Manpower sorunu
Merhaba. Oyuna yeni başladım manpowerla ilgili bir şeyi çözemedim. Savaştan çıktıktan sonra doğal olarak 0lanıyor insan gücüm. Daha çabuk toparlanması için birlikleri 2-3er k ayırıyorum. Ordu bakımı bittikten sonra orduyu birleştirince tekrar manpower yemeye başlıyor bunun sebebi ne olabilir?
Ara
Her toprağın belirli bir asker bulundurma sınırı var, orduyu seç toprağın üzerinde fare imlecini bir süre tuttuktan sonra orada görünecektir. Bundan dolayı olabilir.
giphy.gif
Ara
Quantity adlı idea'yı alırsan Manpower'in çok nadiren sıfıra düşer.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Denize kıyısı olan topraklarda ve farmlands topraklara daha fazla ordu yerleştirebilirsin. Ama yukarıda da söylendiği gibi toprakların supply limitini aşacak ordular koyma. Oyun başlarında ordunu 10-15k olarak bölmen mantıklı olacaktır.
Ara
(06-01-2020, 17:34)Aytaç : Denize kıyısı olan topraklarda ve farmlands topraklara daha fazla ordu yerleştirebilirsin. Ama yukarıda da söylendiği gibi toprakların supply limitini aşacak ordular koyma. Oyun başlarında ordunu 10-15k olarak bölmen mantıklı olacaktır.

Çok teşekkürler üstteki arkadaşın dediği gibi oldu çözdüm sorunu. Bir şey daha soracağım multiplayerda bende crash verdi oyun tekrar bağlanabiliyor muyum?
Ara
(06-01-2020, 18:06)xelaerdem : Bir şey daha soracağım multiplayerda bende crash verdi oyun tekrar bağlanabiliyor muyum?

Eğer oynadığınız multiplayerda oyunu kuran kişi oyun ayarlarından hotjoin seçeneğini açmışsa odaya girmek istediğinizde eğer kurucu kabul ederse oyuna girebilirsiniz.
Ara
zengin bir ülkeysen paralı asker kullanmanı şiddetle öneririm
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yardım amaçlı soruyorum:
(06-01-2020, 14:50)xelaerdem : Savaştan çıktıktan sonra doğal olarak sıfırlanıyor insan gücüm.
Eğer büyük bir devletle oynuyorsan bu doğal değil. Hangi devletle oynuyordun acaba?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.