Günlük: Total War Arena - Premium Birimler ve Yüksek-Tier Yetenek Takaslama Sistemi
#1
Görsel

Total War: Arena için yazılan bu geliştirici günlüğünde Premium birimler için yapılan denge değişikliğinden ve Yüksek Aşama Yetenek Takaslama Sistemi değişikliklerinden bahsediliyor.

https://totalwararena.com/en/news/develo...sletter-17 :Merhaba, Komutanlar!

Bugün iki önemli konu hakkında konuşacağız, o halde direk konuya girelim.

Son Premium birimleri denge değişikliklerinden itibaren bildirmiş olduğunuz Premium birimlerin aşırı güçlü olduğu konusundaki geri dönüşlerinizi aldık. Elimizdeki verileri gözden geçirdik ve kapsamlı bir dizi değişiklik yaptık. Premium birimlerin diğer tüm birimlerle aynı ölçüde dengelenmesi politikasını izlediğimiz konusunda emin olabilirsiniz. Premium birimler ilerleme sürecini hızlandırmak ve daha fazla oynanış seçenekleri sunma amacıyla varlar. Bu yüzden tam geliştirilmiş bedava bir birimle aynı güçte olmalılar diye düşünüyoruz. Bu düşüncelerimizin tam olarak uygulanmasını sağlamak için 40 Premium birimin istatistikleri üzerinde değişiklikler yapıldı. Premium birimler bedava birimlerin rekabete uygun alternatifleri olarak bulunuyorlar, bu yüzden turnuvalarda ve dereceli maçlarda haksız rekabet sağlamaları düşünülemez. Premium birimler kullananlar için ise, birimlerin ilerleme yolundaki katkılarını artırmak istiyoruz. Ayrıca bulundukları seviyedeki diğer birimlere göre daha kötü olan Premium birimler ise eşit oldukları seviyelere gönderilecekler.

Yama ile birlikte en fazla değişikliğe uğrayan birimler:

Myrmidons
  • Zırh Delici Hasar 34 → 28
  • Yakın Savunma 95 → 87
  • Kalkan Savunması 49 → 40
  • Hız 4.052 → 3.76

Sarmatian Lancers
  • Yakın Hasar 120 → 115
  • Zırh 158 → 151
  • Menzilli Savunması 61 → 55
  • Hız 7.468 → 6.888Şimdi de Tier10 Yetenek Takaslama sistemi üzerinde konuşalım, yeni ismiyle; Yüksek-Tier Yetenek Takaslama sistemi. Geri dönüşlerinizden faydalanarak bazı sistem değişikliklerine gittik. İlk olarak sistem, artık Tier9'da da kullanılabilir. T9'ların T10'lar ile savaşırken büyük dezavantaja sahip olarak başlamasını istemiyoruz, bu yüzden artık onlar da özellikle T10 için olan yetenekler hariç diğer yetenekleri takaslamak için bu sistemi kullanabilecekler. Bir diğer büyük çaplı değişikliğinde ise tavsiyelerinize kulak verdik ve artık uygarlıkların özgünlüklerine göre dizayn edilmiş sınırlı yetenek seçenekleri olacak. Örnek olarak Ağır Roma Piyadeleri için artık şunlar olacak:

Yetenekler
Praetorians Imperial Guard
Parry
Marching Column
Heavy Pila
Vicious Strikes
Heavy Pila
Formed Combat
Mevcut Yetenekler:
Stab
Vicious Strikes
Brace
Raise Shields
Raise Eagles
Light Pila
Mevcut Yetenekler:
Parry
Stab
Brace
Marching Column
Raise Eagles
Light Pila
Raise Shields
Açılabilir Yetenekler:
Presence
T7 Legionary Cavalry
Charge Column
T9 Evocati Cohort
Açılabilir Yetenekler:
Presence
T7 Legionary Cavalry
Charge Column
T9 Evocati Cohort
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.