Netflix Orjinal İçerikleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
netflixin-logosu-degisti-qqs.jpg

Bu konu altında Netflix Orjinal İçerikleri hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Ben Stranger Things'in üçüncü sezonunu oldukça başarılı buldum. Netflix'in bazı yapımları çok iyi olsa da çoğu dikkate değmez.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Potansiyeli yüksek olmasına rağmen inanılmaz boş dizi ve filmler yapıyolar. En büyük sıkıntısı pozitif ayrımcılık yapmaları sürekli. Gereksiz yere siyahi karakterlerin veya kadın karakterlerin ön plana çıkarılması dizilerin yapısını bozuyor. Örneğin bir İskoçya ile ilgili bir film izlemiştim. Krala taç takılırken tacı kadın bir karakter takıyordu. Çok basit olmasına rağmen inanılmaz gözüme batan bir ayrıntı.

Artık Netflix için bir ön yargı oluştu bende. Kendi yapımları dışında film ve dizi izlemek için ideal ancak orjinal içerik kafamda direk olarak kötü imaj çiziyor. Çevremde de arkadaşlar ile konuşurken aynı fikirde olduğumuzu görüyorum genelde.

Mesela Irish Man diye bir film çıkacak yakın zamanda. Al Pacino, De Niro ve Joe Pesci hayranı olarak (Al Pacino bir başka) çok heyecanlandım. Ancak yapımcısı eğer yanlış anlamadıysam Netflix. Şuan direk ön yargı var kafamda filme karşı.

Şahsi olarak Netflix'in orjinal içeriklerinin genel ve dizi, filmlerden çok fazla bir şey beklemeyen bir kitleye hitap ediyor diye düşünüyorum.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gayflix
[+] 6 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Politik doğruculuk diye seyirciye olan samimiyetini kaybeden ve bu doğrultuda burnunun dikine giderek gitgide içerik kalitesini düşüren bir platform.
Sic Parvis Magna
Ara
Justicar cok guzel aciklamis kafamdan gecenleri. Netflix orjinalleri cidden cop olmaya basladi. Ben zaten startrek icin tutuyorum cogunlukla.
Ama amazon az sayida ama guzel icerik sunuyor. Amazon orijinalleri de gun gecticke ucuyor
Ara
Netflix yapımı en güzel dizi kesinlikle Marco Polo dizisidir. 3. sezonu çekilmiyor ama ne yazıkki. Alman yapımı How to sell drugs online (fast) adlı diziyi de beğendim, güzel ve özgün bir fikri var bakalım batırmaz veya bıktırmazlar umarım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.