Java da static int ne anlama geliyor?
#1
unknown.png?width=870&height=406
Bana burada quick fix olarak static koydurttu başına int'in. işe de yaradı ama ne anlama geldiğini bilmiyorum.
Ara
Cevapla
#2
Static metodlar aynı class içindeki diğer static elementler ile etkileşim kurabilir. Main bir static metod olduğu için myMethod()'u çağırabilmesi için myMethod()'un da static olması gerekiyor ve myMethod() da static olduğu için içinde kullanılacak değişkenler de static olmak zorunda demek.

Static değişkenler bir classın oluşturduğu tüm objeler için ortak değerlerdir. Yani 3 tane MyClass objesi oluşturup bu objelerden birinde static int a değişkeninin değerini 1 artırırsan diğer 2 objede de bu değer artmış olacak. Static keywordünün en yaygın kullanımı budur.

Sana tavsiyem mainin bulunacağı classı ayrı bir şekilde yazman ve metodlarını diğer classlarda yazıp main üzerinde obje oluşturarak çağırmak olacaktır.

unknown.png

Burada gördüğün gibi FileSystemTree classı başka bir yerde ve main tek başına kalmış durumda. test adında bir FileSystemTree objesi oluşturarak bu classın içindeki static olmayan metodları rahatlıkla çağırabiliyorum.

unknown.png
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.