Film: My Honor Was Loyalty: Leibstandarte (2016)
my-honor-was-loyalty-panter.jpg
My Honor Was Loyalty: LeiBstandarte

Film hayatında ilk defa uzun film çekmeye çalışmış genç bir yönetmen (29) olan Alessendro Pepe'nin ürünü. Pepe bu film için sadece 15.000 € harcamış ve bir re-anacting grubundan ciddi yardım almış. Onun dışında hiçbir sponsor yada dış destek olmadan 3 yıl içerisinde tamamlayabilmiş. Film 1 saat 52 dk uzunluğunda. Pepe aynı zamanda senaryoyu yazmış ve müziklerini de kendi compose etmiş. Aslen müzisyen kökenli olması filmin müziklerinde harika bir kompoz işi koymasını sağlamış. Film bir yerlerde bağımsız iyi bir film ödülü alması dışında bir ödüle layık görülememiş. Ayrıca film 1 yada 2 kamera ile çekilmiş. Özellik çatışma sahneleri "airsoft" havasında geçse de genel olarak bu bütçe ile ve sadece birkaç kişi ve son olarak bir re-anactment grubu ile muhteşem bir iş ortaya çıkmış. İMDB puanı 4.5 olsa da bu "Waffen-SS" temalı bir film olmasından da kaynaklı düşük bir puan. Tahminim filmin hakkı 6,5 olamlıydı. Benim puanım ise 7,5. oldu. Adam ilk defa film çekmiş onda da her yere ama her yere "bir pepe filmidir" yazmış. Kime şekil yapıyorsa, bir diğer mesele de tabi ki 3 sene de de çekilse bazı sahneler kesinlikle çıkarılmalı ve baştan derlenmeli görünüyor. Film yarım çıkmış görünümünde. Onun dışında senaryo, kurgu ve işleyişi gayet iyi olsa da malesef büyük oranda bütçeden kaynaklı zayıf sunulmuş. 

Özelte My Honor Was Loyalty'i ben izlemek için 30 ay bekledim! Film malesef destek bulamadı yıllarca ve böyle karşımıza çıktı. Yine de organik bir bağ kurduğum filmin beğendiğim bir çok güzel sahnesi de oldu. Ve müzikleri önümüzde ki yıllarda playlistlerimi süsleyecek.

Son olarak aktör sormayın, filmde herkes figuran :D

İzleyenlere iyi seyirler dilerim, geçen ay türkçe düblajlı bazı sinemalardaydı. Gişeleri düşük kaldı diye biliyorum.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Filmi izlemedim ama burda müziklerinin güzel olduğunu okuyunca youtube'da bir bakayım dedim, derken karşıma hayranlarının sorularını yanıtladığı bir video çıktı. Ve başlangıcında da ne göreyim daha doğrusu duyayım :D RTW müziği

Üşenmedim sizlere orjinalini de buldum :D
Ara
Filmi izledim. Görsel olarak çok başarılı bulmasamda vermek istediği mesaj güzeldi. Bariz şekilde ince kırmızı hattan ilham alınmış fakat görsellik olarak yanına yaklaşamaz.
Ara
(11-04-2017, 15:44)Semavi7 : Filmi izledim. Görsel olarak çok başarılı bulmasamda vermek istediği mesaj güzeldi. Bariz şekilde ince kırmızı hattan ilham alınmış fakat görsellik olarak yanına yaklaşamaz.

Çatışmaları sahneleri acayip amatör :)
Ara
Amatör az kalır telefonla çekmişler herhalde :) Ayrıca kanlarda çok yapmaçık.
Ara
O kadar zirhli arac ve tanka boyle catisma sahneleri yazik olmus
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.