MMO: Albion Online
Herkese Merhaba,

Albion Online MMORPG tarzında tamamen oyuncuların kontrol ettiği ekonomi sistemi ve her istediğinizi yapabilmenizle öne çıkan bir oyun. 4 Dakikalık Trailer videosunu sizinle paylaştıktan sonra forumdan oynayan yada oyuna başlamayı düşünen varsa (ücreti 30 dolar'a geliyor tek alım) beraber oynayabiliriz. Biz birkaç kişi başladık ve baya sevdik oyunu...

Ara
Oyunun videolarını izlemiştim. İşte aradığım Mmorpg demiştim ama pahalı geldiğinden almadım. Craft sistemi, ev inşası falan cazip duruyordu.
Ara
(30-08-2017, 13:35)Aytaç : Oyunun videolarını izlemiştim. İşte aradığım Mmorpg demiştim ama pahalı geldiğinden almadım. Craft sistemi, ev inşası falan cazip duruyordu.

Evet takım olarak oynayınca 100 kat daha güzel olabilecek bir oyun. Birileri savaşa giderken bazıları arkada kalıp kaynak alıp silah yapıp depolayabilir. Savaştan elde edilen ganimetler gelip gene takıma geri dönüyor baya güzel bir oyun çıkıyor ortaya.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyunu duymuştum bi arkadaşımdan o zaman betadaydı yanlış hatırlamıyorsam ama denemedim videolardanda güzel görünüyor ama ben HOI 4 hikayeme devam ediceğim için sonra katılabilirim ancak aranıza hem yeni arkadaşlar eklenirse daha güzel olur yazdığın gibi :))
Ara
Trailer felaket Silkroad'ı anımsattı ancak grafikler yetersiz gibi. Oyun Steam'de var mı?
(30-08-2017, 15:55)Duman : Trailer felaket Silkroad'ı anımsattı ancak grafikler yetersiz gibi. Oyun Steam'de var mı?

Steamde satılmıyor şuanda satışı yeterli olduğu için steamle bölüşmeyi düşünmüyorlarmış. Runescape bilenler varsa onun gelişmiş versionu gibi.
Ara
Gelmek isteyen olursa guildin adı Turkish Warriors. Oynamak istediğiniz mesleğe göre gerekli başlangıç ekipmanlarında yardımcı olabiliriz arkadaşlarla.
Ara
Oyun çok güzel gözüküyor. Grafikleri çizgi film tadında yapmışlar hoş ama biraz daha uğraşsalar çok daha göz alıcı olabilir fakat zamanla gelişir diye düşünüyorum. Steamde olsa harika olurdu aslında. Sen oyun önerirsinde oynamaz mıyız biz :D. Deneme süresi gibi bir imkan sunuyorlar mı? Alıp oynamayı düşünüyorum ama 30 dolar biraz fazla oluyor :/
Ara
Grafikler konusunu pek dert etmeyin bence oyun içinde oynarken çok abes kaçmıyor açıkcası. Steamde olsa fiyat açısındanda bizim için daha iyi olabilirdi elbette ama sanmıyorum kısa süre içerisinde steam'e gelsin. Hmm deneme süresi durumu olmadığı için istersen albion'u kimler oynamalı gibi videolara bakabilirsin yabancıların yapımı. Genelde grup olarak oynarsanız muhteşem bir oyun diyeceklerdir ki zaten biz şuan 3 kişiyiz @Feldmarschal da gelebilir belki 4 6-7 Kişilik bir grup olsak şuanki aşamada yeterli. Oyun içindede oyuncu bulunur zaten. En üst düzey takım oyunu bence albion online.
Ara
1zyww35.jpg

