Eurovision 2024
Görsel

68. Eurovision Şarkı Yarışması. Geçen senenin kazananı İsveç'te düzenlenecek. Yarı finaller 7 ve 9 Mayıs, büyük final ise 11 Mayısta Malmö, İsveç'teki Malmö Arena'da düzenlenecek. Romanya'nın da katılması durumunda 38 ülkenin katılması beklenen yarışmaya 1993'ten beri katılmayan Lüksemburg da katılacak.
WhaW8Am.gif
Ara
İlk klip Slovenya'dan:

WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Azerbaycan'ın Eurovision şarkısı dinledikçe güzel geliyor. İlk dinlediğimde kulağa çok kötü gelmişti.
t8nubAh.gif
Ara
Şu ana kadar Slovenya, İspanya, Polonya, Yunanistan, Ermenistan, Azerbaycan ve İtalya'yı beğendim. Hollanda'nın şarkısı da ilginç. Genel olarak ülkeler İngilizceyi minimum tutup kendi dillerinde söyleyince ve kültürlerini ön plana çıkarınca çok daha güzel ve zevkli parçalar ortaya çıkıyor. Saydığım ülkeler arasında İtalya dışında neredeyse hepsi her sene dümdüz İngilizce Pop şarkılar yollayıp duruyordu, sonuçları da pek başarılı olamıyordu. Bu sene hepsinin Finale kalmanın yanı sıra iyi sıralamalar elde edeceğini düşünüyorum. Tüm bunların dışında Azerbaycan'ın nakaratındaki melodi bana tanıdık geliyor ama nereden olduğunu çözemedim, en son buna benzer temada bir şarkıyla katıldıklarında çok iyi sonuçlar elde etmişlerdi bu sene de benzer bir performans bekliyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Yukarıdaki iletide bahsetmeyi unutmuşum, Estonya şarkısı da bayağı hoşuma gitti.
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.