Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #11 [27/01/2019]
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Metro Exodus Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Çıkış tarihi 15 Şubat 2019 olarak duyurulan Metro serisinin son oyunu Metro Exodus'un sistem gereksinimleri açıklandı. 1080p 60 FPS için gerekli sistem özellikleri ise can yakıyor.

Sıradaki Steam İndirimleri Tarihi Sızdırıldı

Steam ile partner olan sitelerden birinden sızan ekran görüntüsü sıradaki Steam indirimi olan "Çin Yeni Yıl" indirimlerinin 4-11 Şubat arasında gerçekleşeceğini gösteriyor.

PUBG Lite Versiyonu PC için Duyuruldu

Çıkışı ile oyun dünyasına yön vermeyi başarmış battle royale oyunu PUBG'nin düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarların da çalıştırabileceği PUBG Lite versiyonu duyuruldu. Bu versiyonun tamamen ayrı bir geliştirici ekibi olacağı ve oyunu sürekli geliştirip yeni içeriklerle dolduracakları da söylendi. Çıktığında ücretsiz olacak oyun şuan Tayvan'da test sürecinde

PlanetSide Arena'nın Çıkış Tarihi Ertelendi

Bir zamanların en çok oynana ücretsiz oyunu PlanetSide 2'nin batle royale versiyonu PlanetSide Arena'nın çıkış tarihi 2 ay ertelendi. 29 Ocak'ta çıkması planlanan oyunun yeni çıkış tarihi 26 Mart.

Anthem'in Demosu Kullanıcılara Açıldı

BioWare'in son oyunu açık dünya çok oyunculu Anthem'in demosu ön sipariş veren ve Origin Preimer abonesi kullanıcılara açıldı.

Açık Dünya Star Wars Oyunu İptal Edildi

Visceral Stüdyoları'nın kapatılması ardından EA Vancouver stüdyosuna devredilen ve açık dünya temasına çevrilen Star Wars oyunu iptal edildi. Bu oyunun iptali ile birlikte bekleyebileceğimiz tek Star Wars oyunu Respawn Entertainment(Titanfall yapımcısı) tarafından yapılan bu yıl çıkacak olan Star Wars kaldı.

Metro Exodus'tan 50 Dakikalık Oynanış Videosu

Çıkış tarihine 2 hafta kalan Metro Exodus'un Hazar Çölü'nde geçen 50 dakikalık oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Oyun Kulübü tarafından Strategyturk Forumları için hazırlanmıştır.
hby6qc.gif
[+] 5 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Metronun 1080p için istediği VRAM biraz fazla olmuş, 4gb bile sınırda kalacaktır muhtemelen.

Steam indirimleri baya rutin bir hal aldı artık, aynı oyunlar aynı oranlar. Kış indirimleri gibi bunu da boş geçerim.

Anthem demosunu yaklaşık 1 saat izledim de Destiny'ye ek ne var bir cevabı yok. En temel mekanikleri göstermişler demoda sadece, combat güzel duruyor.
Ara
Steam indirimleri iyice sıradan ve dandik hale geldi. Bi an önce konseptin değişip flash indirim vs tarzı bişey çıkarmaları lazım. Zaten yılda 10 kere indirime giren 24242 oyunun aynı anda indirime girmesi bişey ifade etmiyor.

Söz konusu EA olunca oyunun demosunun bile sorunlu olması şaşırtmıyor. Beta falan değil bildiğin demo. Ama o bile sorunlu. Takip ettiğim şahısların demoya erişimde türlü sorunlar yaşadığını duydum. Daha izleme şansım olmadı.

Metro'yu pc kaldırmayacağı için bi köşede oturup ağlıyor olacağım. Rahatsız etmeyin lütfen.
Sic Parvis Magna
Ara
Metro'nun yüksek sistem gereksinimleri ile cikmasi garip olmuş. İyi güzel grafikte oyuncularin yuzde 60 i uzaktan bakarken anlamı yok pek aslinda.
Ara
Steam ve diğer tüm platformlardan kaldırılıp yalnızca Epic Games'te satılmaya başlayan Metro Exodusta gelişme var. Steam'ın yaptığı açıklama ile birlikte Metro Exodus'un 1 yıl sonra 15 Şubat'ta yeniden Steam'a geleceğini öğrenmiş olduk.
Oyun şuan ABD'de 50 dolar, Avrupa'da 60 Euro, Tr'de 300 lira, Hindistan'da 20 dolara, Rusya'da 2000 rubleye (150TL)'ye satılıyor. Bölge değiştirerek almak mümkün.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-01-2019, 15:24)altnkurt : Steam indirimleri iyice sıradan ve dandik hale geldi. Bi an önce konseptin değişip flash indirim vs tarzı bişey çıkarmaları lazım. Zaten yılda 10 kere indirime giren 24242 oyunun aynı anda indirime girmesi bişey ifade etmiyor.

Üstat neden şikayet ediyorsun?İndirim indirimdir işte.İşimize yaramıyor mu?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Yani son 3 indirimdir yeni bi indirim olmadığı için bişey alamadım. İşimize yaramıyor aynen.
Sic Parvis Magna
Ara
(30-01-2019, 19:56)altnkurt : Yani son 3 indirimdir yeni bi indirim olmadığı için bişey alamadım. İşimize yaramıyor aynen.

Ne yapsınlar?Yeni çıkan Re2:Remake'i indirime çıkartacak halleri yok?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Yani öyle bi beklentim yok tabi de her indirim dönemi aynı indirimleri görmek de biraz baydı. Bazı oyunlar yılda 10 kere indirime giriyor. Zaten onlardan alcağımı aldım. Daha güncel oyunlardan da bişeyler bekliyorum artık. Re:2 olmasın eyvallah da Shadow of War'ın 30-40 liraya düşmesi gibi şeyler bekliyor insan. Bazı oyunlar bir kere bile girmiyor veya belli bi oranın altına düşmüyor. Onlar özellikle can sıkıcı.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.