İsyancıların benden daha çok adamı var ?
İsyancıların 100 bin ordusu var bende bile o kadar bunlar nasıl bu çoğaldı yav? :/ Hiçbir krallığın yıkamadığı İmparatoruluğu isyancılar yıkacak la
Ara
Vassalların sana tüm adamlarını vermiyorlar. Kendi vassallarından yeteri kadar adam alabiliyorlarsa ve yeteri kadar vassal sana karşı birleşmişse senden kat kat güçlü bi ordu çıkarabilirler.
Sic Parvis Magna
Ara
(07-02-2019, 17:59)altnkurt : Vassalların sana tüm adamlarını vermiyorlar. Kendi vassallarından yeteri kadar adam alabiliyorlarsa ve yeteri kadar vassal sana karşı birleşmişse senden kat kat güçlü bi ordu çıkarabilirler.

Üstad peki bunları yenmemin bir yöntemini söylermisin dediğim gibi 2 kat fazla bunlar benim ordudan
Ara
(07-02-2019, 18:55)Karamanoğlu :
(07-02-2019, 17:59)altnkurt : Vassalların sana tüm adamlarını vermiyorlar. Kendi vassallarından yeteri kadar adam alabiliyorlarsa ve yeteri kadar vassal sana karşı birleşmişse senden kat kat güçlü bi ordu çıkarabilirler.

Üstad peki bunları yenmemin bir yöntemini söylermisin dediğim gibi 2 kat fazla bunlar benim ordudan

Paralı asker tutman lazım. Yalnız bu oyundaki isyan sistemi çok mantıklı ya çok seviyorum. Eu4 gibi yoktan varolan binler yok bu oyunda.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Yani paralı asker tutman lazım. Paran yetmiyorsa yahudileri kovabilirsin. Esirleri satabilirsin. Hala yenemiyorsan isyancıların taleplerini kabul etmek mecburiyetindesin. Çoğu zaman geri kazanılmayacak kayıplar olmuyor.
Sic Parvis Magna
Ara
100k sadece sayı bunu unutma. Düşmanın askerleri senin askerlerinden kötü olur her zaman. Düşman ordusunu bölünce saldır, retinue güçlü olur onları kullan.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.