Dizi: Ahsoka (2023)
MV5BY2I3ZTgxMGUtNjI2YS00MmMyLTkwMzQtZjFm...@._V1_.jpg

Clone Wars ve Mandalorian dizilerinden tanıdığımız Ahsoka Tano Amiral Thrawn'ın izindedir. New Republic'e tehdit oluşturabilecek bir durumun oluştuğunu düşünmektedir.
Rebels dizisindende bir iki karakter var gibi duruyor ayrıca Andor ve Rogue one'da da gördüğümüz senatör kadında var.

çıkış tarihi: Ağustos 2023

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4 bölüm çıktı fakat sanki 2 bölüm izlemiş gibi oldum. Konuşma sahneleri gereksiz uzatılıyo cümleye başlıyo 3 sn duraksıyo sonra kelimeyle devam ediyor. Aynı şeyi 3-4 defa anlatıyorlar aynı bölümde.
Disney+ yine bir film senaryosunu almış dizi yapmış bu sefer bide 8 bölüme uzatmışlar.

İkinci kötü yanı rebelsin direkt devamı rebelsin özetini felan hiç geçmiyor. Thrawn kötü diyorlar her bölüm 1 cümle ama neden kötü nasıl kötü hiç bahsedilmedi daha.

Üçüncü kötü yanı oyuncuların duygusuz çekilmiş olması. Direktör bilerek böyle yapmış belli. Ahsoka bir sahnede samimi bir şekilde gülümsüyor tam aha dedim duygu göstermeye başladı anında başka sahneye cut etti dizi. Clone wars dizisindeki ahsoka böyle biri değil duygularını açıkca ifade eden birisi.

Dördüncü kötü yanı Thrawn hakkındaki disney satın almadan önceki kitapların artık canon olmamaları. Thrawn'ın star wars evrenindeki tek varlığı rebels dizisindeki birkaç bölümü.

Diziyi anlamak için Rebels izleyim diyorsanızda sakın oturup 4 sezon izlemeyin. Ahsoka için 2.sezon son 2 bölüm. Thrawn ve Ezra için ise son sezon son 4 bölümü izleyin yeter.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben diziyi ortalamanin altı buldum. Normalde karakter olarak Ahsoka'yi cok severim ama bu dizideki ahsoka olmamis. 

Clone warsdaki o sen sakrak sevecen eğlenceli karakter gitmis yerine buz kalibi gelmis. Hadi buyudu olgunlaşti desek rebelsde de bu kadar degildi. Sabine daha iyi olmus.

Hikaye fikir olarak ilginç ama cok ruhsuz gidiyor. Her bolumde ne olacagi ilk sahneden belli. Heyecan vermiyor hic birsey. Ilginç denebilecek tek karakter robot. O kadar yani. 

Tabiki dizinin en buyuk sorunu, karakterleri tanımak icin iki farkli star wars animasyonunu seyretmis olmanin gerekmesi. Biri diyebilir, zaten seyredenlere hitab ediyor vs. diye. Ama cizgi film/animasyon her sw meraklısına hitap eden birsey degil.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-09-2023, 12:12)yafeshan : Tabiki dizinin en buyuk sorunu, karakterleri tanimsk icin iki farkli star wars animasyonunu seytetmis olmanin gerekmesi. Biri diyebilir, zaten seyredenlere hitab ediyor vs. diye. Ama cizgi film/animasyon her sw meraklısına hitap eden birsey degil.
Dizileri izleyenlerinde sevmemesi sorunu olmasa iyiydi. Hem karakterizasyon bozuk dediğin gibi hem de rebels dizisinde olmayan şeyler koymuşlar. Bir arkadaşa sordum izleyen sabine/ahsoka usta çıkar ilişkisi yoktu diyo bu dizide uydurmuşlar.

Bu kadar fillera uğraşacaklarına anakin/obi wanlı clone wars flashback bölümü koysalar 1-2inci bölümlere olurmuş.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sevdim bu diziyi önümüzdeki haftayı iple çekiyorum
Ara
Dizideki lightsaber fight sahneleri obi wan, mandalorian,... gibi son zamanlarda çıkan tüm star wars yapımlarından daha iyi olmasına rağmen bu sahnelerin uzatılmış filler sahneler arasında kaybolması üzücü

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Dördüncü bölümdeki efsane fighttan sonra beşinci bölümle birlikte hikaye gerçekten başladı gibi ilk bölümlerdeki filler hissiyatı gitti.
Dört beşteki sinematografi ve müzikte şahene. Bakalım umarım finalde güzel olurda iyi hatırlarız diziyi.

Kesinlikle haftalık izlencek bir dizi değil hepsi bir arada izlenmeli bölümlerin o anlaşıldı.

edit: Birde bölümleri farklı yönetmenlerin çekmesi bölümler arası kalite farkı oluşturmuş.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
efsane birr bölümdü
Ara
bu bölüm dahada efsane olmuş

Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
2.sezon onayı
ashoka dizisinin 2. sezon onayı gelmiş duruma linten haberi okuyabilirsiniz  bu 2.sezon nereye bağlacana k yada neler olcak merak ediyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.