Hikaye: Aralık 1944 3.Reich Çökmek Üzere
En zor ayarlarda oynuyorum. Gotterdammerung modunu kullanıyorum. Yorum, eksil veya öneri  yaparsanız sevinirim
 Aralık 1944... 3. Reich yok olmanın eşiğinde. ABD ve ingiliz hava kuvvetleri gece-gündüz şehilerimizi bombalıyor. Deniz kuvvetlermiz neredeyse tamamen imha olmuş durumda. lutwafe ise artık anavatanı bile savunamıyordu. Fakat führer kolay kolay pes etmecektir. Büyük gizlilik içinde hazırlattığı V1 ve V2 füzlerini Londraya atılmasının emrini verdi. Bu füzeler kıtalar arası yapılmış ilk füzelerdi. Londranın bu füzelerle bombalanması Dünyada şok etkisi yarttı, ayrıca ingiliz halkındada büyük tahribat yarattı.
 v2-fuzesi.jpg

Führer artık hiç uyumuyordu. Süreki düşünüyor ve taaruz etmeyi planlıyordu. Fakat ordunun ofansiz güçü yoktu. Fakat halk führerimizin önderliğinde sonuna kadar savaşacak! Dr goebles halkı ateşlemesini iyi biliyordu. Bütün alman ulusuna seslendi ve son kurşuna ve son askere kadar savaşılacağını ilan etti. Bu konuşmadan sonra tüm genç ve yaşlı erkekler orduya yazıldı. Bu konuşma 3. reich halkının kinini dışarı kusmasını sağlamış gibi görünüyor.
  s-43cd6bf0ad7863b344ab8bc36cb8dd8480f26547.jpg

Ardener taaruzu için gün sayıyıoruz. Doğu çephesinden bir 2 zırlı tümeni bu bölgeye çektik. Hava kapalı olduğu için müttefiker bombardıman yapamıyor. Doğu cephesinde 8 milyonluk kızıl ordu artık neredeyse alman topraklarına girmek üzereydi. Karşına ise ancak 1milyonluk ordumuz vardı. Batı cephesinde ise fransa tamamen kaybedilmişti. Amerikan ve ingiliz birlikleri almanya topraklarına girmek üzereydi. Ve sonunda führer Son bir atalımla ardernere taaruz etti. İlk hafta başarılı olunsada havaların açılmasıya tam bir fiyasko yaşandı.
Whitler1.jpg
Mihver kuvvetlerin askeri gücü çok eridi. İtalya teslim olmak üzereydi. Japonya ise kendini koruyamıyordu. 3 milyonluk mihver kuvvetine karşı 11 milyonluk müttefik askeri var.

G03aV3.jpg

Tüm bu zor kouşşularda bir grup vatan haini subay führere suikast yapıyorlar. Orada bulunan bir çok kişi öldü ve ağır yaralandı Fakat führer ufak yanıklar haricinde hiç bir yara almadı. Radyoya şu şekilde bir röportaj verdi. Ben führeriniz adol hitler. Bugün vatan haini subay grubu tarafı beni öldürmek teşebbüsünde bulundu. Bir kaç yanık ve ezik dışında tamamen iyiyim. Tanrı görevimi tamamlamam için beni korudu.

Dd3pnZ.jpg

Bu saldırıdan sonra halk sokaklara döküldü ve führere sevinç gösterilerinde bulundular. Hainler ise idam edildi. Bu olaydan sonra halk führere adete tapıyorcasına güveniyordu.Eli silah tutan herkez askere yazılmak için can atıyotdu. Kadınlar 24 saat fabrikalarda çalışmaya başlamıştı. Führer ise tanrı tarafından görevlendirildiğini düşünüyordu. FührerKurt ininde güvendiği kurmaylarıyla çok gizli bir plan yaptı. Bu toplantıya ispanya diktatörü francoda katıldı Plana göre 3 ay boyunca savunda bulunacaktı. Bu süre zarfında ordunun ekipman ihiyacı karşılanacak. Wilhelm keitel batı cephei komutanı olarak atandı. Görevi tekrar parisi ele geçirmek. Eric von manstein ise doğu cephesi komutanlığana getirildi. Görevi ise kızıl orduyu kursk'a kadar geri çekilmeye zorlamasıydı. Fakat karşısında 9 milyonluk bir ordu vardı. Elinde ise 1,2 milyon asker. Durumun ümütisziliğini führere bildirince, führer DAS REİCH tümenini doğu cephesine takviye olarak yolladı. Bunun üzerine azda olsa başarı şansı oldu. Felix steiner ise güney cephesine müttefikleri iterek Romayı kurtaracak. Führer bazı itirazlara rağmen planda bir değişikliği kabul etmedi. Franco ise savaşa girmek istediğini bildirdi ve führer bu isteği geri çevirmedi.

