EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
RDVqQR.jpg
Tek eksik üsküp mü
Ara
Vassala toprak verme işlemi nereden yapılıyodu ?
Ara
(18-06-2018, 17:06)SiwasL58 : Vassala toprak verme işlemi nereden yapılıyodu ?

dlc ile geliyordu ama hangisi olduğunu unuttum lZyVor.jpg
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@4S0S Evet Üsküp'ü alman gerekiyor.
Ara
ingiltere oynuyorum vijayanagar ile savaşıyorum fakat toprak alamıyorum connet make it core diyor neden ? coloni uzunluğum 800 ama onun yakınlarına da koloni attım yine yapamıyorum

(20-06-2018, 10:39)taneraner330 : ingiltere oynuyorum vijayanagar ile savaşıyorum fakat toprak alamıyorum connet make it core diyor neden ? coloni uzunluğum 800 ama onun yakınlarına da koloni attım yine yapamıyorum
tamam oldu
Ara
Sonunda Manchu ile Ming'i patlatmayı başardım !!1!!!!

Sorum ise şudur : Çin içinde nasıl en hızlı genişleme yapabilirim ?
Önemli Notlar : 
Mandate'i almadım, bilmiyorum almam gerekir miydi.
Yanılmıyorsam Qing'i kurmak için gerekli olan şehirlerden birini alamadım, kumar oynayarak manchu kültürlü toprakları bana isyancıların kazandırmasını planlamıştım. Gerekli toprakların birini bedavaya ele geçirebildim ancak diğerini alamadım. Qing'i ilk savaştan sonra kurmak daha mı avantajlıdır, onu da bilmiyordum.
Ara
Minge olan olmuş mandate almaman iyi olmuş.Qinq kur permanent claim verecek zaten.
Kurabildigin en kısa sürede kurman iyi olur.
Mandate alınca bunu yukarıda tutmak için çaba sarfetmek yerine hepsini yutmak daha iyidir.
Ara
Moskova için hangi ideaları önerirsiniz ?
Ara
Din kalite eko
Ara
eu4 de prestij düşüş yerinde decay -3.83 düşürüyor yıllık prestij gelirimi bunu nasıl düşürebilirim
Ara
Bir yeri işgal ettiğimde o yeri transfer edebilir miyim?

Açmak gerekirse bir yeri işgal ettiğimizde "Occupied by You" diyor işte bunu bir şekilde başka bir ülkeye transfer edebilir miyiz savaş bitmeden?Bildiğim kadarıyla bir yolu var ama bulamadım DLC falan mı gerektiriyor?
Ara
evet dlc gerektiriyor hatta sanırım art of war olması lazım
Ara
(25-06-2018, 17:53)Onur34 : evet dlc gerektiriyor hatta sanırım art of war olması lazım

Teşekkürler
Ara
JDn7Zn.jpg
İtalyayı kurunca gider mi papalığın bütün topraklarını aldık ama bu sefer gitmiş hre içinde bir toprak bulmuş sürekli afaroz atıp duruyor :D
Ara
(26-06-2018, 17:47)4S0S : JDn7Zn.jpg
İtalyayı kurunca gider mi papalığın bütün topraklarını aldık ama bu sefer gitmiş hre içinde bir toprak bulmuş sürekli afaroz atıp duruyor :D

Papa yok olmaz.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Hiçbir Hristiyan Teokrasisi toprak vermezse Papalık yok olur. O dezavantajlar da İtalya'yı kurunca gider.
Sic Parvis Magna
Ara
Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?
Ara
EU4 TE MULTİLERDE YAZI YAZAMIYORUM NE YAPARSAM YAPAMIYIM ENTER TUŞUNU KABUL ETMİYOR ÇÖZÜMÜ NEDİR
Ara
(28-06-2018, 22:08)Targutay : Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?

Bildiğim kadarıyla yapamazsın.
Ara
photo.php?fbid=1855476381139035&set=gm.6...ater&ifg=1
MULTİ GAMELERDE YAZDIĞIM YAZI GÖNDERİLMİYOR AYRI YAZARKEN SİLME YAPAMIYORUM ÇÖZÜMÜ NEDİR ACİL YARDIM EDERSİNİZ SEVİNİRİM

(28-06-2018, 22:08)Targutay : Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?

Cossacks dlcsiyle istediğin toprakları ilgi bölümde gösterirsen claim atmaya başlar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.