EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Carterdan kastın ticaret şirketiyse evet vermelisin. Hatta her zaman ticaret şirketi yapabilecegin yerleri ele geçirmeye öncelik ver.
Ara
Event konusunda ise tekrarlanmaz. O tür eventler genellikle tek seferlik oluyor. Son yamada bi kyoto eventi buglu kalmıştı.
Ara
Ticaret ve üretim gelirleri genelde vergi gelirlerinden fazla olduğu için Ticaret şirketine vermek daha karlı oluyor. %100 ticaret bonusu ve 0,5 naval force limit veriyor. Ayrıca state yapmadan otonomiyi 0'a kadar düşürebilmeni sağlıyor. Dini birlik ve hoşgörüsüzlüğü de yoksayıyor. Fakat Manpower ve Sailor kazancını da sıfırlıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
@thedevils4 "The Expansion of the Royal Bureaucracy" diye geciyor o event osmanli icin tetikleyicilerine bakarsak padisahin ismiyle ilgili bir sart yok maalesef 1520-1566 arasinda barista ol gibi sartlar var:)
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Avusturya oynumda bir ara varissiz kaldim ve savastaydim yerine baska bir habsburg gecti tabi haliyle imparatorlukta gitmis oldu ardindan direk din savasi basladi ve malum protestanlik baskin din oldu acaba tekrar katolik olarak imparator olmak mumkun mu?imparatoru yenip hre nin dinini degistirme gibi bir durum var mi?
Ara
(11-06-2017, 21:12)glorfindel : Avusturya oynumda bir ara varissiz kaldim ve savastaydim yerine baska bir habsburg gecti tabi haliyle imparatorlukta gitmis oldu ardindan direk din savasi basladi ve malum protestanlik baskin din oldu acaba tekrar katolik olarak imparator olmak mumkun  mu?imparatoru yenip hre nin dinini degistirme gibi bir durum var mi?

çok emin değilim ama.imparatoru yendiğinde hre nin dini değişmez. yani enforce religion yaparsın ama kral  döner.tebaa kalır.birde zaten katolik baskınken protestanlık çıkması imparatora otorite kaybettiriyor kafirler var diyo hre topraklraında diye otorite düşürtüyo.zaten din savaşı sonunda protestanlar yenince (hatırladığım kadarıyla) electorler de protestanlıktan seçiliyo.yada zaten protestan olanlar kalıyo.

ama en son çare bütün hredeki devletere enforce religion yaparsan ozaman hre katolik olur diye  düşünüyorum
[+] 1 üye thedevils4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HRE dini din savaşları dışında değişmez.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt desenize is isten gecmis neyse bende dagitirim:)
Ara
Protestan olabilirsin :smile:
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt onca topragi protestan yapmak :o
Ara
Defender of Faith alırsın, misyoner gücü veren advisor alırsın. Bi şekilde hallolur. Çevrende protestan reform merkezi vardır. Bikaç da o çevirir.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt fikir icin cok sagol haklisin oyle kolaylikla cevrilir denerim belki ruh halime bagli:D:)
Ara
İnsangücü yenilenme hızını nasıl arttırabilirim?
Ara
Quantity ideası.
Sic Parvis Magna
Ara
Başka yolu yok mu?
Ara
Koloniciliğin bizde çıkması için çıkmasını hedeflediğimiz şehrin kaç development olması lazım?
Ara
@Zebercet bir kere irlandayla oynarken cok erken kolonilesmistim ve bana event gelmisti iste kolonicilik baslasin mi diye developmentimda oyle yuksek felan degildi
Ara
(12-06-2017, 20:56)glorfindel : @Zebercet bir kere irlandayla oynarken cok erken kolonilesmistim ve bana event gelmisti iste kolonicilik baslasin mi diye developmentimda oyle yuksek felan degildi

Ceylon ile başlayacağım, rönesans için zaten epey dev basacağım ve koloniler de hemen dibimde olduğu için oyundaki ilk koloniyi ben atacağım, dolayısıyla bende çıkması yüzde yüz öyleyse.
Ara
En az 12 development olması gerekiyor, gerisi rastgele sanırım.
Koloniciliğin sende çıkması için yenidünya yı keşfetmen ve başkentinde liman olması gerekiyor.Gerekli şartları sağlayan devletlerden birinin rastgele şehrinde çıkıyor.Yani Portekiz veya Kastilya da çıkma ihtimali de yüksek işin biraz şansa kalıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.