Medieval Kingdoms Total War 1212 AD modu için sistem toplama
Total War Attila modu olan Medieval Kingdoms Total War 1212 AD için Sistem Toplama;

Total War Attila 2015 çıkış tarihli olmasına rağmen yeni 2019 yılı sistemlerinde bile bu oyundan öyle kolay kolay yüksek fps alınamaktadır. Hatta son çıkan oyunlarda ortalama 80 FPS alan kalbur üstü bir sistem, Total War Warhammer 2 den 45 FPS anca alabilmektedir. Ancak tüm bu fps düşmanı, optimizasyon özürlü yapısına rağmen Total War Attilaya çıkan Medieval Kingdoms Total War 1212 AD modu önce oyunu aldırdı şimdi de sistem toplatıyor diyebilirim. 

Halihazırda 8gb ddr3 ramli 2gb paylaşımlı ekran kartlı APU lu bir laptopta oynuyorum ama gerek çözünürlük ve grafik kalitesi gerekse fps yeterli performansı sunmuyor. Sırf bu mod için sistem toplamaya karar verdim çünkü buna değer. Mod Medieval 3 bekleyenlerin susuzluğunu kısmen de olsa dindirebilecek bir kalitede. 

Öncelikle Ekran kartını R7 240 2gb düşünürken bunu Rx 460 a, sonrasında ise da Rx 570 e kadar çıtayı yükselttim. Ekran kartı Rx 570 olunca kasa ve psu da bununla uyumlu olmak durumunda kaldı.

Şimdi sisteme tamamen F/P ve bütçe dostu sistem bileşenlerini belirlemeye geldi; 
  • Gigabyte AORUS RX570 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB Ekran Kartı--1.100tl

• AMD RYZEN 3 1300X 3.5GHZ 8MB AM4 (65W) İşlemci---------------------------------------------919tl

• ASUS PRIME A320M-K AM4 Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) M.2 USB 3.1 Anakart-------------417tl 

• Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz CL15 1.35V Ram--------748tl

• SanDisk Ultra 3D 250 GB 550MB-525MB/s Sata 3 2.5” SSD --------------------------------------320tl 

• Gamepower GP-500 APFC 14cm 80+(BRONZ) 500W PSU-----------------------------------------249tl 

• Zalman N2 3x12cm fanlı, tamperli camlı Midi Tower Siyah Kasa--------------------------------250tl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+4.003tl

Bu sistem ile Total War Attila da bakalım kaç FPS alabileceğiz. Buraya sıfır alınan ürünlerin alındığı fiyat ile ikinci el alınan ürünlerin netteki en düşük fiyatı araştırılarak yazılmıştır. Ekran kartı ve işlemci ikinci eldir.
Ara
yazı rengi okumayı zorlaştırıyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(25-03-2019, 14:08)jax61 : yazı rengi okumayı zorlaştırıyor.

Nasıl öyle oldu bilmiyorum ama düzelttim.
[+] 1 üye SadeceStrateji nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@SadeceStrateji yazdığın ürünlerin fiyatı toplamda 3000tl geçiyor üstelik bazıları 2. el eğer bütçen uygunsa direk şöyle bir hazır kasa alabilirsin.

https://www.itopya.com/boost-xs-aaa-amd-...ilgisayar/

JAHREIN PLEB /Amd Ryzen 5 2500X/Asus RX570 Strix OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar

Fiyat: 3.652,65tl KDV Dahil

yada

https://www.itopya.com/master-a5-r3-2300...ilgisayar/

MASTER-A5/R3 2300X/Asus Strix RX570 4GB/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar

Fiyat: 3.445,36tl KDV Dahil

aslında fiyatlar 1 hafta önce daha uygundu dolar artınca fiyatlar artmış belki birkaç gün beklersen yeniden düşebilir dolar yeniden düştü.

