EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
birisi kraliyet evliliği attığı zaman sol üstte değil de direk pencere olarak ana ekrana çıkıyor bunu nereden kapatabilirim çok sinir bozucu.
Ara
(02-11-2020, 17:40)HeLLforce : birisi kraliyet evliliği attığı zaman sol üstte değil de direk pencere olarak ana ekrana çıkıyor bunu nereden kapatabilirim çok sinir bozucu.

Evlilik mesajı geldiğinde tıklanabilir bir çizelge var oradan ayarlanabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam
Ara
makua idealarından 1 tanesi farklı ne işe yarıyor
Ara
Görsel paylaşmanız mümkün mü?
WhaW8Am.gif
Ara
Bir şehre tıkladığımda  şehrin dağlık veya başka bili olduğu resim ile gözükmüyor farkı göxüküyor nasıl ayarlicam onu
Ara
Simple Terrain harita modunu kullanabilirsiniz.
Ara
Merhaba oyun hala alıınıp oynanabilir mi yoksa yakında yenisinin çıkma ihtimalı var mı ?
Ara
Oyunun yakın bir zamanda yenisi çıkacak gibi görünmüyor. İndirimlerde oldukça düştüğü için fiyat olarak da uygun sayılır en azından base game öyle. Oyun hâlâ oynanabilir.
Ara
(14-11-2020, 13:23)isocuk : Oyunun yakın bir zamanda yenisi çıkacak gibi görünmüyor. İndirimlerde oldukça düştüğü için fiyat olarak da uygun sayılır en azından base game öyle. Oyun hâlâ oynanabilir.
1.31 ne zaman çıkacak kesin bir bilgi var mı ya da ne zaman çıkacağını tahmin ediyorsunuz çünkü bahsedilen yenilikler baya iyi göxüküyor
Ara
Yeni yamanın ne zaman çıkacağı belli değil.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(12-11-2020, 14:16)baywatch06 : makua idealarından 1 tanesi farklı ne işe yarıyor

4yBsXt.jpg bu ideadan bahsediyorum ne faydası var hiçbir fikrim yok
Ara
Bu idea muhtemelen meşruluk veriyor fakat şu an horde olduğunuz için bir işe yaramıyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aragon ile oynuyorum danimarka ve polonyada trastamaralar var ama kralları ölünce puya düşmüyor yerine trastamara soyundan hayali yeni biri geçiyor sebebini bilen var mı prestijim 98 royal marriage var
[+] 1 üye candrall nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İki ülkenin kendi PU'ları varsa direkt PU altında düşmezler. Özellikle Polonya'da muhtemelen Elective Monarchy olduğu için PU düşmez. Savaş yoluyla almanız gerekiyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-11-2020, 14:55)PCOyun : İki ülkenin kendi PU'ları varsa direkt PU altında düşmezler. Özellikle Polonya'da muhtemelen Elective Monarchy olduğu için PU düşmez. Savaş yoluyla almanız gerekiyor.
O savaş yoluyla almayı nasıl yapmamız gerekiyor.Çünkü müttefiklik boyunca ateşkes giriyor ve claim throne savaş sebebinin süresi çok kısa o aralığı nasıl hesaplamamıza gerekiyor

Ara
İttifak bozduğunuzda bile evlilik kabul ediyor olmalı muhtemelen. İttifağınızı en kısa sürede bozup tekrar ittifak kurmayın. Evli kalmaya çalışın. Varis ve ateşkes olmadığında da claim throne yaparsınız.
WhaW8Am.gif
Ara

Nasıl resim ekleyeceğimi bulamadım o yüzden link paylaşıcam.
https://www.reddit.com/r/eu4/comments/ju..._creating/

Bu olayı nasıl yapıcam. Yorumlarını falan okudum ama tam olarak anlamadım.
Ara
Avusturalya olmak için,
Avusturalya'da kendine bağlı bir koloni devleti kur. Onu serbest bırakırken 'Serbest bırakılan devletle oyna' seçeneğine bas.
Korsan Cumhuriyet'i olmak için,
20201115_170750.jpg
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(15-11-2020, 17:12)Defterdar : Avusturalya olmak için,
Avusturalya'da kendine bağlı bir koloni devleti kur. Onu serbest bırakırken 'Serbest bırakılan devletle oyna' seçeneğine bas.
Korsan Cumhuriyet'i olmak için,
20201115_170750.jpg
Teşekkürler
Ara
inward perfiction çıkmaya başladı savaşlarda -1 stability yiyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 121 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.