Hearthstone - 2019'da Oyundan Beklentileriniz
year-of-the-raven-1.jpg

Yeni yıla girmemiz ile birlikte her zaman olduğu gibi oyuncuların oyunla ilgili birçok beklentisi olmaktadır. Kuzgun yılı olan 2018'de yeni oyuncular için eklenen 25-50 arası ranklar hariç pek bir yenilik veya değişiklik söz konusu olmadı. Haliyle 2019 için bu konuyla ilgili çeşitli tartışmalar ve istekler bulunmaktadır. Hatta oyun geliştiricilerinden de aynı soru soruldu ve birçok öneri ileri sürüldü. 

Peki sizlerin bu yıl için oyundan ne gibi beklentileriniz ve istekleriniz var? İster oyundaki kartlar olsun isterseniz oyun içi ekonomi her türlü konuda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. 
tTRiYax.png
Ara
Ben öncelikle yapılmaya ara verilen turnuva modunun gelmesini istiyorum. Forum içi etkinlik yapmaktan resmi turnuvaların daha iyi organize edilmesine kadar birçok faydası olacak bu modun en kısa sürede bitmesi en büyük isteklerimden.

Kartlarla ilgili olarak nerf yemesi gereken kartlardan ziyade artık bazı kartların buff almaya başlamasının uygun olacağını düşünüyorum. Sadece nerf yapılarak özellikle classic/basic setlerdeki kartların bir süre sonra tamamiyle önemini yitireceği durumu söz konusu. Ayrıca bu değişikliklerin her ay yapılmasının daha sağlıklı olacaktır.

Her yılın ilk eklentisi ile 2 yıl önceki tüm eklentilerin wild moda geçmesi yerine her eklentide en eski bir eklentinin kaldırılması taraftarıyım. Her yeni yılda standart moddaki kart sayısı ciddi derecede azalmaktadır ve bu durum oyundaki deste çeşitliliğini azalmasına sebep olabilmektedir. Her yeni gelen eklenti ile birlikte en eski bir eklentinin wild moda geçmesi hem oyundaki kart sayısını sabit tutar hem de oyundaki metanın stabil olmasını engeller.

Bunların yanında değişik oyun modlarının eklenmesi oyuna renk katacaktır. Her ne kadar her hafta değişen Tavern Brawl modu olsa da hiç değişmeyen standart/wild mod tarzında oyun modları olmalı. Örnek olarak benim en çok istediğim ''Nozdormu Modu''. Her oyuncunun turunu oynaması için 15 saniye süresinin olduğu bir mod.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.