[Forum Oyunu] 1945 Paris'e İlerleyiş (Alternatif Hikayedir)
İlk Tur
Almanyanın ardenler savaşında aldığı galibiyet ile Fransada durum bir anda müttefiklerin aleyhine olacak şekilde değişmişti. Bölgede sağ durumda kalan tümenler Aeschyli,Onur34,EnginA ve Sübaşı'a aitti. Rezerv olarakta 2 tümenlik bir asker herhangi bir savaşta onlara katılmaya hazırdı. Alman cephesinde ise durum gayet iyi gözüküyordu. Alınan zaferle güven altına alınan Almanyanın batısı birkaç haftada ortaya koyabildiği yeni Tank'lar ve uçaklarla bölgede tam bir hücumu desteklemeye hazırlanıyordu. Sınırdaki son durum Belçika yeniden Alman kontrolüne girmiş onun dışında fransa hattı savaş adeta başlamamış gibiydi.  İki tarafta büyük bir meydan savaşına girmeden önce bölgedeki stratejik noktaların kontrolü için hazırlanıyordu. Amerika'da açık alanları almanlara bırakıp pariste tutunmak gibi bir düşüncede mevcuttu. Herşey buradan itibaren seçilecekti.
Not: Müttefikler fazladan 40 bin puana sahip tur tur onlara bu puanı kullanma şansı vereceğim durumun adil olması adına ) 
Amerikan Oyuncular (Aynı şıkkı birden fazla kişi seçebilir iyi düşünün şık değiştirme yok ); 

A) Calais Bölgesine gidip Belçikadan ilerleyecek bir tümeni karşıyalım. 
B) Paris ve kuzeyindeki nehir hattında bölgeyi savunmak için hazırlanalım. 
C) Parisin güneyindeki hava alanlarını ve parisin kuşatılmaması adına savunma yapalım ( Fransanın çoğu bırakılıcak gene ) 
D) Bu turluk rezerv birlikleri orduya katalım ( 3 Bin Puanı kullanabilirsin ) 
Bundan sonraki 3 şık Hava Destekçisi özelliği olan yada Uçağı Olan Oyuncular İçindir.
E)Bölgede herhangi bir düşman hamlesine karşı hava üstünlüğü için savaşalım. 

Alman Oyuncuları (Hedef belirlenecek sınırı geçmeyeceksiniz direk); 

A) Hedef Direk Paris olmalı bunun için plan yapalım.
B) Bölgedeki hava üstünlüğünü düşmandan almak adına hava alanlarını ele geçirmeye hazırlanalım
C) Parise direk girmek yerine parisin kuşatmak için Fransanın içlerine ilerleyelim. 
Bundan sonraki 3 şık Hava Destekçisi özelliği olan yada Uçağı Olan Oyuncular İçindir Bu saldırılar bu tur gerçekleşebilir.
D) Parisi vuralım düşmana savunmaya hazırlık şansı vermeyelim
E)Hava Alanlarını vuralım. 
F) Hareket eden düşman birliklerini hedef alalım.

Şıklarınızı konu üzerinden seçebilirsiniz. Planlar var neden açıktan seçiyorum derseniz savaş taktiği gibi önemli adımları elbette özelden vereceksiniz ancak bir düşman uçağı hava alanına geliyorsa yada bir düşman bir yere ilerliyorsa bundna düşmanın zaten haberi olacaktır bu dönemde de tabiki hayalet bir tümen değilseniz... (7th Panzer Division) 
[+] 4 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ağır ve hafif topların atış menzilini öğrenebilirmiyim?
Ara
E)Bölgede herhangi bir düşman hamlesine karşı hava üstünlüğü için savaşalım.

Parayı boşuna US Air Forces'a dökmedik.
Ara
@Feldmarschal ağabey, bu sefer Hitler'in hangi akrabası olalım :) Ya da onun sevdiği ve güvendiği üst düzey askerlerden de olabilliriz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-09-2017, 00:10)Onur34 : Ağır ve hafif topların atış menzilini öğrenebilirmiyim?

Hafif topları havan topları olarak düşünebilirsin. Ağır toplar içinde nebelwerferleri örnek alabiliriz. Ateş edebilen en yükske mesafe 7.8 km efektik menzil 1.5 km...
Ara
B) Bölgedeki hava üstünlüğünü düşmandan almak adına hava alanlarını ele geçirmeye hazırlanalım.

Hayalet tümen olmasam da mobil bir tugayım var Amerikan hava kuvvetlerini de hesaba kattığım da bu seçenek benim için en iyisi ayrıca hedefi direk Paris seçersek bir onbaşı planımıza karışabilir .
Ara
(17-09-2017, 00:23)PashaZade : @Feldmarschal ağabey, bu sefer Hitler'in hangi akrabası olalım :) Ya da onun sevdiği ve güvendiği üst düzey askerlerden de olabilliriz.

Kızıda yokki alıp damat olalım :D ben yeğen dicem onada göz koydu kuzeni olayım en iyisi :D
Ara
C) Parisin güneyindeki hava alanlarını ve parisin kuşatılmaması adına savunma yapalım ( Fransanın çoğu bırakılıcak gene )
Ara
F) hareket eden düşman birliklerini hedef alalım
giphy.gif
Ara
B) Bölgedeki hava üstünlüğünü düşmandan almak adına hava alanlarını ele geçirmeye hazırlanalım.

Direk Paris'e gidersek Çembere alınıp imha edilebiliriz önce düşman hava gücünü baltalayalım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
B) Paris ve kuzeyindeki nehir hattında bölgeyi savunmak için hazırlanalım.
Ara
Bende Paris'e yerleşeyim olmadı havalimanına kayarım sonraki tur çok zorlanırsa orası.
Ara
@Feldmarschal ağabey, biz ikimiz A diyelim mi ? :)
Ara
güncel taraf listesi var mı??
giphy.gif
Ara
(17-09-2017, 15:06)turkish lokum : güncel taraf listesi var mı??

Aeschyli -ABD
Onur34 ABD
EnginA ABD
Sübaşı ABD
PashaZade Almanya
Feldmarschal Almanya
turkish lokum Almanya
Faramir Almanya
Wayfear Almanya
FetishMuffins Almanya
Ara
giphy.gif
Ara
C) Parise direk girmek yerine parisin kuşatmak için Fransanın içlerine ilerleyelim.
Ara
@Feldmarschal ve @PashaZade cevap vermediniz.
Ara
Ben a diyorum
Ara
(19-09-2017, 16:03)PashaZade : Ben a diyorum

Paşayı yalnız bırakmam A zaten ben yazcaktımda sensiz yazmayım dedim kardeşim :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.