EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Perslerle hindistanın yarısını aldım, fakat çok aşırı derece isyan çıkmaya başladı.
Humanist ideam olduğu halde aşırı isyanlar çıkıyor. %100 aşırı genişleme tüm ülkede isyan çıkmasına sebep oluyor.
Bunu çözmek için otonomy hariç herhangi bir yol var mı?
Ara
(27-08-2018, 16:33)Alduin : Perslerle hindistanın yarısını aldım, fakat çok aşırı derece isyan çıkmaya başladı.
Humanist ideam olduğu halde aşırı isyanlar çıkıyor. %100 aşırı genişleme tüm ülkede isyan çıkmasına sebep oluyor.

Aşırı genişleme.
Ara
(27-08-2018, 16:34)Aytaç :
(27-08-2018, 16:33)Alduin : Perslerle hindistanın yarısını aldım, fakat çok aşırı derece isyan çıkmaya başladı.

Aşırı genişleme.

Normalde o kadar aşırı genişlemeye bu kadar isyan çıkmıyordu, bu aşırı genişlemelerin etkisini nasıl azaltabilirim?
Oyun oynamak artık zor hale geldi çünkü.
Çok fazla toprak fethettim ben hindistandayım orta asyada isyan çıkıyor yetişene kadar zaten işgal ediyorlar.
Ara
İsyan riskini düşürecek hamleler yap. -2.00 unrest veren advisor alabilirsin, stabilty arttırabilirsin, poliçelere bakabilirsin... Ve evet aşırı genişlemeyi %100'den yukarı çıkartmak genelde sıkıntılı olabilir. Çok güçlü olmadıkça yapmamaya bak.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Seperatism düşüren, unrest düşüren poliçeler almaya çalış. Dini hoşgörü kasmaya çalış. Fethettiğin yerlerin kültürünü benimsemeye çalış. Dinini bi an önce çevir. Edictlerden -5 unrest vereni al. Daha da olmadı asker beklet.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

bir bölgeyi fethederken o bölgeden çıkarabileceğin vassal var mı diye dikkat et örnek olarak osmanlı ile memlüklere saldırırken rakkadan suriye çıkarıp hem suriyeye toprak verip hemde kendine alabilirsin böylece hem %100 savaş skoruyla ayrılırsın hemde toprakların bir kısmını suriyeye yedireceğin için kendi ülkende agresif genişleme fazla olmaz eğer vassal çıkarma imkanın yoksa %60 genişlemenin üstüne pek çıkmanı önermem

yunanistanı nasıl formluyoruz
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, dini hoşgörü olayı mantıklı, bunun için dini idea ideal olabilir.
-Untrest veren politikacılar kullanıyorum zaten.
Zaten genellikle o bölgelerin dinini elimden geldiğince çeviriyorum ama o kadar bölge var ki...

Ya daha çok, Orta asya ve hindistan çok sorun çıkarıyor bu coğrafyalarda bi sıkıntı var isyan anlamında.
(27-08-2018, 17:26)4S0S :

bir bölgeyi fethederken o bölgeden çıkarabileceğin vassal var mı diye dikkat et örnek olarak osmanlı ile memlüklere saldırırken rakkadan suriye çıkarıp hem suriyeye toprak verip hemde kendine alabilirsin böylece hem %100 savaş skoruyla ayrılırsın hemde toprakların bir kısmını suriyeye yedireceğin için kendi ülkende agresif genişleme fazla olmaz eğer vassal çıkarma imkanın yoksa %60 genişlemenin üstüne pek çıkmanı önermem

yunanistanı nasıl formluyoruz

Açıkçası amacım dünya fethi vasal değil :)
Yıl olmuş 1700 ben 1800'lü yıllara kadar berline dayanmam lazım :D
Yapacak bir şey yok olmadı 40klık orduları isyan bölgelerinde bekletiriz.
Ara
Ülke ne kadar büyükse isyan da o kadar büyük oluyor OE 100 üstüne çıktığında hemen kötü eventler tetiklenir zaten. @Heliaca WC attığı bir Fransa oyununda OE yüzünden 54 milyon isyancı ile karşı karşıya kalmıştı.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@4S0S

Wikiden Baktım

Kutsal Roma İmparatorluğu,Papalık,Osmanlı Ve Bizans Yunanistan Formlayamıyor

Ana Kültürün Yunan Olmalı

k6aA37.png

Sarı Bölgelerde Core'un Olmalı

Yönetim Teknolojisi 10 Olmak Zorunda

Kaynak: https://eu4.paradoxwikis.com/Greece
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Mutlakiyet nedir? Nasıl arttırılır ?
Ara
(28-08-2018, 19:37)Onur34 : Mutlakiyet nedir? Nasıl arttırılır ?

Sp için mutlakiyetin en büyük olayı 100'e ulaşınca +40% Administrative Efficiency vermesi, mpde %5 disiplinin de önemi olur tabi. En kolay mutlakiyet biriktirme yöntemleri harsh treatment ve otonomi düşürmek. Harsh treatment maaliyetini azaltan bi takım bonuslar var onları toplayıp yüksek seviye advisorla biriken mil. mp ile 100 mutlakiyete ulaşana kadar sık sık harsh treatment yapmak gerekiyor.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Gerçi oyunu belki bitirmişsindir ama yine de yazıyorum millet bilgilensin diye. %100 agresif genişlediğin anda +15 unrest verir. Bunu engellemek için ya influence ve şehirlerin warscorunu düşüren bir diplomatik idea daha vardı onu açacaksın. Oldu da sen yine %100 agresif genişledin ve isyan istemiyorsun, Mecburen vasal bırakacaksın. Ve agresifliğini %99-0 arasına indireceksin ki isyan çıkmasın. Ben %120 genişlemiştim geçen oyunumda vasal çıkartıp %30 ae veren yerleri ona verdim geri kalanlarını kendim core yaptım. Bunu deneyebilirsin fakat diplomatik puandan benim gibi sıkıntı yaşayabilirsin -773 diplomatik puanım vardı  :rofl:
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34 legitmacy basmak ve stabilty artırmak da işe yarar Voidin söyledikleri yanında. Absonun verdiği bonuslara onemli. Hatta ben mpde abso limitini 20 artırmak için court and country disasterını tetiklemiştim.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ordulara Hoi4'te olduğu gibi isim verebiliyor muyuz?
Ara
(29-08-2018, 16:32)Tesla : Ordulara Hoi4'te olduğu gibi isim verebiliyor muyuz?

Şu penceredeki 1st Army yazan yere tıklayarak istediğiniz ismi verebilirsiniz.

unknown.png
Ara
(29-08-2018, 16:35)Voidian : Şu penceredeki 1st Army yazan yere tıklayarak istediğiniz ismi verebilirsiniz.

unknown.png
Teşekkürler, Herhangi bir DLC gerekli mi peki?
Ara
Gerekli değil, ana oyun olması yetiyor.

@Tesla
Ara
Kültür grubumu Levant yapma imkanım var mı yani Osmanlının kültür grubuna sahip olma imkanım var mı 1 savaş sonra ortadan kaldırıcam Osmanlıyı.
JDM9pY.jpg
Ara
Türk %43 ü %50 ye getirip yıldızlı kültür simgesine tıklaman yeterli.Sanırım Yunan bölgelerinden 1 state silersen olacaktır.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daimyo ile oynarken japon adasına rönesans nasıl hızlı gelebilir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.