Kitap: Kral Katili Güncesi | Patrick Rothfuss
BENİM ADIM KVOTHE
Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian'la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite'den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.
Belki beni duymuşsunuzdur.
kingkiller-chronicle-beginners-guide.jpg
Tür: Fantastik
İlk Yayım Tarihi: 27 Mart 2007

Asıl Üçleme
Rüzgarın Adı( 2007)
Bilge Adamın Korkusu (2011)
The Doors of Stone* (Duyurulacak)
*Kitap henüz çıkmadığı ve lisanslı bir Türkçe adı olmadığı için orijinal hâliyle bıraktım. Taş Kapılar diyebiliriz.

İlgili Eserler (Spin-off)
How Old Holly Came to Be* (Kısa Hikaye - 2013)
The Lightning Tree* (Novella/Kısa Roman - 2014)
Sessizliğin Müziği (Novella/Kısa Roman - 2014)
*Bildiğim kadarıyla bu ikisinin Türkçe çevirisi yok.

kralkatili-guncesi-ruzgarin-adi-bilge-ad...16688682852o7x3joc6h8aszzrb3lkykgoecc1

How_Old_Holly_Came_to_Be_cover.jpgThe_Lightning_Tree_cover.jpgKitap_202207081109135075929.jpg

''Rothfuss, Rüzgarın Adı ile başlayan bu muazzam hikâyede nereye giderse gitsin iyi bir şarkıcının bir şarkıyı taşıması gibi bizi de yanında götürecek.'' - Ursula K. Le Guin

[+] 1 üye KvotheTheArcane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üçüncü kitabı gelmeyen harika bir seri. Yarım klmasaydı iyiydi.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bitmeyecek seri. Yazarin umurunda degil hickimse. Sevenlerini tersleye tersleye populeritesini de düşürdü. Yazik oldu, idarelik seriydi.
Ara
Hayatımda okuduğum en iyi iki kitap bu serinin ilk iki kitabıdır. Yerinde betimlemeleri, akıcı üslubu, olay örgüsü kalitesi ve bir sonraki olayın merakının iyi yedirilmesi haricinde edebiyat dünyasının en iyi karakter gelişimi sürecine sahiptir. Tabii okuyalı 10 yılı geçti, lise zamanları çok kitap okurduk, şimdi tekrar okusam o rahatlığı bulabilir miyim emin değilim. Keşke Patrick biraz adam olsaydı da seriyi adam akıllı bitirseydi.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaklaşık 10 yıldır üçüncü kitap çıksa da seriye başlasam diye bekliyorum.
[+] 1 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-09-2023, 11:46)yafeshan : Bitmeyecek seri. Yazarin umurunda degil hickimse. Sevenlerini tersleye tersleye populeritesini de düşürdü. Yazik oldu, idarelik seriydi.
Adamın yayınlarında üçüncü kitabı soranı banlıyorlarmış, subreddit'ten öğrendim.
Ara
Yeni kitabı konusamiyosa millet yayinda ne konusuyolar acaba. Bu vakitten sonra o kitap ciksa da almayacak millet. Boyle yazara tek kuruş kazandirilmaz
Ara
Ben milleti bilmem, alacağım. Zaten kitaba çıkış tarihi koyması adamda psikolojik sorunlar yaratmış, terapiye falan gitmiş onun yüzünden. İlk kitabı yazarken çok rahattım diyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.