Forum Gazetesi #82 [02/09/2019] - Röportaj: komedian

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 82. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
2 EYLÜL, 2019

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Eylül 2019
Ekran Görüntüsü Etkinliğimizin Eylül 2019 konusu açıldı.

Satranç Turnuvası: Eylül 2019
Geleneksel Satranç Turnuvası Eylül 2019 konusu açıldı.

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Ağustos 2019'un Kazanını
Ağustos ayı için açılan ekran görüntüsü etkinliğini kazanan üyemiz @brk007.

Satranç Turnuvası: Ağustos 2019'un Kazanını
Ağustos ayı için açılan geleneksel satranç turnuvası etkinliğini kazanan üyemiz @Attila the Hun.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Hearthstone - Onwards to Uldum Etkinliği
Heartstone oyun içi etkinliği olan iki hafta sürecek Onwards to Uldum tanıtıldı.

Stellaris - İmparatorluk Yayılması ve İdari Kapasite Değişiklikleri
Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta İmparatorluk Yayılması ve İdari Kapasite mekaniklerinde yapılan değişikliklerden bahsediliyor.

HoI4 - Fransa Odak Ağacı
Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta Fransız odak ağacında yapılan değişiklikler tanıtılıyor.

1.29 "Manchu" Yaması: Çin Değişiklikleri
Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.29 Manchu yamasına dair bilgiler veriliyor.

Company of Heroes iPad'e Geliyor
Company of Heroes'un 2019 sonbaharında iPad üzerinden oynanabileceğini duyurdu. 

Warhammer II - The Hunter & The Beast - Fort Fever
Bu yazıda Total War: Warhammer II için gelen "Empire's Old World" güncellemesi ile birlikte bedavaya verilecek olan yeni bir özelliğin yapılış aşamalarından bahsediliyor.

Warhammer II - The Hunter & The Beast Soru Cevap
The Hunter & The Beast Total War: Warhammer 2'nin yeni lord paketi. Oyuna kendisine has görevlere, mekaniklere, birimlere ve oynanış stillerine sahip iki Efsanevi Lord ekliyor.

Imperator - 1.2 Cicero Denge Değişiklikleri
Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunda yapılan denge değişikliklerine dair bilgi veriliyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Modern Tarih: Prenses Diana'nın Ölümü (1997)
@Duman tarafından Tarih Ansiklopedisi bölümünde hazırlanan bu konuda Prenses Diana'nın ölümü anlatılıyor.

Veraset Oyunu: Total War: Three Kingdoms Veraset Oyunu
@Gurt tarafından konusu açılan Total War: Three Kingdoms Veraset Oyunu katılımcılarını bekliyor.

CK2 - Efektif Evlilik Rehberi
@Justicar tarafından açılan CK2 - Efektif Evlilik Rehberi'de oyunda yapacağınız evlilikleri en verimli şekilde nasıl kullanacağınız anlatılıyor.

Haçlı Seferleri #1: Haçlı Seferine Çağrı & Halkın Haçlı Seferi
@Faramir tarafından yazılan bu konuda Haçlı Seferleri'nin başlangıcı ve Drakon Savaşından bahsediliyor.

Prussia Yeniden Kuruluyor 8.Tur Geldi
@TR Ace tarafından oluşturalan forum oyunu Prussia Yeniden Kuruluyor'un 8. turu geldi.

Three Kingdoms - Sima Ying Kampanyam
@Gurt tarafından açılan Three Kingdoms - Sima Ying konusunda kendi oyunundan görseller ve hikaye anlatımı bulunuyor.

Kral Arthur Efsanesi
@SchrödingersCat tarafından oluşturulan forum oyunu Kral Arthur Efsanesi işgalci Saksonlar ve Kral Arthur'u arayan Britanyalılar'ın mücadelesini konu alıyor.

Markus Wulfhart
@gLo1NN tarafından Warhammer evreni için hazırlanan konuda Markus Wulfhart tanıtıldı.

Stellaris - Multiplayer: Eylül 2019
@Duman tarafından düzenlenen Stellaris Eylül etkinliğinde alımlar devam ediyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÜYE RÖPORTAJI
@komedian ile röportaj.

Bize bir cümleyle kendini tanıtabilir misin?
@komedian: Merhaba ben Baran, yaş 21 Edirne'de matematik öğretmenliği okuyorum oyun sever birisiyim.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@komedian: Twitch üzerinden Age Of Mythology yayını ile karşılaştım ve katıldım.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@komedian: Strateji oyunlarını hep sevmişimdir. Bu tarz topluluklar hep ilgimi çekiyor. Strategyturk içerikleri hoşuma gittiğinden buradayım :)

