Kolombiyadaki kolonileri bıraktım
ayrıca birde Rising sun başarımın almak için Japonya'ya  çıkarma yaptım
diplomatik harita ve oyun sonu ekranı (iyi yorumlarınızı bekliyorum O:) )
Neden yazılar bu kadar dandik ._.
Ara
g8b103.jpg

Osmanlıyla artık yürüyemiyeceğimi farkettim bende ona karşı güçlü bir dostluk kuvveti kurdum.

Buda ekstra

rMybk7.jpg

Romanın fethi
Ara
z5pDM7.jpg

Şanssızlıkların peşimi bırakmadığı bir oyunla daha yine karşınızdayım.
Akkoyuna feed vassal olarak kullanabilmek için ilk turda savaş açtım erzincan ve diyarbekir şehirlerini alırken karakoyunda savaş açıp rahbayı aldı bende akkoyunu vassal yapınca karakoyun ile savaşa girmiş oldum.Akkoyunlu dostlarımızada biraz toprak kazandırdım.Ben savaştayken Fatih öldü(bir oyun açtım 2 saat oynadım fatih öldü kapattım yeni açtım yine fatih öldü :P )fatih ölünce ülkede isyan çıktı savaşta yıpranmış olan 2. taburumu anadoluda dinlenirken imha ettiler.bir şekilde kara koyunu paralı askerlerle falan yenip bu toprakları alarak barış imzaladım.
Sonra aldığım 2 banka borcunu kapatıp 2. orduyu tekrar kurdum şu an 15+15 olmak üzere 30k askerim var üstüne birde vassalda 8k asker var.
Heir average olarak geliyor 11 yaşında yani daha 4 yıl boş oturmak zorundayım.Sonra İstanbul ve morayı topraklarıma katıp sırbistanıda batıdaki vassal feed devletim olarak ayarlamayı düşünüyorum.Bosnayı onlara verdikten sonra venediği yunanistandan atıcam.tabi bütün bunları yaparken 1-2 yılımı anadolu için ayırıp anadoludaki core gerektirmeyen 3 devletide kendime katmayı planlıyorum.

bu arada macaristanın wallachia yı işgal ettiğini şu an fotoğrafı koyarken gördüm onlarıda halletmek lazım arada tabi :P
Ara
Vassal feed yerine dulkadiri vassallayıp oversea yapsan daha iyi olmamıydı ?

İlerde diplomaside geri kalırsın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 17 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.