attack-russia-map-table.jpg

Mvk7yQ.jpg
[+] 1 üye kenanhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Modu çok fazla bilmiyorum ancak Almanya'nın o dönemde ki şartlarını düşünürsek bu kadar saldırgan tavır sergilemen çok işine gelmeyecektir. Ben derim ki Sovyetleri ''Kesin'' bir şekilde tutabildiğinden emin olduğun bir ordu miktarı gönder ve de Fransa'nın tekrar fethine odaklan. Çünkü Fransa'yı düşürmedikçe İngiltere ve de Amerika orduları o bölgeden transfer edilecekler hem de elinde ki az ordu ikiye bölünmek zorunda kalacak.
Ara
(02-07-2017, 18:54)İlber Ortaylı : Modu çok fazla bilmiyorum ancak Almanya'nın o dönemde ki şartlarını düşünürsek bu kadar saldırgan tavır sergilemen çok işine gelmeyecektir. Ben derim ki Sovyetleri ''Kesin'' bir şekilde tutabildiğinden emin olduğun bir ordu miktarı gönder ve de Fransa'nın tekrar fethine odaklan. Çünkü Fransa'yı düşürmedikçe İngiltere ve de Amerika orduları o bölgeden transfer edilecekler hem de elinde ki az ordu ikiye bölünmek zorunda kalacak.

Değeleri yorumun için teşekkürler. Führer kesin bir dille savunma emrini ret ediyor. Taaruz emrini getirmeyen komutunaların vurulması için emir verdi. :)
Ara
(02-07-2017, 19:52)kenanhan :
(02-07-2017, 18:54)İlber Ortaylı : Modu çok fazla bilmiyorum ancak Almanya'nın o dönemde ki şartlarını düşünürsek bu kadar saldırgan tavır sergilemen çok işine gelmeyecektir. Ben derim ki Sovyetleri ''Kesin'' bir şekilde tutabildiğinden emin olduğun bir ordu miktarı gönder ve de Fransa'nın tekrar fethine odaklan. Çünkü Fransa'yı düşürmedikçe İngiltere ve de Amerika orduları o bölgeden transfer edilecekler hem de elinde ki az ordu ikiye bölünmek zorunda kalacak.

Değeleri yorumun için teşekkürler. Führer kesin bir dille savunma emrini ret ediyor. Taaruz emrini getirmeyen komutunaların vurulması için emir verdi. :)

Hitlere saygımız sonsuzdur biz de zaten saldırmayalım demiyoruz. Dengeli bir saldırı planı ile ilerleyelim ki zafer kesin olsun.
Ara
Eksilerinin başında Türkçeyi düzgün kullanmamak geliyor çok kötü yazıyorsun lütfen biraz dikkat
Ara
@kenanhan

Şimdi 1-2 ufak eleştiriyi ve başımdan geçenleri anlatayım.
-İlk olarak bence aynı anda 3 hikaye devam ettirmek çok sağlıklı değil.
https://forum.strategyturk.com/konu-hika...ci-turkiye Bu Türkiye hikayen
https://forum.strategyturk.com/konu-hika...-almanyasi Bu Almanya Hikayen
https://forum.strategyturk.com/konu-hika...kmek-uzere Bu da başka bir Almanya hikayen

Şimdi 3 tane hikayeye devam etmek gereksiz kasmak olur. Kaldı ki tüm hikayeler başında kalmış görünüyor. Bir hikayeyi benimsek aynı anda 1-2 tane yazmak ile olur. Bu yüzden bence bir hikaye yada seriyi bitirmeden yenisine başlama. Kaldı ki oyun sürekli değişiyor. Versiyon atlıyor. Kullandığın modlar güncelleniyor. O yüzden elini biraz da çabuk tutmalısın.

-Gelelim diğer noktaya, az resim ve yazı kullanıyorsun. Bölümlerin nerede başladığı yada bittiği anlaşılmıyor. Alt Alta iletileri ekleyerek girdi yapıyorsun.

