GTS450 mı yoksa 540M ekran kartı daha iyi
hangi ekran kartı daha iyi
Ara
GTS 540 diye bir kart yok. GTS adlandırmasının 400 serisinden sonra kullanılmaması dışında 540 sayılı bir masaüstü Nvidia ekran kartı da yok. Bahsedilen diğer kart belki RX 540 olabilir.
Ara
Pardon @Voidian gts450 ymiş
Ara
Aynı mimarideler ve GT 540M'in işlem gücü GTS 450'nin yarısı kadar. Yani GTS 450 çok daha güçlü bir kart. Nvidia 1000 serisine kadar notebook kartları masaüstü sürümlerine göre çok daha güçsüzdü. Yani özellikle 800 serisinden önceki kartlarda, 550M de olsa 660M de olsa pek bir güç beklemeyin.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Demek ki pc mi yenilemeliyim
Ara
GTS 450 10 sene evvel çıkmış bir kart. O dönemde bile GTS250'nin üzerine birşey koymamış sadece dx11 desteği getirmişti. 400 serisi komple facia iken (gtx 460 hariç), gts 450 aralarında en kötüsüydü. Birde GT430 var gizli kahraman, dönemine göre o fiyatla iyi iş çıkarıyordu. Şu an güncel oyunları açmıyor bile olabilir VRAM'den ötürü.

GT540M'de bir dönem yine çok popülerdi 2011-2012 zamanı 500-600 dolarlık ucuzluk laptoplar'da 720p oyun oynatabiliyordu. Sonradan 630M olarak tekrar oem piyasasına sürüldü oda çok popüler oldu. GTA V'i ps3 kadar oynatıyor.

Toparlar isek, ikiside çok eski. İlk çıktıklarında bile düşük kartlardı. Bugün ikisinden de bir şey bekleme. Fermi mimarisine driver desteği kesileli en az 3 sene oldu, hatta 4-5 sene. Güncel oyunlarda neredeyse birer hiçler. En büyük handikapları da VRAM miktarı.

Bütçen çok kısıtlıysa önerebileceğim ucuz kartlar 2.el de şunlar;
-GTX 750 (ti olan değil), HD 7850 yada hd7870 (2gb olana bak, 1 gb olanı iş görmez), GTX 660 (nadiren 3 gb olanı vardır ama 2 de iş görür.). Sanıyorum 300-400 lira altında bunlar bulunabilir.
Ara
Ben asus ks35sv kullaniyorum ac rogue icin sordum ve cevabını aldim
Ara
Her iki ekran kartı da AC:Rogue'u düşüğe yakın ayarlarda akıcı oynatır.
Ara
Ekran kartı yetsede laptobum düşük bir laptop kaldırıp kaldıramayacağını bilmiyorum çünkü ac 4 ü kaldırmıyor bile
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.