Hoi4 Versiyon Değiştirme Yapamıyorum
Oyunu bu gün steamden aldım ve versiyonu 1.10.8 olarak yüklendi ama oyunun bir çok özelliği yok (ateşe gönderme, uçak emirlerinde bazı emirler..) bu yüzden de versiyonu 1.10.7 ye düşürmek istedim, araştırdım, steam den betalar kısmından yapılıyomuş ama orada 1.10.7 sürümü yok.1.10.8 sürümünde de arkadaşımla oynayamıyorum,modlarda çalışmıyor.Nasıl yapabilirim?
Ara
Oyunla ilgili herşeyi sil sonra yeniden yükle
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(25-08-2021, 17:58)korkusalan : Oyunla ilgili herşeyi sil sonra yeniden yükle
Belgelerim/Paradox Interactive klasörünü tamamen sildim
Steam den oyunu kaldırdım, common klasöründen de sildim ve tekrar yükledim
Değişen bir şey olmadı.(hiç bir mod ya da dlc yok)
Ara
steam klasöründe de bir dosya var oyunla ilgili

Onu da sil
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(25-08-2021, 18:41)korkusalan : steam klasöründe de bir dosya var oyunla ilgili

Onu da sil
Steam\steamapps\common\Hearts of Iron IV dosyasını diyosanız onu da sildim ama başka diyosanız bilmiyorum hangi dosya?
Ara
Şu yazıya bakabilirsiniz, belki işinizi görebilir. Şahsen denemedim ama önceki versiyonların kodlarına erişebilirsiniz gibi duruyor.
Space-Background.gif
Ara
(25-08-2021, 19:10)Yasin Ahmet : Şu yazıya bakabilirsiniz, belki işinizi görebilir. Şahsen denemedim ama önceki versiyonların kodlarına erişebilirsiniz gibi duruyor.
Denedim ama max 1.10.5 sürümü var 1.10.7 sürümü yok. 1.10.5 ile 1.10.8 arasında da bir fark göremedim.
Ara
(25-08-2021, 17:36)OZKRT : Oyunu bu gün steamden aldım ve versiyonu 1.10.8 olarak yüklendi ama oyunun bir çok özelliği yok (ateşe gönderme, uçak emirlerinde bazı emirler..) bu yüzden de versiyonu 1.10.7 ye düşürmek istedim, araştırdım, steam den betalar kısmından yapılıyomuş ama orada 1.10.7 sürümü yok.1.10.8 sürümünde de arkadaşımla oynayamıyorum,modlarda çalışmıyor.Nasıl yapabilirim?

O özelliklere erişebilmek için DLC paketlerini satın almalısın. Ataşe gönderme Waking the Tiger , uçak emirleri ise La Resistance DLC'si ile geliyor.
Beta sürüm seçmediğinde otomatik olarak en son ve en güncel sürüm ile oyuna giriyorsun. Bazı modların çalışmaması normal. Oyun her güncelleme aldığında modcular da modlarını oyun sürümüyle uyumlu olacak şekilde güncelliyorlar. Bazıları güncellemiyor ve o modlar düzgün şekilde çalışmayabiliyor.
Arkadaşınla oynayamamanın sebebi tam olarak ne? Eğer ikinizden birinde farklı bir mod aktifse aynı oyuna giremezsiniz. Onun dışında sürümleriniz de aynı olmalı.

Dediğin gibi 1.10.7 sürümüne düşürülemiyor. Betalar kısmı küçük yamaların yapıldığı sürümlere değil büyük çaplı değişikliklerin yapıldığı sürümlere (paradox'un özel isim verdiği Husky, Fork gibi yamalar) dönmene izin veriyor.
Ara
(25-08-2021, 21:58)Athule :
(25-08-2021, 17:36)OZKRT : Oyunu bu gün steamden aldım ve versiyonu 1.10.8 olarak yüklendi ama oyunun bir çok özelliği yok (ateşe gönderme, uçak emirlerinde bazı emirler..) bu yüzden de versiyonu 1.10.7 ye düşürmek istedim, araştırdım, steam den betalar kısmından yapılıyomuş ama orada 1.10.7 sürümü yok.1.10.8 sürümünde de arkadaşımla oynayamıyorum,modlarda çalışmıyor.Nasıl yapabilirim?

O özelliklere erişebilmek için DLC paketlerini satın almalısın. Ataşe gönderme Waking the Tiger , uçak emirleri ise La Resistance DLC'si ile geliyor.
Beta sürüm seçmediğinde otomatik olarak en son ve en güncel sürüm ile oyuna giriyorsun. Bazı modların çalışmaması normal. Oyun her güncelleme aldığında modcular da modlarını oyun sürümüyle uyumlu olacak şekilde güncelliyorlar. Bazıları güncellemiyor ve o modlar düzgün şekilde çalışmayabiliyor.
Arkadaşınla oynayamamanın sebebi tam olarak ne? Eğer ikinizden birinde farklı bir mod aktifse aynı oyuna giremezsiniz. Onun dışında sürümleriniz de aynı olmalı.

Dediğin gibi 1.10.7 sürümüne düşürülemiyor. Betalar kısmı küçük yamaların yapıldığı sürümlere değil büyük çaplı değişikliklerin yapıldığı sürümlere (paradox'un özel isim verdiği Husky, Fork gibi yamalar) dönmene izin veriyor.
Anlatımınız için teşekkürler. Arkadaşımda da bende de aynı modlar var ama versiyon uyuşmazlığından giremedik bizde modsuz girmeyi denicez artık.. ;)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.