Kızılderililer 1444'te yürek yiyip başlamış oyuna
Hangi koloniyi kurduysam aynısı oldu. Kolonimin 2-3 k askeri olduğu için push back the colonizers mı ne öyle bir zırva cb ile savaş açtılar kolonime.
Hadi bu normal diyelim de ben de olsam ben de açarım ok. 
Ulan 450 k askeri olan overlordu seni barış yap diye tehdit ettiğinde overlordun mil techi 16 senin 12 iken overlordun 450 k sı senin 3 kabile konfederasyonu totalde 25 k askerin varken ne diye kabul etmiyorsun?
En son Espanya'dan Meksika'yı fethettiğimde oldu; önce California'dakiler savaş açtı dahil oldum. Onları tokatlamaya giderken bismillah aztecler girdi, ona da dahil oldum.
En son biraz dövmeye başladım kolonideki takriben 50 k lık kolonyal ordularımla - bu işler için tutuyorum ferhettiğim kolonide isyan bastırma yerli saldırırsa onları kesme vs- başkentlerini falan aldım 2 ay geçmeden bu sefer de Louisina'daki ezik kabileler saldırdı ve gene dahil oldum.

Sonuç ne olacak belli kolonim öküz gibi büyüyecek de...
Benim anlamadığım bu yeni kızılderili mekaniğini bizi zorlasın diye mi yapmışlar işimizi kolaylaştırsın die mi?
Yoksa adamlar ancak her sabah yürek yiyor da enforce peace mi kabul etmiyor, ikisinden birisi başka açıklama bulamıyorum.
Ara
Son yapay zeka değişiklikleri ile artık daha sık yaşanmaya başladı. Eskiden kurbanlık koyun gibi ölümlerini bekliyorlardı, artık ekstra çaba sarf etmeden müdahil olmadığınız savaşlar kovalıyorlar.
WhaW8Am.gif
Ara
(13-05-2022, 09:26)hadjibaba : Hangi koloniyi kurduysam aynısı oldu. Kolonimin 2-3 k askeri olduğu için push back the colonizers mı ne öyle bir zırva cb ile savaş açtılar kolonime.
Hadi bu normal diyelim de ben de olsam ben de açarım ok. 
Ulan 450 k askeri olan overlordu seni barış yap diye tehdit ettiğinde overlordun mil techi 16 senin 12 iken overlordun 450 k sı senin 3 kabile konfederasyonu totalde 25 k askerin varken ne diye kabul etmiyorsun?
En son Espanya'dan Meksika'yı fethettiğimde oldu; önce California'dakiler savaş açtı dahil oldum. Onları tokatlamaya giderken bismillah aztecler girdi, ona da dahil oldum.
En son biraz dövmeye başladım kolonideki takriben 50 k lık kolonyal ordularımla - bu işler için tutuyorum ferhettiğim kolonide isyan bastırma yerli saldırırsa onları kesme vs- başkentlerini falan aldım 2 ay geçmeden bu sefer de Louisina'daki ezik kabileler saldırdı ve gene dahil oldum.

Sonuç ne olacak belli kolonim öküz gibi büyüyecek de...
Benim anlamadığım bu yeni kızılderili mekaniğini bizi zorlasın diye mi yapmışlar işimizi kolaylaştırsın die mi?
Yoksa adamlar ancak her sabah yürek yiyor da enforce peace mi kabul etmiyor, ikisinden birisi başka açıklama bulamıyorum.

ingiltere  arkasına yaslanarak  oyun kazanıyordu boşver  dahada zorlaşssın koloni manapoweri kalmasın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.