Forum Gazetesi #114 [16/05/2022] - Röportaj: Dreamerscream

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 114. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
17 Mayıs, 2022

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Mayıs 2022
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde Mayıs ayı için katılımınız bekleniyor.

Satranç Turnuvası: Mayıs 2022
Satranç Turnuvası Mayıs ayı için katılımınız bekleniyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

CK3 - Fate of Iberia'da Modellemeler
Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta Fate of Iberia eklentisi ile gelen 3D modellemeler tanıtılıyor.

HoI4 - Barış Konferansı Yenilikleri
Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu yazıda Barış Konferansı değişikliklerinden bahsediliyor.

EU4 - Livonya Tarikatı Görev Ağacı
Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta Livonya Tarikatı Görev Ağacından ve Reformasyon Dinleri değişikliklerinden bahsediliyor.

Humankind - Yaşam Kalitesi İyileştirmeleri #1
Humankind tarafından paylaşılan bu yazıda Bolivar güncellemesiyle birlikte gelecek olan yaşam kalitesi değişiklikleri tanıtılıyor.

Humankind - Yaşam Kalitesi İyileştirmeleri #2
Humankind tarafından paylaşılan bu yazıda Bolivar güncellemesiyle birlikte gelecek olan yaşam kalitesi değişikliklerinin ikinci bölümü tanıtılıyor.

Humankind - Bolivar Güncellemesinde Savaş Desteği
Humankind tarafından paylaşılan bu yazıda Bolivar güncellemesiyle birlikte Savaş Desteği ve Teslim Olma koşullarındaki değişiklikleri tanıtılıyor.

Stellaris - Modlanabilirlik Değişiklikleri ve Progenitor Hive Origini
Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta modlanabilirlik değişikliklerinden ve Progenitor Hive origin'inden bahsediliyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Dakikalar İçinde Serisi
@Gurt tarafından hazırlanan konuda Dakikalar İçinde adlı kitap serisi tanıtılıyor.

CK3 Teknoloji Rehberi 
@4S0S tarafından hazırlanan rehber Crusader Kings 3'ün teknoloji kısmına odaklanıyor.

Oyun Sohbetleri #12: Hikayeleri ile Öne Çıkan Oyunlar 
@reddga tarafından hazırlanan Oyun Sohbetleri konu dizisinin 12. bölümünde oyunlarda hikayelerin yeri tartışılıyor. 

Stellaris - Multiplayer: Mayıs 2022 
@Selene tarafından açılan Stalleris Mayıs Multiplayer etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

Trigon: Space Story 
@elefsar tarafından hazırlanan konuda Trigon: Space Story oyunu tanıtılıyor.

LoL - İddialar Rehberi 
@PCOyun tarafından açılan konuda League of Legends'a yeni gelen İddialar sistemi anlatılıyor.

Bu Ay Çıkış Yapacak Oyunlar - Mayıs 2022 
@elefsar tarafından hazırlanan Bu Ay Çıkış Yapacak Oyunlar konusa giderek Mayıs ayı içerisinde çıkış yapacak veya hali hazırda çıkmış oyunları görebilirsiniz.

EZfZEwA.png
ÜYE RÖPORTAJI
@Dreamerscream ile röportaj.

Bize kendini tanıtabilir misin?
@Dreamerscream:Kısaca Dreamer, beni yaratan 4 element Techno,Metal,BMW M3 E92 ve Rave partileridir.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@Dreamerscream:Twitch üzerinden Europa Universalis IV ve Stellaris Multiplayer etkinliklerini düzenlemeleri beni bu toplumun bir üyesi haline getirdi.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@Dreamerscream:Benim sevdiğim strateji türü oyunları oynayan bir toplum olması oldu.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@Dreamerscream:Oynadığım ilk strateji oyunu Age of Mythology ya da Rise of Nations olabilir fakat büyüdüğüm ve en çok strateji türünü sevdiren Crusader Kings II olmuştur.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@Dreamerscream: Crusader Kings II ve Stellaris favori oyunlarımdır.Bu iki oyunu sevmemin sebepleri oyun başından itibaren tüm kontrolün sende olup tüm aldığın kararlara göre oyunun akışının değişmesi ve başlangıçtan itibaren hep alternatif tarih yazması beni sıkmadan oynatan iki sebeptir.
Olmayan ise Civilization VI ve Beyond Earth olabilir, V ve öncesi oyun mekanikleri olarak daha çok hoşuma gidiyor ama yine de Civilization VI oynuyorum.

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@Dreamerscream:Çok sık müzik dinlerim ve film izlerim. Spor yapıyorum ve kitap okuyorum fakat bu dönemde kitaba vakit bulamıyorum. En sevdiğim yemek Krep ve tatlı olarak Künefe.

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir kitap, film, dizi veya müzik grubu var mı?
@Dreamerscream:Sevdiğim Metal gruplarından olan ve her gün dinlediğim WineFromTears adlı grup, sözleri çok anlamlı geliyor. Techno tarzı olarak ise şu anda Libercio adlı bir sanatçıyı dinliyorum.

Gelecekte forumda açmak istediğin konular var mı?
@Dreamerscream:İleride Techno müzik ile ilgili çalışmalarım olursa bilgilendirmek amaçlı konular açmak. KD forumda bir kaç konu ve Stellaris ile ilgili bilgilerin bulunduğu konular açabilirim.

@PCOyun: LoL'de destek oynarken bana karşı aldığın kasıtlı tavrın sebebi nedir?
@Dreamerscream:Herkes sevdiği insana özel biri gibi davranırmış.

@reddga: Bir sonraki Stellaris mp'sinde kimseye acımayıp herkesi yok edeceğin doğru mu? Neyse şaka bir yana, yeni Stellaris mp'si ne zaman açılır?
@Dreamerscream:İhtimal dahilinde fakat doğru değil. Açıldı bile hemen başvur.

@Takeda Akane: Nick'inin anlamı ne?
@Dreamerscream:Herkesin sahip olduğu Hayalperest kişiliği, Rüyalarımız ve ardından attığımız Çığlık-Feryat."Genelde rüyalarımızda mümkün olmayan güzel şeyler görürüz, sahip olmadığımız yetenekler ya da isteklerimiz, bunlar anılarımızda kalırlar,
uyanırız tekrar görmek için yine uyumak bile isteriz ve göremediğimizde ise acı içinde ruhumuz çığlık atar feryat eder.

@Onur34: Mevcut mahlasını değiştirmek zorunda kalsan yeni nickin ne olurdu?
@Dreamerscream:(Gaaru-Goreast-Reyj_rl-BuzzSmooth-Dreamerscream) Dönüşümlü kullandığım ve bana ait olan nickler (Buzzsmooth bana ait değil ama kullanıyorum.)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

1lvfcll.png
STRATEGYTURK TARİH KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Dünya tarihi, özgürlüğün bilincinde ilerlemelidir.  - Hegel

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
259589 (+1.692)

Konu Sayısı
19217 (+119)

Üye Sayısı
8415 (+60)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #114
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 5 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben açılır açılmaz Stellaris etkinliğine katıldım zaten. Sizin de katılımlarınızı bekliyoruz.

https://forum.strategyturk.com/konu-mp-s...mayis-2022
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.