EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
gereğinden fazla topçu eksik piyade veya az piyade çok atlı dizdiysen komutansız ordun varsa kayıpların çok olur ofansif fikirde gizli buff olduğu söylentileri var:)
Ara
Castile ile oyun başında Portekiz PU yapmak mümkün mü yanlış hatırlıyor olabilirim sanki bir görev vardı ve Portekizce Claim Throne yapılabiliyordu
Ara
(22-08-2020, 14:06)esatdemir : Castile ile oyun başında Portekiz PU yapmak mümkün mü yanlış hatırlıyor olabilirim sanki bir görev vardı ve Portekizce Claim Throne yapılabiliyordu
Evet görevle yapılıyor.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(22-08-2020, 14:15)Defterdar :
(22-08-2020, 14:06)esatdemir : Castile ile oyun başında Portekiz PU yapmak mümkün mü yanlış hatırlıyor olabilirim sanki bir görev vardı ve Portekizce Claim Throne yapılabiliyordu
Evet görevle yapılıyor.
Görev Tam olarak Ne biliyor musun (Sabahtan beri steamda sorun olduğu için eu 4 giremiyorum o yüzden bakamadım)
Ara
Portekiz'e PU cbsi veren görev Aragon'un İspanya'daki topraklarını ele geçirmeni istiyor. Bunun için de Iberian Wedding'i beklemen yeterli.
WhaW8Am.gif
Ara
İspanya ile başladım benim heir 0 0 0 dı öldürdüm.Şuan kral 56 yasında ve new heir chance +%5 diyor napıcam kral ölürse Fransa ile İngiltere savaşıcaklar nasıl kurtulurum bu durumdan
Ara
Daha fazla royal marriage yapmaya çalışın. @esatdemir
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
(23-08-2020, 19:20)Dothor_ : Daha fazla royal marriage yapmaya çalışın. @esatdemir
Daha iberian wedding eventi gelmedi o event geldiğinde heir gelir mi? yapabilecdğim kadar yaptım evlilik
Ara
Iberian Wedding ile heir gelmez fakat Castilian Civil War ile gelir.
WhaW8Am.gif
Ara
arkadaşlar Osmanlı'da ordu düzeni yaya/piyade oranı 4/1 veya 5/1 gibi olması gerektiği söylenirdi Fransa içinde aynı oranla mı ordu kurmak gerekir.
Yanlış hatırlamıyorsam yapay zeka Fransa ile hiç atlı basmiyordu sanırım.
Sadece piyade/topçu ile mi kurmalıyım orduyu
Ara
Atlının bir zararı olmayacaktır. Bulunduğun tarihe göre sayısını belirleyebilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
At+piyade sayisi combatwidth e esit olmasi ideal ama atli sayisi arttikca piyade sayisi azaliyor o cavaly to infantry ratioya gore mumkun oldugunca atli bassak sanirim avantaj olmuyor cunku piyade sayisi azaliyor oyunun orta ve gec donemlerinde atliyi 4 birim gerisi piyade yapin deniliyor atlilar orta ve gec donemde etkileri azaliyormus
Ara
Birkaç günde bir PC actığımda steam hesabım kendiliğinden çıkış yapmış oluyor ve eu4 tıkladığımda oyna yerine yükle yazıyor çok sıkıldım bu durumdan oyunu 50. Yükleyişim çözümü var mı?
Ara
Bilgisayarında internet cafelerdeki gibi kapatınca herşey eski haline dönmesi gibi şeyler var mı?
Ara
(24-08-2020, 09:58)BigUnicorn : Bilgisayarında internet cafelerdeki gibi kapatınca herşey eski haline dönmesi gibi şeyler var mı?
Hayır aslında oyun yüklü dosyalara bakınca oyun orda ama steama girdiğimde yükle diyor basınca da 15 dk falan bekliyorum bişey yüklemiyor sadece bir bar doluyor ve save dosyaları yok oluyor onun için ger oyundan çıktığımda Dave dosyalarını yedekliyorum
Ara
Başıma daha önce gelmedi kusura bakma yardımcı olamayacağım.
Ara
Arkadaşlar selam.
Son dlcden sonra henüz daha yeni oynama şansım oldu. Daha doğrusu oynayamadım.
Laptopum mükemmel değil ama son dlcden önce 10 günü 8-10 saniyede alıyordu.
Ama son dlcden sonra daha oyunun ilk ayında 10 günü alması 22 saniye sürdü.
Sıkıntı benim bilgisayarda mı yoksa gerçekten herkeste bir yavaşlama söz konusu mu?
Çünkü oyun çok komplike bir hal almış gibi duruyor. Yavaşlamanın sebebi bu olabilir mi?
Bir tavsiyeniz var mı oynayabilmem için ayrıca Game Booster dışında?
Teşekkürler.
Ara
Fast Universalis modunu deneyebilirsin. FPS olarak baya fayda sağlıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Herkeste ciddi performans dususu var 1.30 da
[+] 1 üye freeforall nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-08-2020, 12:49)altnkurt : Fast Universalis modunu deneyebilirsin. FPS olarak baya fayda sağlıyor.
Fast Universalis yüklü zaten de ona rağmen böyle.
Bir de GameBosster çalıştırıp deniycem şimdi.
Başka da ne yapabilirim bilmiyorum. 

Ama bayağı can sıkıcı. O kadar para verip dlc aldım olaya bak. Kağnıya döndü oyun.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.