Kasma Sorunu
Öncelikle yeniyim ilkdefa forum kullanıyorum yanlış yere açtıysam bağışlayın 

Hearts Of İron 4 adındaki oyunda fps çok düşük birçok yerde inceledim fakat çare bulamadım sistemim kötü sayılmaz hatta orta derece denebilir ama naparsam yapayim düzelmedi çaresini bilenler varmı ?
Ara
Kaç hızda oynuyorken kasıyor?
Sic Parvis Magna
Ara
Hearts of Iron , Europa Universalis IV gibi birçok paradox oyunu güçlü bir ekran kartına nazaran, Güçlü bir işlemciye bakıyor. Ekran kartı tabii kide önemli bir yer tutar ancak. Bu tür oyunlar ekran kartından çok işlemciye yük bindirdiği için güzel bir işlemci almanızı tavsiye ederim. FPS'i biraz arttırmak için şunu söyleyebilirim. Hearts of Iron'a girdiğiniz zaman, görev yöneticisinden işlemler kısmından hio4.exe'yi bulup sağ tıklayın ve öncelik atadan yüksek önceliğe alın ve arkaplanda ne açıksa kapayın. En azından birkaç FPS daha fazla alırsınız. Hearts of iron 4 1940-1942'ye kadar bende de çok kasıyor. Zaten o zamana kadarda bayıyor zaten.
Ara
Abiler bende zamanla alakasız oyun dururken ekranı kaydırma esnasında takilmalar oluyor sistemim güçlü sebebi nedir?
Ara
(02-05-2019, 16:32)casaryus96 : Abiler bende zamanla alakasız oyun dururken ekranı kaydırma esnasında takilmalar oluyor sistemim güçlü sebebi nedir?

Ayarları düşürdüğünde aynı şekilde takılma devam ediyor mu?
Sic Parvis Magna
Ara
(02-05-2019, 19:24)altnkurt :
(02-05-2019, 16:32)casaryus96 : Abiler bende zamanla alakasız oyun dururken ekranı kaydırma esnasında takilmalar oluyor sistemim güçlü sebebi nedir?

Ayarları düşürdüğünde aynı şekilde takılma devam ediyor mu?

Evet devam ediyor very high minimum ayar farketmiyor
Ara
Çözünürlüğü değiştirmeyi dene.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.