Film: Monty Python's Life of Brian (1979)
71upU-6O5cL._SY679_.jpg

Monty Python's Life of Brian
İngiliz Monty Python grubu tarafından hazırlanan 93 dakikalık komedi filmi.
Film Hz. İsa ile aynı gün, onun bir yan evinde doğan Brian Cohen'in hikayesini konu alıyor.

IMDB: 8.1

Görsel
Görsel
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Uzun zamandır izlemek istiyordum. Geçenlerde Netflixte görüp izledim. Film eskimemiş gibi. Güzel yıllanmış. Mizahı gülümsetiyor. Eleştirileri hoş. Diğer filmlere ve skeçlere başlayınca İngiliz mizahını sevdiğimi farkettim.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Eğlenceli bir filmdi. Filmin uzunluğu ise tam olmuş. Ne sıkıldım ne de "Bu kadar mı?" demedim. Espriler de güzeldi.
Ara
Güzel filmdi, bana biraz Türkiye'de zamanındaki Olacak O Kadar ekibi İngiltere'de olup film yapsaydı bu tarz olurdu diye düşündürdü.
Bana kalırsa filmin son çeyreğindeki din üzerine yapılmış esprilere gülmek için "hahaha evet bak inançlı insanlar böyledir" diyip filmden kendini doğrulama bekleyen biri olmak lazım.

Din dışında kendi devletin mi yoksa bölgene huzur ve düzen getiren bir dış güç mü ikilemini, ayrılıkçı oluşumlar üzerine de bir takım espriler var fakat ben bunların bir sonuca bağlanıp ana fikir verildiğini düşünmüyorum. Yukarıda denildiği gibi 4-5 tane olacak o kadar skeçinin birleşiminden oluşan bir film gibi fakat hiç biri bitmiş hissiyatı vermiyor. Film bana 4-5 skecin ilk yarılarının sırayla işlenip bitmesi gibi bir hisset verdi.

Monty Python's Life of Brian yıllardır erteleyip bir türlü izleyemediğim bir film olarak açıkçası beklentimin altında kaldı. Aslında esprilerin konsept olarak potansiyeli varmış(mezheplerin çıkışı gibi) fakat yeterince güzel işlenmemiş ki filmde zaten genel olarak bir punchline sıkıntısı var.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.