[MP] Civ6 - Multiplayer: Ekim 2020
tek güne göre iyi ilerledik. nedense harita bana büyük geldi. sanıyorum diğer 3 oyuncuyu birbirine yakın düşürüp beni bir miktar ayrıştırdı.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bugün müsait olan var mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Haritanın yarısı tek kişiye kalmış gibi görünüyor
Ara
Bugün müsait olan var mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Bugun devam edicek miyiz
Ara
Bugün çok acil bir işim çıktı. Katılımcılardan özür diliyorum. Ama önümüzdeki günlerde tamamen müsaitim bir mahsuru yoksa yarına veya uygun olduğunuz başka bir güne erteleyelim.
Ara
Sorun degil ben yarin da musaitim de sizden ricam son 1 saat kala degil de daha erkenden haber vermeniz ona gore plan yapalim yarin icin herkes uygun mu?
Ara
Bugün saat 8:00'da kaldığımız yerden devam ediyoruz @Selene ve @jax61 ile görüştüm şimdilik bir sorun gözükmüyor ama bir işi çıkan olursa erteleyebiliriz.
Ara
Tamamdir ben de musaitim aksam gorusuruz
Ara
Lobi kuruldu.
Ara
Bugünku oyun benim icin oldukça keyifli başlasa da oyundaki doğal afetlerin yıkımına ugramakla beraber oyunda liderliği japonya ya kaptırdık . Bircok şehrimiz harap oldu. İk kez bu kadar erken yükselen afet seviyesi gördüm. Resmen kabus gibiydi. Sonrasında toparlasak da rakip oyuncularin casuslarina maruz kalarak galibiyet yolunda ikinci darbeyide aldik. Güze hamleydi ama japonyayi bir kademe daha rahatlamış oldu bu hamle. Bugün oyunu bitirmek istedik ama maalesef bitiremedik. Sonraki oyuna kalmış olsa da japonya galibiyete yakın. Katılımcılara teşekkürler
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
İkinci oyun gününü tamamladık yanlış hatırlamıyorsam 178. turdaydık. Genişleyebileceğim fazla bir alan kalmadığı için oyun başı İspanya'ya saldırmayı planlıyordum ama ekonomik problemler yüzünden askerlerime seviye atlatmakta geciktim biraz. İspanya'nın gönderdiği din adamı yüzünden Tokyo'da sadakat problemi başladı bu yüzden İspanya'ya nota verdim. 

EB7F296EA883E909D11ED70A8A49A109B3B968A1

Bu sırada Endonezya güneyindeki Zanzibar'a saldırdı suzeraini bendim ama koruyamayacağım bir noktadaydı. Zaten benim bir tane gemim bile yoktu. Endonezya'nın güneydeki kıtaya yerleşeceğini düşünerek iki tane scout yolladım belki korumasız settler bulurum diye :) ama o settlerlar oyun sonuna doğru geldi ve korumaları vardı.

AF40E9916AD063E9BA63EE42497C9161ADFD5105

Daha sonra Endonezya sahilde üretim bonusu veren Auckland şehrinin suzerainliğini benden aldı. Bu şehir hemen dibimdeydi ve oyunda lider konumundaki Endonezya'ya ciddi bonuslar veriyordu bu yüzden tüm askerlerimi İspanya sınırından çekip bu noktaya taşıdım. Uçaklarımı da üretmeye başlayınca savaş açtım. Endonezya bu şehri savunmak için bana savaş açtı 3 ve 2 yıldızlı iki battleship gönderdi. Battleshipler beraber gezdiklerinde hava savunma güçleri artıyormuş. Bu yüzden uçaklarla saldırmakta biraz zorlandım ama çok dar bir alandaydılar ve birçok yönden saldırıya açık pozisyondaydılar. Biraz uzun sürsede battleshipleri uzaklaştırmayı başardım sonrada Auckland şehrini ele geçirdim.

0623A8FD41BDA0B03455B913C0E5AEC6AA08FFDC

Oyunda başka savaş olmadı diye hatırlıyorum. Son bölümlerde İspanya hiç beklemediğim kadar iyi bir geri dönüş yaptı, skor ve diplomatik zaferde öndeydi. Endonezya'da bilimde ve askeri alanda önde götürüyordu ama doğal afetler yüzünden bazı şehirleri su altında kaldı. Almanya hariç ülkeler tüm zafer türlerinde birbirlerine çok yakın durumda. Bilim üretiminde öne geçtim eğer yeterince hızlı üretim yapabilirsem bilim zaferi alabilirim. Doğal afet seviyesi gerçekten çok hızlı yükseldi ben 6. seviyeye geldiğinde fark ettim. Oyunun geri kalan bölümü afetler ve spyların sabotajlarından şehirleri korumaya çalışmakla geçti tüm spyları savunmada görevlendirdim.

2C2B220BFC1C62D4AAC75349AF183C4BA0D6C40A
939C7E35F39899398EE4C5ED558C988EC4E9CCF5

Katılan arkadaşlara teşekkür ederim. Oyun modemim yüzünden yine bölündü en kısa zamanda bu sorunu çözmeye çalışacağım. Bu etkinliği bitirmek için bir oyun gününe daha ihtiyacımız var ortak bir gün belirleyip devam edebiliriz. Sonra başka etkinlikler kurmaya devam edeceğim herkesi bekliyorum.
Ara
Bu etkinliği sonlandırsak iyi olur zaten uzun süredir oynayamadık ve sadece 20 tur kalmıştı bitmesine. Katılan herkese teşekkür ederim kasım ayı etkinliğinde görüşmek üzere.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.