Kitap: Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim | Laurent Gounelle (2014)
z3.jpg

Tür: Psikolojik Kurgu
Yayım Yılı: 2014

Her şeyin mümkün olduğu bir yerden içinde yaşadığımız düzene kurnazca bir meydan okuma
Gözlerinizi kapatın ve bir düşünün…
Öyle bir yer var ki orada kötü olan hiçbir şey yok!
Nefret, intikam, kıskançlık, hırs, açgözlülük bilinmiyor…
Hayatının aşkının ölümünden sorumlu tuttuğu kabileden intikam almak için Amazon Ormanları’nın en derin ve en karanlık yerine giden filozofun karşı karşıya kaldığı tam da böyle bir dünyadır. Filozof, karısının ölümüne sebep olanların mutluluğunu elinden almak için onları kıskançlık, rekabet, haset ve hırs gibi hiç bilmedikleri kavramlarla tanıştırır. Modern dünyanın tüm olumsuz duygularını taşıyan bu adama engel olmak ve halkını korumak kabilenin şamanına düşer. Huzurlarınızda şamanın, filozofun ruhuna ulaşıp acısına deva olma ve kabilesini koruma çabasının okuru derinlemesine düşündürecek hikâyesi.
Gündelik hayattaki amaçlarımızın bize ne derece hizmet ettiğine, insana ve insanın anlam arayışına dair, size ilham kaynağı olacak olağanüstü bir roman.

Ara
Aynı yazarın "Tanrı Daima Tedbil-i Kıyafet Gezer" kitabını merak ediyorum. Hangisini daha çok önerirsin ?
Ara
(25-06-2020, 15:54)Jokzilla : Aynı yazarın "Tanrı Daima Tedbil-i Kıyafet Gezer" kitabını merak ediyorum. Hangisini daha çok önerirsin ?

Onun da konusunu açtım. Bence o kesinlikle daha güzel. Diğerleri daha polyannacılık gibi geliyor, fazla optimistler. Ama bu yine de iyi hissettirdikleri gerçeğini değiştirmiyor. Ama "Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer" deki olaylar herkesin yaşayabileceği şeyler. Kendinden bir şeyler bulma ihtimalin daha fazla.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.