[MP] Civ5 - Multiplayer : Mart 2017
DPlGdO.jpg

Oyun Yapısı
Host: @iberkay
GM: @jax61
Oyuncu Sayısı : 8
Harita : Pangea Plus
Oyun Türü : FFA (Free for All)
Oyun Günleri : Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma

Kurallar
Herkes kendi çıkarına göre hareket edecektir.
Kendi ülkenize zarar vermek yasaktır.
İttifaklık kurmak ve defansif pakt yapmak yasaktır.
Herkes istediği devleti seçebilir.

Katılımcılar
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılımlarınızı ( devamlılık koşuluyla) bekliyoruz arkadaşlar. lütfen katılıp gelmeyecek arkadaşlar oyunun heyecanıyla katılıyorum deyip kayıplara karışmasın. etkinliğimiz sürekli mp yapabilecek bir kemik kadro oluşturup eğitmek adına açılacaktır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Katılmak istiyorum.
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılmak istiyorum.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
arkadaşlar sizleri bekliyoruz. gelirseniz ayarlamaları yapıp bugün oyunu kurarız.

oyun kuruluyor. oda ismi strategyturk
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
oyun yenileniyor. malesef 42. turda save bozuldu. gelmek isteyen varsa 5 dakika içine gelebilir. 1 boşluk var.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
BAE115CF10F1F658B216910443716F4D67B3C8F3
İlk oyun 40 turun ardından crash yese de güzel bir başlangıç yaptık.Random gidiyorum, sonumuz ne olur acaba.
Katılımcı listesi düzenlensin. @Aeschyli
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şehirlerini biraz yakın kurdun gibi.. bu hem avantaj hem dezavantaj.. şöyle ki belli noktada nüfusu yerleştirecke yer kalmayacaktır.avantajı ise savaşlarda bu aralıkta şehirleri fethetmek çok zordur.

benim aldığım görüntüler..

DPR981.jpg

m3z5ry.jpg

Egqpz9.jpg

j82jvG.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Büyük Çin İmparatorluğunun Gelişim Tablosu
İlk Olarak Büyük İmparatoriçemiz Wu Zetian Güçlü Ülkenin Teknolojiden Geldiğini Savunduğundan "Great Library" Harikasının İnşaatı İçin Tüm İşçilere Emir Verdi.
Bunun Ardından İmparatoriçe Wu Zetian Ülkenin Refahı Adına Bir Sürü Yeni Tarla Ektirdi, Yeni Madenler Açtırdı.
Sonrasında İse İmparatoriçe Wu Zetian En İyi Savunmanın Saldırmaktan Geleceğini Açıkladı.
Bunun Üstüne Çin Halkının Arkadan Bıçaklayan Mısır Milleti Çin Milletinin Elinden Babilin Asma Bahçelerinin Planlarını Çalmış Sahtesini Kendi Ülkelerinde Kurdurmuşlardır.
Bunu Duyan İmparatoriçe Kendi Ülkesindeki İnşaatı Yıktırmış Tüm Harcanan Malzemeler Satılmış Ülkenin Hazinesine Eklenmiştir.
Yeni Hazine İle Büyük İmparatoriçe Wu Zetian Yeni Büyük Bir Ordu Kurdurmuş Ve "Terracota Army" Harikasının Yapımını Emretmiştir.
Çalışkan Çin Halkı Bu Harikayı Hızlıca Yapmış Ülkenin Askeri Gücünü Bir O Kadar Daha Arttırmış, Dünyanın 1. Sırasına Koymuştur.

Ülkenin Son Durumu (Screenshot)
ojZ9k9.jpg
ldy9bQ.jpg
GBk59b.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
9 nüfusla 27 production gayet iyi.. workshop desem değil.. ilginç . yalnız karalamana gerek yok. çin seddi yaptığın ortada:D üst resimde görülüyor :D

bu arada berkay sendeki problem oyunu directx9 da açman olabilir. oyunu directx 10-11 de aç.. hem görünümü daha güzeldir hemd e çakışmayız sanıyorum..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Daha fazla roleplay ciddi manada dışarıda duranlar için güzel olur. Roleplay olmasa bile en azından neler olduğunu daha açıklayıcı ve detaylıca yazabilirsiniz.
Ara
Arkadaşlar save bozulduğu için yeni oyuna geçiş yaptık. Bu linkten takip edebilirsiniz ;
https://forum.strategyturk.com/konu-mp-c...0#pid66420
Ara
2 gunde 3 save bozuldu. sanıyorumki bu mp olayını yapamayacağız. etkinliği bitiriyoruz. sorunun kaynağını çözebilirsek ve istekli oyuncular bulabilirsek yeniden etkinlik düzenleriz diye dusunuyorum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.