Bence önce hikayeni bölümlere ayırmalısın mesela ben bir ölçü olarak 26 tane resim ve 3 sayfa yazı en fazla olacak şekilde ama genelde bu standartta yayınlıyorum.
Bence sende bir bölüm standardı kullanmalısın. Ayrıca bölümleri spoiler butonu kullanarak yayınlarsan sayfa düzeni daha makul olur.

-Kozmetik olarak iyi göstermek istiyorsan, resimleri aynı genişlikte yayımlayabilirsin. Resimleri kırpabilirsin. Konuda ki yazı stilini falan estetik yapabilirsin.

Günün sonunda bu iyi oldu beh! diyerek yayımladığın bir yazıyı, bir sonraki gün gelen yorumları okumak tarifsiz.

Kolay gelsin kenanhan
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu durumlar Almanyada sevinç gösterilerine yol açtı. Halkın fanatikliği bir kat daha arttı. Türkiyeden, ortadoğudan ve Uzak doğudan bir çok gönüllü SS kuvvetlerine katılmak için Almanyaya akın ediyorlar. Hitler Berlinde tüm alman ulusuna Savaşın bitmediğini ve zafer kazanıla dek savaşılacağını ilan etti. Alman halkının tamamı ise führer için canlarını seve seve vermeye hazırdı
Himmler gizlice hitlerin haberi olmadan ABD ve İngiliz heyeti ile görüştü. Barış yapmak istediklerini bildirdi. Fakat Kayıtsız şartsız teslim olamadan barış istenilince bunu ret etti. Himlerde anlamıştı artı bu bir ölüm kalık savaşı idi.
Bu aradahitler çok düşünüyordu. PArkinson belirtileri başlamıştı. Çok kilo vermişti.Her nekadar başarı kazanılsada ordudaki Silah, top , Tank ve uçak eksiği giderek artıyordu. Adete tek başına Tüm dünya ile savaşıyordu. İtalyayı kendini koruyamıyordu. Macaristan ve romanya yeni kurtarılmıştı. Japonya ise Anakarasında ABD askerleri ile uğraşmakta idi.  Sabahlara kadar harita üzerinde planlar yapıyordu.
hitler-had-an-elaborate-plan-to-take-ove...diotic.jpg

[+] 1 üye kenanhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İyi güzel hoşta bak yanlış anlama kenanhan hep eleştiriyo beni diye sadece bişey sorucam 2M manpower nasıl 7M oldu 1000 Maus yapacak sanayi mi var Almanlarda olsa bile kaynak yok neyse kolay gelsin ama imkanın varsa hilesiz oynamanı tavsiye ederim
Ara
Hocam tabiki eleştireceksiniz. Bu şekilde bende eksiklerimi görüyorum. Bence direk önyargılı olmayın. Ben hile kesinlikle kullanmam.  Oyunda hitlere suikast yapılıyor. Eğer hitler ölmemesini seçer  isen Nufusta büyük bir artış oluyor.
VMPgWy.jpg

İkinci olarak Askere Alınabilir Nufusu %20 yaptım. Birde yıldırım savaşı araştırmalarının en sonlarına doğru bir araştırma yaptım buda %2 askere alınabilir nufus yapıyor. Bu sayade Askera alınabilir nufus çok fazla artıyor.
Gelelim tank konusuna Çok sayıda sivil fabrika olduğu için askeri fabrika çok hızlı oluyor. Haliyle o tarihte bir çok inşaat teklonoji araştırılmış durumda.
Kaynaklar kıt ama ticaret yapılabiliyor.
Umarım anlatabilmişimdir.
Ara
Ara
Savaşları olayları biraz daha anlat direk 1 yıl arayla geçiştiri veriyorsun şu teslim oldu bu böyle yaptı ama nasıl yaptı bu işi biraz anlat hiç aksiyon ve keyif yok hikayede o zorluğu bize hissettir nasıl Fransayı tekrar aldın anlat İngiltere sadece bir atomla mı teslim oldu yoksa işgal mi ettin bunlara değin.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Değerli yorumun için teşekkürler.
Ara

Arkadaşlar hikaye sona erdi. Yorum/önerilerini bildirirseniz sevinirim.
Ara
Cevabın için teşekkür ederim ben yanlış anlamışım kusura bakma tam vakıf olamadığım bi mod sadece o kadar çok tank ve nüfus görünce yazmıştım gelsinde olmuş kusura bakma eline sağlık :)

Atom atılınca ülkenin birliği %10 a kadar düşüyo bu şekilde victory pointlerden %10 luk kesim alsanda teslim oluyo devletler
Ara
Estağfrullah hocam ne demek :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.