bu da var

https://www.itopya.com/boost-gsr-r3-1300...ilgisayar/

BOOST-GSR/R3 1300X/Sapphire RX570 4GB /8GB DDR4/240GB SSD/Gaming Bilgisayar

Fiyat: 2786tl

840 tl rx 570 satıyorlar ayrıca burdan alırsan 2 oyunda hediye ediyorlar

https://www.itopya.com/sapphire-pulse-it...kran-kart/

yukarıdaki 4gb bu da 8gb versiyonu

https://www.itopya.com/gigabyte-rx-570-g...ran-karti/

1190tl
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynen yav bu nasıl iş anlamadım. Sıfır fiyatları araştırarak en ucuz yerlerden topladım. İki parça ikinci elden ama buna rağmen fiyat farkı 600tl. Hatta hazır sistemde işlemci, kasa ve psu bir tık daha üst seviye. Benim topladığımda ise sadece ssd yerine M2 ssd var.
Ara
(26-03-2019, 21:03)SadeceStrateji : Aynen yav bu nasıl iş anlamadım. Sıfır fiyatları araştırarak en ucuz yerlerden topladım. İki parça ikinci elden ama buna rağmen fiyat farkı 600tl. Hatta hazır sistemde işlemci, kasa ve psu bir tık daha üst seviye. Benim topladığımda ise sadece ssd yerine M2 ssd var.

1-2 hafta önce bu kasalar 100-200 tl daha ucuzdu fiyatları takip et belki yeniden düşebilir bence sıfır al.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-03-2019, 21:50)Rzenma :
(26-03-2019, 21:03)SadeceStrateji : Aynen yav bu nasıl iş anlamadım. Sıfır fiyatları araştırarak en ucuz yerlerden topladım. İki parça ikinci elden ama buna rağmen fiyat farkı 600tl. Hatta hazır sistemde işlemci, kasa ve psu bir tık daha üst seviye. Benim topladığımda ise sadece ssd yerine M2 ssd var.

1-2 hafta önce bu kasalar 100-200 tl daha ucuzdu fiyatları takip et belki yeniden düşebilir bence sıfır al.

Bu hazır sistemlerin fiyatı 4bin tl i geçtiği için sistemi kendim toplamaya devam ediyorum. Sistem bileşenleri güncellenmiştir.
Ara
İşlemci ve ram kaldı.
Ara
Sistemin son oyunlardaki FPS performansı.

Ara
Sistem toplanmıştır.
Ara
rx 570 en iyi f/p ekran kartlarından biri.

toplamda 3700 tl mi tuttu?

benzer fiyata daha iyi hazır kasalar alabilirdin ama donanımını tekrar güncellemeyi düşünüyorsan çok da birşey fark etmezdi hayırlı olsun.
Ara
(18-04-2019, 12:16)Rzenma : rx 570 en iyi f/p ekran kartlarından biri.

toplamda 3700 tl mi tuttu?

benzer fiyata daha iyi hazır kasalar alabilirdin ama donanımını tekrar güncellemeyi düşünüyorsan çok da birşey fark etmezdi hayırlı olsun.

Anakart sıfır ama ilandan uyguna aldım. Ekran kartı garantisi devam ediyor ve ikinci elden uyguna aldım. İşlemci de 2/3 ay idarelik kullanım için fiyatı ugun tercih ettim ikinci el ama yine de F/P ürün. Kaba hesapla 3000tl diyebilirim. Elimdeki arızalı olan 120gb Sandisk ssd im garantiden 250gb ultra 3d ile değişince ordan da bir 300 küsür karım oldu. İşlemci ile anakartı yükseltince orta üstü bir oyun sistemi olmaya hazır hale gelecektir.
Ara
Sistemin Total War güncel benchmark ve fps sonuçları;

Ara
...
Ara
@eminnn tamamen total war için toplanmış güncel ve f/p bir sistem. Bazı ürünleri garanti süresi bitmemiş olarak ikinci elden temin edebilirsin daha da ucuza gelir ama kazıklanmamaya dikkat et.
Ara
3000 tl diyor o şuan beni aşar. Bana en fazla 2500 ve 750 arası kasa lazım. 2500 liraya bir pc buldum. Adam kabul ederse klavye mause falan istemiycem sadece kasayı alıcam. Klavye Mause ve Monitör 'ün toplam fiyatı 600 700 lira gibi birşey. Zaten onu düştüm mü peşin benim pc yi de satıp net 1500 verme planım var. Yada 2000 yapar 1500 net veririm geri kalanı taksit yaparım 3 ay falan.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.