[HS] Medieval 2 - Teutonic Hotseat: Eylül 2021 [Sohbet & Kronoloji]
Benim RP konusunda önceki turlarda yazdığım uyarılar konuda hala duruyor:

(01-10-2021, 21:44)Aytaç : Çeşitli bahaneler bularak bölge topraklara agresif bir şekilde genişleyen pagan Litvanyalılar, barış halinde olan devletimize karşı kışkırtmalarda bulunurken Töton, Polonya topraklarını sahiplendiği yetmezmiş gibi bir de Moğol ve Kutsal Roma topraklarına göz dikmiştir. İlk iş olarak da Kutsal Roma başkenti Poznan, Litvanyalılar tarafından yağmalanmıştır. Binlerce kişilik ordularıyla etrafa terör saçan Litvanya Dükünü barışa ve metanete davet ediyoruz... Biz savaş isteyen bir halk değiliz. Derhal ordularınızı çekmenizi ve tüm düşmanlarınızla barışmanızı "rica ediyoruz"! Aksi takdirde ordularınızı bize karşı birer tehdit olarak algılayacağız. Bizim gibi barıştan ve refahtan yanaysanız agresif genişlemenizi sonlandırmalısınız!

Benim saldırma niyetim yoktu dediğim gibi ama "HRE'ye saldırma" uyarılarım hiç dikkate alınmadı. Ben de olası bir savaşa hazırlık yaptım ve evet sınırına gizlice ordu soktum. Ki bunu sadece sana karşı değil savaş durumu olabilir diye HRE ve Novgorod'a karşı yaptığım da geçmiş turlardan görülebilir. Ben HRE ile barış halindeyken haritanın en güneyinde 1 birim bekletiyordum olası bir savaş durumunda boş şehrine girmek için ve hatta HRE'nin ani saldırısını da yine barışta olduğumuz halde Stettin'in yakınında beklettiğim ordu sayesinde püskürtebildim. Yine şu an bile Kralım barış yaptığımız Rusya sınırında bekliyor. Lafın özü evet saldırma niyetim yoktu ama uyarılarımın dikkate alınmadığı geçtiğimiz turlarda doğal olarak hazırlığımı yaptım.
Ara
1 gün içerisinde:
  • saldırmayacağız dedikçe 3v1 için zorluyor, algı yapması gerek.
  • saldırma gibi bir planım yoktu.
  • saldırmayı düşünmüyordum ama hazırlığını yaparım.
  • saldıracağımı RP'de yazmıştım zaten.
  • ben saldırmadım teknik olarak Litvanya saldırdı.
Bunların hepsini duydum, son yazdığın da ilk bakışta mantıklı olsa da, yazılanları kronolojik sıraya dizdiğin vakit yine aynı kapıya çıkıyor zira 2 mesaj önce görselini paylaştığım "saldırmayacağız", şu an "RP'de demiştim" dediğin iletiden daha sonrasına denk geliyor. E o zaman sorarlar "RP'de yazmıştım zaten"se, niye "saldırmayacağız" diyorsun Discordda? Bu arada "saldırmayacağız" demenden sonra tur bana gelmiyor, ben çoktan oynamışım. Olayları okuyup "entrika yapmış, yanıltmış işte" gibi düşünen varsa diye belirteyim. Zaten oradaki konuşma RP/Diplomasi/Entrika değil de, orada "saldırmayacağız" yazmasından bir çıkarı olamaz. Yaptığın anlamsız hareketlere farklı yerlerden açıklamalar çıkartmaya çalışıyorsun ama her açıklama girişimin başka bir yazdığını açığa düşürüyor.

Yazdığımın sert olduğunun ve bir oyun sohbetinde olayların gelmemesi gereken noktada yer aldığının farkındayım ancak senin yaklaşık 1 haftadır hareketlerin, bahsettiğim o 2 madde neticesinde meseleyi buraya getiriyor. Yalan söylemek ve karşısındakinin aklıyla alay etmek. Bizim Discord'daki oyun tartışmaları veya sohbetleri, RP dahilinde, diplomasi veya entrika dahilinde yapılan konuşmalar değiller. Bunu o konuşmalara tanıklık eden herkes anlayabilir. Benim "yalan söylüyorsun" dememdeki nokta, senin oyun dışı sohbette, oyuna dair yalan söylemenden ibaret ve sen şu an ürettiğin son açıklamayla, Discordda yalan söylediğini itiraf etmiş konumdasın.
map_1.png

30. Tur
yeni hotseat grupları kurulacak mı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.