EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Oyun sırasında esc tuşuna bastığınde gelen menüde "message settings" kısmı bulunuyor. Bu menüden hangi olaylarda bildirim geleceğini ve oyunun durup durmayacağını ayarlayabilirsin.
Ara
(03-08-2018, 00:55)Aeschyli : Oyun sırasında esc tuşuna bastığınde gelen menüde "message settings" kısmı bulunuyor. Bu menüden hangi olaylarda bildirim geleceğini ve oyunun durup durmayacağını ayarlayabilirsin.

2 hafta önce bu ayarı yapmadan oyun dururdu yeni güncelleme mi geldi?
Ara
Yeni güncelleme gelmedi. Muhtemelen ayarları yanlışlıkla değiştirmişsindir.
Ara
Administrative Efficiency ne demek
Ara
(07-08-2018, 19:38)kralılgaz : Administrative Efficiency ne demek

Yüksek olması demek aşırı overextension yemeden büyük toprak parçaları alabilmen anlamına gelir. Mesela ispanyayı 2 savaşta komple yutabilirsin ama AE aynen kalır.
Yani koalisyona dikkat et
Ara
Alıntı:Administrative efficiency directly reduces core creation and diplo-annexation costs. It also reduces the impact of province development on overextension and warscore cost, allowing for much larger territories to be conquered at once.

Sadece overextension değil aynı zamanda core yapma, diplo annex, development basma ve warscore bedelini de azaltıyor.

@kralılgaz
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nasıl artırılıyor
Ara
10% Administrative tech 17

+20% Administrative tech 23 (cumulative)

+30% Administrative tech 27 (cumulative)

+0.4% Per point of Absolutism (max +40%)

+5% Administrative efficiency ability ( Age of Absolutism)
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya oynuyorum Milan papalık kontrolcüsü iken beni aforoz etti şimdi papalık bana geçti üstümdeki aforozu nasıl kaldırıcam,
Ara
Hükümdarının ölmesini beklemen gerekiyor.
(11-08-2018, 19:19)Duman : Hükümdarının ölmesini beklemen gerekiyor.

Üstad Aforoz edildiğim için 2 elektörden anca oy alıyorum, Bohemya ise 4 oy alıyor hükümdar ölürse imparator olamazsam kuzey italya'yı dizginleyemem, nolur şaka yaptığını söyle :)
Ara
(11-08-2018, 21:54)Targutay : Üstad Aforoz edildiğim için 2 elektörden anca oy alıyorum, Bohemya ise 4 oy alıyor hükümdar ölürse imparator olamazsam kuzey italya'yı dizginleyemem, nolur şaka yaptığını söyle :(

Şaka Değil @Duman Haklı Üstüne Git Papayla İlişkilerini Düzelt Papanın Sana Bakışı Aylık  Papal Influence Kazanmanı Etkiler.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Beyler Avusturya olarak oynarken hiç bir şekilde BBB(Fransa)'yi durduramıyorum. Ne tür taktikler verebilirsiniz
Ara
(12-08-2018, 14:39)Xanthos : Beyler Avusturya olarak oynarken hiç bir şekilde BBB(Fransa)'yi durduramıyorum. Ne tür taktikler verebilirsiniz

Castille veya İngiltere ile müttefik olup., zor bir anında favor ile veya toprak vaadi ile savaş açabilirsin.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-08-2018, 17:36)Redtay :
(12-08-2018, 14:39)Xanthos : Beyler Avusturya olarak oynarken hiç bir şekilde BBB(Fransa)'yi durduramıyorum. Ne tür taktikler verebilirsiniz

Castille veya İngiltere ile müttefik olup., zor bir anında favor ile veya toprak vaadi ile savaş açabilirsin.

Üçümüzü birden dizdi eleman :D
Ara
Çok zor da mı oynuyorsun?
Ara
Gölge krallığı eventini engellemek adına Papalık devletini ilhak ettim fakat romanın Fethi kalıcı olarak diplomatik itibar -1 veriyor bunu engellemenin bir yolu varmı yada gidermenin
Ara
(13-08-2018, 21:51)Targutay : Gölge krallığı eventini engellemek adına Papalık devletini ilhak ettim fakat romanın Fethi kalıcı olarak diplomatik itibar -1 veriyor bunu engellemenin bir yolu varmı yada gidermenin

Romayı Papal State'e geri vermek için bir event gelecek, onda geri vermeyi seçmen lazım.
Ara
(13-08-2018, 21:59)Voidian :
(13-08-2018, 21:51)Targutay : Gölge krallığı eventini engellemek adına Papalık devletini ilhak ettim fakat romanın Fethi kalıcı olarak diplomatik itibar -1 veriyor bunu engellemenin bir yolu varmı yada gidermenin

Romayı Papal State'e geri vermek için bir event gelecek, onda geri vermeyi seçmen lazım.

Verirsem gölge krallığı eventini engelleyememiş olurum kuzey İtalya'yı kaybederim
Ara
Toprağı imparatorluğa ekle sonra geri ver.

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.