Göçebe ulus ne?
Göçebe ulus ne?Göç edebiliyor muyum?
Ara
Evet. Amerikan yerlileri ve Sibirya kabileleri ile göç edebilirsin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Her şeyi yeni konu olarak açmayın.Kısa sorular bölümü var oraya yaz cevap gelir zaten.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 1 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bildiğim kadarıyla göçebe ulus derken horde devletlerden bahsediyorsun. Horde devletler ordusu atlı birliklere dayanan bir tür kabile devletidir.Kendine özel mekanikleri bulunur.Bu devletlerin en önemli özelliği bence çevre ülkelere tribal conquest savaş sebebine sahip olması.Bunun haricinde horde unity 100 ise %5 disiplin veriyor ki harika birşey bu.Bir de raze mekaniği var ki şehirleri yağmaladığında mon. puanı kazanmanı sağlıyor.Bu devletlerin kötü yanıysa horde unity çok çabuk düşüyor ve bu da sürekli hükümdarın değişmesine sebep oluyor. Pek beğendiğim bir hükumet sistemi değil ilk fırsatta devleti reform etmeyi tercih ediyorum ben. Göç etme ise sadece horde devletlere ait bir mekanik değil diğer tribal devletlerde göç edebilir yeter ki tek toprağı olsun.
[+] 1 üye süleyman maik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nasıl göç ederim bu uluslarla ilgili rehber/video yok mu?
Ara
Göç etme mekaniği sadece amerika yerlilerinde ve sibirya yerlilerinde var. Onlarla oyuna başlarsan oldukça kolay bir şekilde nasıl yapıldığını anlayabilirsin. Ben senin bunu sorduğunu düşünmediğimden detaylı bir açıklama yapmayacağım ama eğer bunu merak ediyorsan bir sonraki mesajımda açabilirim.

Bence senin sorduğun soru özbek-kırım gibi horde devletlerdeki göçebelik durumu. Bu devletlerde göçebe olarak gözüksende direkt olarak göç ettiğini gösteren herhangi bir etkileşim yok. Bu türdeki göçebe devletler etrafındaki tüm komşularına karşı çok güçlü bir tribal casus bellisine sahiptir. Ayrıca fazladan süvari oranı elde edebildiklerinden tüm ordularını atlılardan oluşturabilirler. Bunların yanında arazilere göre fazladan bonus alabilirken eksi bonuslarda yiyebilirler. Savaş rehberini incelemişsen orada fire ve shock olarak iki ayrı hasar türü olduğunu görmüşsündür. Süvari birimleri shock hasarı vurduğundan bu tür göçebe devletlerin pek çoğu shock bonusludur ve steppe vb. düz alanlarda oldukça avantajlıdır. Ek olarak bu tür göçebe devletler bölgeleri ele geçirdikten sonra razing yaparak hem monark point hemde altın elde edebilirler. Atlı birimlerdeki lootingde fazla olduğundan carpet siege yaparak savaşlarda çok güzel bir gelir elde edebilirsin. Kısaca horde olarak görünen göçebe mekaniği böyledir diyebilirim. Merak ettiğin başka şeyler varsa sorabilirsin.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-05-2018, 18:33)Aeschyli : Göç etme mekaniği sadece amerika yerlilerinde ve sibirya yerlilerinde var. Onlarla oyuna başlarsan oldukça kolay bir şekilde nasıl yapıldığını anlayabilirsin. Ben senin bunu sorduğunu düşünmediğimden detaylı bir açıklama yapmayacağım ama eğer bunu merak ediyorsan bir sonraki mesajımda açabilirim.

Bunu soruyordum

Kırım,Golden Horde gibi devletlerin orduları full atlılardan oluşabilir dedin.Piyadeyle atlı arasındaki fark ne?

Bu arada mesaj atan herkese teşkkürler
Ara

Konuyu Okuyanlar: 8 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.