Türkler ile Dünyanın geri kalanı arasında bir bağlantı
Kazakistanda Oğuz Kağan Heykeli
rEVEZm.jpg
Hakasya kaya resim alanında betimlenmiş Kün-Ay tamgası ve Göbeklitepe sütunlarından birine işlenmiş Kün-Ay tamgası...

Güneş sembolü olan dairenin ortasında yer alan oyuk, Türklerde yaruk ırkını, yani aydınlığı sembolize eder. Artık aydınlığın baskın olmaya başladığı zaman dilimini yani ilkhabar ekinoksunu müjdeler.
XdodLk.png

Sol tarafta yukarı bakan hilalin içinde yazanı arkadaşla çevirmeye çalıştık en yakın tahminimiz telpek bir tür başlık oğuz hanın giydiğinden.En üstteki resim oğuz han.
yVlVLj.jpg

A3q3Jv.jpg

En son ve vurucu olan bu dağ keçisi bilge kağan ve ailesinin sembolüdür
https://uqusturk.wordpress.com/2011/05/1...i-damgasi/

MkykJ1.jpg

Eski Türkler güneşin yıldız olduğunu biliyor.Bu iş biraz daha çetrefilli ama ben sadece benzerlikleri vurgulayarak açıcam bu konuyu.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 6 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Devamını bekliyorum.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Bizimkiler Orta Asya'da Ay Yıldız sembolünü kullanıyor muydu ?
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
(23-08-2016, 21:27)Doraemon : Bizimkiler Orta Asya'da Ay Yıldız sembolünü kullanıyor muydu ?

Ay yıldız tüm Dünya' da kullanılan bir sembol tabii ki Orta Asya' da da Türkler ve diğer kavimler tarafından kullanılıyordu.
Feed Your Head !!
[+] 1 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2016, 21:27)Doraemon : Bizimkiler Orta Asya'da Ay Yıldız sembolünü kullanıyor muydu ?

Evet 

Göktürkler döneminde bastırılmış üzerinde ay yıldız olan paralar var.Sümerlilerde önemsemiş ay yıldızı.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=145903
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
3719.jpg

Evet bu görsel Türk piramitlerine giren Oktan Keleş'in paylaştığı bir fotoğraf. 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Hayır.
(23-08-2016, 21:36)Duman :

Hayır.

5YkQrj.gif
Lol
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim kullandığımız Ay Yıldız sembolü Orta Asya'dan değil Bizans döneminde İstanbul'un armasından gelir. O döneme değin -özellikle İslami dönemde- şekilli şukullu bayraklar yoktur, tek renkten oluşan sancaklar vardır. Osmanlı'nın da erken dönem sancağı beyaz, fetih öncesi sancağı kırmızıdır. 

byzantium_coin_sIbce.jpg Y4lNB2.png

Bizanslılar da mı Türk çıktı şimdi?
Duman galiba çok yanlış anlamışsın bu postu ve aşağıda sorulanı.Adam sana bayrağımıza hilal varmıydı diye sormuyor.Orta asyada hilal ve yıldızın herhangi bir kullanımı varmıydı diye soruyor.

Ve ben herkes Türk felan demedim
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 4 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sarlmna da turkmus :)
Ara
@HulkSpider03 Komiklik yapılacak konu arıyorsan;  Klavyende ü harfi yoksa sana güzel bir klavye alabilirim. Tarihsel konularda bildiklerini, düşüncelerini paylaşırsan seve seve seninle o konu hakkında yorum yapabilirim ancak ''Sarlma da turkmus'' yazarsan konuşulan konuya zarar vermiş olursun.
[+] 2 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2016, 21:34)Ahrep :
3719.jpg

Evet bu görsel Türk piramitlerine giren Oktan Keleş'in paylaştığı bir fotoğraf. 

İlk defa görüyorum. Türk piramitlerinden kasıt?
G0kMNN.png
Ara
Duman Yukarıda attığın Bizans parasındaki yıldız yıldız bile değil 
1.30-40

Yaşam çiçeği o lol
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk Doğu Türkistan bölgesinde yer alan Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta bulunan piramitler. Detaylı bir tanıtım yapabilirim istek olursa.
Ara
Oz Tamgası

7634.jpg

7627.jpg
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.