[MP] AoE2:DE - Multiplayer: Şubat 2020

• Strategyturk Age of Empires II: Definitive Edition Şubat 2020 multiplayer etkinliğine katılım, sohbet ve ilgili paylaşımlar bu konuda yapılır.

• Etkinliğe başvuru için "katılıyorum" yazmanız yeterlidir.

• Oyunlar Crossplay özelliği açık olarak kurulacaktır.

• Hostun Steam ve Xbox hesaplarını iletişimin ve odaya davetin kolaylaşması için hangi platformdan oynuyorsanız eklemeniz önerilir.

• Önceki etkinliklerden farklı olarak bu etkinlik günü birlik olacaktır. Bundan sonra gelecek hafta da kurulmasını istiyorsanız bu konuda veya AoE2 - Multiplayer Sohbet konusunda belirtebilirsiniz.

• Etkinlik Günü ve Başlangıç Saati: 14 Şubat Cuma - 21.00

Etkinlikten Görseller ve Videolar
tTRiYax.png
Ara
Katılıyorum
Ara
müsait olursam katılırım
Ara
Katiliyorum ama bu cuma yokum
Ara
katılıyorum
Ara
(13-02-2020, 13:44)SoulForged : Katiliyorum ama bu cuma yokum

Bu etkinlik tek günlük, yani cuma oynadığımızda bitmiş olup uygun olursa yeni konu açacağız. Yenisinin konusu açıldığında ona katılabilirsin.
tTRiYax.png
Ara
En çok beklediğim ama günü yüzünden katılamayacağım etkinlik darısı gelecek haftaya.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum, JinHayabusa
Ara
Bugün saat en geç 21.00'da lobiyi kurmuş olurum. Tahmini 2, oyunlar çok kısa sürerse 3 oyun oynarız. En son etkinliği FFA ile bitirdiğimiz için bugün FFA yapmayı düşünmüyorum. @Lorenborn, @Voidian, @wasterin, @JinHayabusa
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
Adı: Strategyturk AOE2DE Etkinliği
Şifre: st
tTRiYax.png
Ara
Bugün @Lorenborn ve @JinHayabusa ile 3 oyun 3v3 oynadık. Başta bazı teknik sorunlar yaşadığımızdan oyunlara başlamamız vakit aldı ve tam düzeldi demişken de bu sefer karşı oyunculardan düşen olunca ilk oyun hızlı bitti.

İkinci oyunda Lorenborn'un Scout Rush'ı sayesinde 1 oyuncu çabucak yıkıldı. Ben açık mavi oyuncuya karşı zor anlar yaşadım ama sonunda kazanın biz olduk.

Son oyunda ise ranked girdik ve karşımıza gelen oyunculardan biri çok iyi olunca fazla savaş olmadan kaybettik. İlginç oyunlar oldu, Lorenborn ve JinHayabusa'ya katıldıkları için teşekkür ediyorum. @Voidian da her ne kadar katılmaya çalışsa da teknik sorunlar yüzünden katılamadı, ona da çabaları için teşekkür ederim. Gelecek yamalarda bu tip sorunlar umarım çözülür. Bir sonraki etkinliğin konusunu az sonra açmış olurum. Daha fazla kişi olursak kendi aramızda daha zevkli oyunlar oynayabiliriz.

Bir sonraki etkinlik konusu açıldı. Katılmak için link:

https://forum.strategyturk.com/konu-mp-a...bat-2020-2

tTRiYax.png
[+] 3 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dün de söylediğim gibi, 3. oyun hakkındaki görüşüm, karşı takımdaki pembe oyuncunun bizden çok daha iyi oynamasından ziyade biz pek iyi oynayamadık bence. İki orman arasındai dar alanda filler ve scorpionlara karşı chu ko nu ve TK lar ile savaşmaya çalıştık. Problem fillerden ziyade scorpionlar oldu. Mass scorpion yada mass onager gibi ordulara karşı yapılacak üç şey olur genelde. Birinicisi mobil bir ordu ile hızlıca diplerine girebilmek. İkincisi, kendi onager larınla yada bombard cannonlar ile biraz da micro kullanarak savaşmak. Üçüncüsü de, belki de oyunu anlamak için en önemli olan yöntem, karşı oyuncuya bu ordusunu kurmaya izin vermemek ve erken baskı kurmak. İspanyolların conquistadorlarına ve son oyunda benim oynadığım çinin cho ko nularına karşı yapılan genel taktik bu sn dediğim şekilde yapılır genelde. Tabi black forest haritasında oynadığımız için ve dar alanlar karşılıklı oyuncular tarafından duvar yada evlerle kapatıldığı için, erken baskı kurmak genelde mümkün olmuyo. Bizim @JinHayabusa ile yapmamız gereken, o dar alanda savaşmak yerine, geri çekilip karşıdaki oyuncunun ordusunu açık alana çekmek olmalıydı. Böylece siege ünitelerinin efektif gücünü kırabilirdik. Orada yaptığımız savaşta kaybettiğimiz Chu Ko Nu ve TK ünitelerinin kaleden yavaş çıkmaları ve çok pahalı olmaları da taibiki sorun oldu.
Baştaki teknik sorunlara rağmen güzel bir organizasyon oldu. Sonraki etkinliklerde discord kanalı içindeki voice chat opsiyonunu kullanarak daha da güzel hale getirebiliriz.
[+] 1 üye Lorenborn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
Ara
(15-02-2020, 14:50)raskol : katılıyorum
https://forum.strategyturk.com/konu-mp-aoe2-de-multiplayer-subat-2020-2
Etkinliğe katılmayı düşünüyorsan şu başlık altında tekrar yazarsan iyi olur
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.