Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #29 [19/04/2020]
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Gamescom 2020 Resmen İptal Edildi

gamescom2020.jpg

Alman hükumetinin kalabalıklar halinde toplanma yasağını Ağustos’un sonuna kadar uzatmasıyla birlikte Gamescom 2020’nin gerçekleşemeyeceği kesinlik kazandı. Gamescom normalde 25-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecekti. Gamescom ekibi resmi bir açıklama yaparak fiziksel etkinliğin hiçbir şekilde gerçekleşmeyeceğini, yerine dijital bir etkinlik düzenlemeyi planladıklarını duyurdu.

Sony “Play at Home" Adında Bir Girişim Başlattı

play_at_home.jpg

Sony, insanları evde kalmaya teşvik etmek için PlayStation 4 sahiplerine Uncharted: The Nathan Drake Collection ve Journey oyunlarını veriyor. Plus sahibi olmaksızın, PlayStation 4 sahipleri oyunları 5 Mayıs’a kadar hesaplarına ekleyebilecek. Buna ek olarak salgın sırasında finansal zorluk yaşayan bağımsız yapımcılara destek olmak için Sony’nin 10 milyon dolarlık yardım yapılacağı açıklandı.

Crysis’e Remaster Geliyor

crysis.jpg

Crytek’in resmî sitesinde yapılan açıklamaya göre Crysis’in ilk oyunu yeni grafikleri, yüksek kaliteli kaplamaları ve CRYENGINE motorunun kendine has özellikleriyle yeni nesil konsollara Remastered olarak çıkacak. Oyunun bu yaz çıkacağı da açıklamada belirtilirken bir de duyuru fragmanı yayınlandı.

Steam’in Düzenlediği The Game Festival Bu Yaz Karşımızda Olacak

steam_game_festival.jpg

Oyuncuların çıkış yapacak olan bağımsız yapımların demolarını deneyebildiği The Game Festival etkinliği E3’ün iptal edilmesinin ardından oluşan boşluğu doldurmak için yazın düzenlenecek. The Game Festival geçen yılın Aralık ayında Game Awards ile birlikte düzenlenmiş ve oyuncuların henüz çıkış yapmayan 13 bağımsız yapımı deneyebilmesine olanak vermişti. İkinci etkinlik ise Mart ayında düzenlenmişti. Bu seferki etkinlikte 50 civarında oyun denenebilecek. Etkinlik 9-14 Haziran tarihleri düzenlenecek.

[+] 4 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gamescom'un iptal haberinin eli kulağındaydı zaten. Bu sene herhangi bir oyun konferansı düzenlenmeyeceği Gamescom'un iptal haberiyle kesinleşmiş oldu. Uncharted: The Nathan Drake Collection'ın bedava verildiğine çok sevindim. Geçen aylarda PS Plus üyelerine verilmişti ama ben indirdim diye hatırlamama rağmen indirmemiştim. Journey fazlaca duyduğum bir oyundu ve onu da deneyimleyebilmek güzel olacak.
IbnE9P2.gif
Ara
Crysis Remastered Trailer'ın başlangıcı sanki amatörce olmuş?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.