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@komedian: Age of Mythology. Son zamanlarda Aom, Lol, btd battle ve Darkorbit oynuyorum. Darkorbit niye oynuyorum bilmiyorum ama şuan ilgimi çektiğinden onla uğraşıyorum.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@komedian: Favorim Age of Mytholoy tabii ki. Olmayan oyun ise Aoe2. Aom çok hoşuma gidiyor hem mitolojik birimler fantastik evren beni oyuna çekiyor. Küçüklüğümde kuzenlerimle beraber zevkli oyunlar oynadığımızdan favorim Aom. Aoe2 neden beğenmiyorum kısmına gelirsek aoe2 yerine aoe3 oynuyorum. Aoe3 oynadıktan sonra aoe2 grafik ve oynanılış açısından çok kötü geliyor. Aoe2 denedim şans verdim ama 10 dakikadan fazla dayanamadım. :)

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@komedian: Masa tenisi, satranç ve basketbol oynuyorum. En sevdiğim yemek kısmına gelirsek nerdeyse her şeyi severim fakat üniversiteden eve geldiğimde Annemden istediğim ilk şey annemin yaptığı sebzeli bulgur pilavı. Annem buna et vs de koyduğundan aşırı derece hoşuma gidiyor.

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir film, dizi veya müzik grubu var mı?
@komedian: Bu topluluktaki herkes izlemiştir ama kesinlikle Film olarak Lotr, Dizi olarak Prison Break öneririm. Favorilerim bunlar. Müziğe gelirsek Linkin Park önerebilirim.

Forumda Age of Mythology üzerine bir çok rehberin bulunuyor, gelecekte benzer veya farklı ne gibi çalışmalar göreceğiz?
@komedian: Aom forumu için bir sürü planım var fakat kpss diye bir dert artık var başımda ondan dolayı bu planlar yavaş yavaş gerçekleşecek. Öncelikle forumda hazırladığım "xxx nasıl oynanılır? özellikleri nedir?'' tarzındaki konuları bütün tanrılar için tamamlamayı amaçlıyorum. Bunları tamamladıktan sonra nasıl oynanılırdan ziyade özel oynanılışları anlatmayı planlıyorum. Şimdilik planlarım bunlar Kpss sorununu atlattıktan sonra farklı çalışmalarda planlayabilirim.

Microsoft Forumları ekibinde hayat nasıl? Üyeleri Microsoft Forumları kategorisinde yeni neler bekliyor?
@komedian: Son sınıf öğrencisi olduğumdan üzerimde Kpss derdi var. Şuan için onunla uğraştığımdan dolayı Aom harici bir yenilik ile uğraşamıyorum.

Henüz yeni bir aedile olarak, aedilelik hakkındaki görüşlerin neler?
@komedian: İnsanlara yardım etmeyi seven bir insanım. Oynadığım oyunun gelişmesi için elimden geleni yapmak isterim. Aedilelik tam olarak yapmak istediklerimi karşılıyor. Güzel bir sistem olmuş.

Forum Gazetesinde bir sonraki röportajın kimle yapıldığını görmek istersin?
@komedian: command

@Attila the Hun: Nickin nereden geliyor, komedyenlikle bir ilgin var mı?
@komedian: Komik bir insanım ama nick ondan gelmiyor. Kendimi tanıttığım konumda bahsetmiştim tekrar yazayım. Kuzenlerle oyun (ko) oynarken kafiyeli nick kurmak istemiştik. Komedyen komedian comedian comedyen bla bla nickler uydurduk ve bana komedian kalmıştı.

@Kenz i Mahfi: Soru işaretini neden hep ayrı yazıyorsun?
@komedian: Ahahahah bu sıkıntıyı çözemedim. Alışkanlık olmuş doğru yazmaya çalışsam bile arada kaçıyor.

@Leon: Age of serisine başlarken Microsoft üst aklı sana yol ve döner parası veriyormuş doğru mu?
@komedian: Yol ve Döner değilde içecek ihtiyacımı karşılıyorlar.

@Onur34: Torku mu yoksa Ülker mi?
@komedian: Ülker

@Wayfear: Tatlı mı Cringe mi?
@komedian: Gereksiz, kötü.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

JkAks4V.png
STRATEGYTURK SATRANÇ KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Satranç zihinsel işkencedir. - Kasparov

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
162395 (+693)

Konu Sayısı
11810 (+61)

Üye Sayısı
4805 (+31)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #82
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 15 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:@Onur34: Torku mu yoksa Ülker mi?

Bence peynir bölümü dışında Torku her türlü alır.
Ara
(02-09-2019, 23:19)Voidian :
Alıntı:@Onur34: Torku mu yoksa Ülker mi?

Bence peynir bölümü dışında Torku her türlü alır.

Konu krem peynirse Lavache Quirit ikisini de ezer geçer.
Ara
Peynirin kendini yemek varken artığını yememeyi tercih ederim. O yüzden krem peynir yokmuş gibi davranıyorum.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Susamlı çubuk krakeri krem peynire batırıp yememişsen sana diyebileceğim hiçbir şey yok @Voidian.
Ara
Kaşarlı veya zeytinli simit varken gerek yok gibi.
Ara
Siz hala hazır peynir mi yiyorsunuz?
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.