Hepsi el yapımıdır. Bundan sonraki amaç biraz daha gelişip arkadşalarla beraber guidle öze lada almak. Orada herkesin silahını zırhını döveceğiz. Tier 6 itemlere kadar yapılabiliyor en fazla guild adalarından ondan sonra şehirleri ele geçirip yapmamız gerekiyor.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda şunu merak ediyorum diyelim bir madenci oyuncu aylarca maden kazdı, demirci ise silahla zırh yaptı. kimin yaptığı ve kimin tarafından madenlendiği yazıyor mu? Oyun boyutu ne kadar? Harita ne kadar büyük? Kötü tarafta başlama gibi bir imkanımız var mıdır? Ne gibi krallıklar var ve günde kaç kişi oynuyor?
Ara
Kimin yaptığı direk olarak itemda yazmıyor ama bu tür işler guildde yapıldığı için herkes rolünü kimin ne yaptığını biliyor. 1 GB kadar bir boyutu var. Harita baya büyük. Başlagıç kısmı rastgele ancak oyun başında sizi istediğiniz başlangıç yerine taşıyacak bir gemi bulunuyor . Krallıkların hepsi oyuncu krallıkları guildler olarak. Günde beni makrşılaştığım haritanın %1 lik kısmında 150 kadar kişi mevcut.
Ara
Çok kesin konuşmayayım ama oyunu alırsam ben de sizin ekibe katılmak isterim.
Ara
Her zaman kapımız açık tek başına oynanılabilecek bir oyun değil zaten herşeyi yapman gerekiyor bir nevi imkansız.
Ara
Yani bu git kes biç kazandığın para ile npc lerden eşya al veya npc den eşya düşsün türündeki oyunlardan farklı olarak eşyaları tamamen oyuncular yapıyor(tabi belli npc ler hariç) ve eşyalar için kaynaklarıda tamamen oyunculae topluyor şeklinde bir oyun anladığım kadarıyla. Ticaret kervanlarında ise tüccarlar gidip oyunculara mı satıyor pazarda? Bu arada oyunun fiyatı biraz pahalı gibi geldi. Biraz daha ucuz yapabilirlerdi.
Ara
Bedava olmuş başladık. Tutorial kısmında baya bir ilerled ama çıkmam gerektiği için çıktım. Eğlenceli oyun, devam etmek istiyorum, birlikte oynanırsa daha da eğlenceli olacaktır.
Ara
(23-04-2019, 18:43)Aytaç : Bedava olmuş başladık. Tutorial kısmında baya bir ilerled ama çıkmam gerektiği için çıktım. Eğlenceli oyun, devam etmek istiyorum, birlikte oynanırsa daha da eğlenceli olacaktır.

Ekip olarak oynayabilmek için en az 5-6 kişi lazım önceden denedik bizde eğlenceli olması için 2 kişinin sürekli klan için inşaat yaparken 1 kişinin ekstra kaynak toplaması diğerlerinin ise savaşçı olup gelişmesi gerekiyor bu şekilde herkesin birbirini desteklediği güzel bir sistem oluyor aslında
Ara
(10-05-2019, 11:49)TR Ace : Ekip olarak oynayabilmek için en az 5-6 kişi lazım önceden denedik bizde eğlenceli olması için 2 kişinin sürekli klan için inşaat yaparken 1 kişinin ekstra kaynak toplaması diğerlerinin ise savaşçı olup gelişmesi gerekiyor bu şekilde herkesin birbirini desteklediği güzel bir sistem oluyor aslında

Forumdan 3-4 kişi başladık digerleri girmeyince ben de bıraktım. Dediğin gibi 5-6 kişilik bir ekip olsa güzel sarabilir.
Ara
Tek başına oynayınca baya eksik kalıyor. Bende adam bulamadığım için Black Desert oynuyorum aktif aslında albion'a göre daha iyi oluyor oda.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar foruma bakma vaktim olmadı bir an önce savaşa gitmem gerekiyor oyunda oyunumuz

Albion Online

https://albiononline.com/?ref=GEYVLDF546

Oyunun kötü yanı sunucuları Amerikada sanırım Türk oyuncuların pingleri biraz yüksek oluyor ama bence o kadar da dezavantajlı bir durum değil. Bu oyun ile alakalı konu varmı hiç dikkatimi çekmedi varsa Özür diliyorum. Konuyu silebilirim.

Oyunu indiren arkadaşlara yarıdmcı olabilirim mesaj atabilirler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 14 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.